2024.04.26., péntek  •  Ervin napja
Nagyot küzdött a Haladás-Viktória, de az MTK elvitte a három pontot Szombathelyről

Szabados György együttese nagyot harcolt az egész mérkőzésen, meg is voltak a lehetőségei a Viktóriának a gólszerzésre, az MTK azonban pontosabb, élesebb volt a kapu előtt, ennek pedig három pont lett a jutalma.

Csütörtökön délután az M4 Sport kamerái előtt játszotta soron következő bajnoki mérkőzését a Haladás-Viktória együttese. A vasiak a Simple Női Liga negyedik fordulójában az előző szezon bajnoki döntősét, az MTK-t fogadták a Haladás Sportkomplexumban. A két csapat meglehetősen ellentétes előjelekkel várhatta a találkozót. A hazaiak a három forduló alatt négy pontot gyűjtöttek, a Varga Attila vezette budapestiek viszont hibátlan mérleggel érkeztek Szombathelyre. Az MTK-nál a korábbi szombathelyi játékos, Németh Loretta a kezdőcsapatban kapott helyet.

Annak ellenére, hogy nem feltétlenül a szombathelyiek voltak a találkozó esélyesei, nem feltartott kézzel mentek ki a pályára, ez már az első percekben megmutatkozott. Bátor támadójátékkal rukkolt elő Szabados György együttese, Herczeg Andrea és Szil Tünde is veszélyt jelentett a vendégek kapujára. Jó iramú mérkőzést láthattak a kilátogató nézők, felváltva érték egymást a helyzetek mindkét oldalon. A 10. percben aztán hiába védett bravúrral Bíró Barbara, a hazaiak védője, Horti Boglárka szerencsétlenül próbált felszabadítani, és a saját kapujába rúgta a labdát, ezzel a góllal szerezte meg a vezetést az MTK együttese. A bekapott gól után rögtön két ziccer is adódott a Haladás-Viktória előtt, de sem Herczeg Andrea, sem Kovács Virág nem tudta gólra váltani az előtte adódó lehetőséget, így maradt a vendég vezetés. Az MTK is sorra vezette a veszélyes támadásokat, főként a jobb szélen próbáltak a hazaiak védelme mögé kerülni, és a beadásokból veszélyes helyzeteket teremteni. Pápai Emőke egy ilyen centerezés után könnyen meg is duplázhatta volna a fővárosiak előnyét, próbálkozása azonban a kapu fölé szállt. A játékrész második felére szépen fokozatosan vette át a játék irányítását az MTK, mezőnyfölényt tudtak kialakítani, a hazaiak pedig a labdaszerzésekből próbáltak meg ellentámadásokat vezetni több-kevesebb sikerrel. Szil és Herczeg is nagyott küzdött a vendég védők gyűrűjében, az ő villanásaikban bízhatott leginkább a szombathelyi együttes. A helyzetek ellenére az első félidőben nem született több gól, így 0-1-es vendég előnnyel fordultak a csapatok.

A második félidő már közel sem kezdődött olyan iramban, ami az első játékrészre jellemző volt. Meglehetősen eseménytelenül csordogált a mérkőzés, majd az 53. percben Szil Tünde harcosságának köszönhetően könnyedén büntetőhöz juthatott volna a hazai együttes, Kulcsár Katalin sípja azonban néma maradt. Nem úgy, mint tíz perccel később, amikor is a vendégek egy erősen vitatható szituációt követően büntetőhöz jutottak, amit Csányi Diána értékesített. Bíró jól érezte az irányt, bele is ért a labdába, azonban az MTK fiatal támadója azonban jól helyezte a tizenegyest, és erő is volt a lövésben. A hazaiak a két gólos hátrány ellénére sem adták fel, becsülettel mentek előre, és támadtak a szépítő találat érdekében. Igaz, hiába jutottak el az ellenfél kapujáig a fehérmezesek, ott nem sikerült létszámfölényes helyzetet kialakítani, ez pedig megnehezítette az akciók befejezését a hazaiaknál. A kitámadás természetesen a vendég kontrákat is hozta magával, egy ilyen gyors támadás után Pápai Emőke góljával dőlt el végleg a találkozó a 77. percben. Az utolsó tíz percben apróbb helyzetek ugyan adódtak még mindkét oldalon, újabb gól azonban nem született, a végeredmény így 0-3 lett a vendég MTK együttesének.

A Haladás-Viktória becsülettel küzdött az egész mérkőzésen, a fővárosiak azonban sebességben, valamint helyzetkihasználásban is felülmúlták a vasiakat, így megérdemelten nyerték meg a negyedik találkozójukat is a bajnokságban. Szabados György együttesére a következő fordulóban újabb nehéz feladat vár a bajnoki címvédő Ferencváros otthonában szeptember 26-án 15 órától.

Fotó: Hornyák Emőke/Hungary Sport