Nagyon értékes SZKKA-győzelem a rivális Dunaújváros ellen

A szombathelyiek végig vezetve, a fontos pillanatokban okosan kézilabdázva nyerték meg a találkozót.

K&H LIGA, 14. FORDULÓ

Hungast SZKKA - Dunaújvárosi KKA 28-26 (17-11)

SZKKA: Tomasevics (K) 1 - Wald 2, Bandelier 4, Gorilszka 6, Pődör R. 2, Agbaba 5, Orbán 1 Csere: Mayer 3, Varga 2, Horváth 1, Pődör B., Virág 1, Szendrei, Dobány (K), Biró

Vezetőedző: Marosán György

DKKA:  Babovic (K), Hlogyik (K), Jovovity 1, Mihály 1, Barján, Szalai 4, Horváth G., Bulath 10, Kazai 4, Krupják-Molnár 3, Schatzl, Román 1, Dabevska 1, Sziráki, Nick

Vezetőedző: Vágó Attila

Hosszú idő után játszhatott újra bajnoki mérkőzést a Hungast-SZKKA együttese. A sorozatos halasztások, elmaradt mérkőzések után szerda délután a Dunaújváros együttesét fogadta a csapat az Aréna Savariában.

Kiválóan indult az összecsapás a házigazda számára, összeszedett védekezéssel és szép gólokkal folyamatosan növelni tudta az előnyét. Tomasevics ismét egészen ihletett formában védett, így az első félidő derekán már hat gól volt a szombathelyi előny. A vendégek a folytatásban megrázták magukat és háromra zárkóztak, de az utolsó percek megint az SZKKA-ról szóltak, így a szünetre visszaállt a hatgólos különbség, 17-11.

A második félidő elején már nyolc is volt a két csapat között, a DKKA azonban rövid idő leforgása alatt négyre csökkentette a hátrányát, 21-17-es állásnál pedig Marosán György időt is kért. A folytatásban felváltva estek a gólok, majd tíz perccel a vége előtt megtorpant a hazai együttes, aminek köszönhetően egyetlen gólra zárkózott a vendégcsapat, 24-23. Ez viszont nem törte meg a vasiakat, és néhány jó védekezéssel újra el tudtak lépni. Tomasevics egészpályás góljával újra négy volt közte, 27-23. A Dunaújváros még egy utolsó rohammal feljött kettőre, de aztán Agbaba hétméterese eldöntötte a találkozó sorsát, 28-26-ra megérdemelten nyert az SZKKA és megszerezte a nagyon fontos második győzelmét az idényben.

A szombathelyiek legközelebb egy hét múlva, november 11-én lépnek pályára, szintén hazai környezetben a Boglári Akadémia-SZISE együttese ellen.