2024.05.01., szerda  •  Fülöp, Jakab napja
Nagyot harcolt a BL-nyitányon a Falco és legyőzte a Lublint

A lengyelek csak az első negyedben tudtak vezetni, a Falco a fordítást követően végig okosan, fegyelmezetten játszva nem engedte ki a kezéből a mérkőzést és 84-75 arányban felülmúlta lengyel ellenfelét.

KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA, D CSOPORT 2. FORDULÓ

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Pszczólka Start Lublin 84-75 (21-19, 23-13, 17-24, 23-19)

Falco: Anderson 19/6, Váradi 2, Benke 12/12, Bruinsma 21, Searcy 12. Cserék: Perl 14, Lake 2

Vezetőedző: Gasper Okorn

Lublin: Laczynski 14/6, Laksa 8/6, Dorsey-Walker 17/12, Borowski 12, Szymanski 5. Cserék: Dziemba 1, Jeszke 9/9, Medford 3/3, Moore -, Sharma 6, Pelczar -.

Vezetőedző: David Dedek

A balul sikerült novgorodi túra után kedden végre bemutatkozhatott a Bajnokok Ligájában a Falco. Az ellenfél a Lublin együttese volt, amelynek ez már a tizenharmadik tétmérkőzése volt a szezonban. A lengyelek első BL-találkozójukon őrült hajrában kaptak ki a Zaragozától, egy utolsó másodperces tripla döntött a spanyolok javára. A hazai pontvadászatban a Legia mögött a második helyet foglalja el David Dedek együttese. A vendégeknél ismerős névvel is találkozhattak a Falco-drukkerek, ugyanis Lester Medford, aki a 2016-2017-es idényben a sárga-feketéknél játszott, ezúttal a Lublint erősíti.

Anderson duplájával indította a találkozót a Falco, majd rögtön érkezett a Lublin válasza, méghozzá tripla formájában. A gyors pontváltás után mindkét együttes játékában sok volt a hiba és a pontatlanság, sokáig nem is változott az eredmény. A pontcsendet egy lengyel dupla törte meg, ezt viszont Benke triplája követte, a csapatok így fej-fej mellett haladtak. Az ötödik percre minimálisan el tudott lépni a vendég együttes, ekkor 7-12-t mutatott az eredményjelző. Seary pontjai a legjobbkor érkeztek, majd nem sokkal beállása után Perl is nagyon fontos duplával jelentkezett. Az előny továbbra is a Lublinnál volt, de lőtávolon belül voltak a szombathelyiek, Bruinsma klasszisának köszönhetően pedig rövid idő leforgása alatt át is vették a vezetést, 18-16 volt az állás. A negyed végén mindkét oldalon érkezett tripla, az első tíz perc után 21-19-re vezetett a Falco.

A második játékrész elejét nagyon megnyomta a Falco, Bruinsma és Perl vezérletével egy 6-0-s szériával indítottak a szombathelyiek. A lengyelek mestere időt is kért, hogy rendezze a sorokat, két és fél perc elteltével pedig ők is megszerezték első pontjaikat a negyedben. A Falco egészen elképesztő tempót diktált a meccsnek ezen szakaszában, Perl labdaszerzéseivel és Bruinsma extrájával nem tudott mit kezdeni a Lublin. A lengyelek mindössze három pontra voltak képesek négy perc alatt, utána viszont egy triplával jelezték, hogy nem adják olcsón a bőrüket. Vissza is jöttek három pontra, 33-30-nál pedig Gasper Okorn kért időt. Nem kellett sok idő a Falconak, hogy visszaállítsa a különbséget, többek közt Anderson triplájának köszönhetően ismét megléptek a vasiak és nyolc pont volt a különbség a két csapat között. A félidő utolsó percében Searcy nagyon fontos pontjainak köszönhetően tovább nőtt az előny, a nagyszünetre 44-32-es Falco vezetéssel mentek a csapatok.

A folytatásban rengeteg könnyű kosarat ajándékoztak egymásnak a csapatok, a különbség pedig nem csökkent, a Falco tartotta tíz pont körüli előnyét. A lengyelek próbáltak zárkózni, de egy-egy fellángolás után a Falco rendre lehűtötte a kedélyeket és gondoskodott arról, hogy ne tartson sokáig a vendégek öröme. Hiába tudott ezekben a percekben több hazai akciót is kivédekezni a Lublin, támadásban rendre pontatlanok voltak, nem tudtak élni ezekkel a lehetőségekkel. A negyed hajrájához érkezve valamelyest csökkent a Falco előnye, de az utolsó tíz percet így is öt pontos előnyről, 61-56-ról várhatták a szombathelyiek.

Lengyel triplával indult a záró felvonás, Jeszke nagy formában dobott kintről. Benke triplája nagyon fontos pillanatban érkezett, továbbra is tartották előnyüket a sárga-feketék. Az utolsó öt perchez közeledve 70-66-ot mutatott az eredményjelző, körömrágós hajrára volt kilátás. Borowski duplája után két pontra olvadt a szombathelyi előny, jött is az időkérés hazai oldalon. A végjátékban a faultoké és a büntetőké volt a főszerep, Anderson pedig ahogy az egész mérkőzésen, ezúttal is hibátlanul dobta ezeket. Az utolsó percek kapkodásából és adok-kapokjából a sárga-feketék jöttek ki jobban, és olyan előnyre tettek szert, hogy a lengyelek már nem tudtak visszajönni a mérkőzésbe. A vége 84-75 lett, a Falco nagyon értékes győzelemmel kezdte a Bajnokok Ligája 2020/2021-es kiírását.

Gasper Okorn együttesére szombaton újabb rettentően nehéz mérkőzés vár, a bajnokságban ugyanis vasi El Clasicot rendeznek, azaz a Falco a Körmend otthonába látogat 18 órás kezdettel.