Nagy csatára kényszerült, de győzni tudott Pakson a Falco

A szombathelyiek egy rendkívül hullámzó mérkőzésen arattak 77-84-es sikert.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I/A. 8. FORDULÓ

ATOMERŐMŰ SE PAKS - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 77-84 (15-21, 12-18, 30-20, 19-25)

Atomerőmű SE : Edwin 6, Frank 3/3, Grubor 7/6, Eilingsfeld 22/3, Atkinson 12. Cserék: Buckingham 11, Taiwo 4, Kovács Ák. 12/6, Pajor -, Gulyás -

Edző: Csirke Ferenc

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Pot 2, Kovács B. 3/3,Brown 14/6, Tiby 7/3, Keller Á. 13/3. Cserék: Perl 21/3, Cowels 15/9, Krivacevic 2, Sövegjártó, Barac 4, Verasztó 3/3

Hétközi mérkőzéssel folytatódott a Falco számára a bajnokság, a sárga-feketék a tabella 8. helyén álló, 4-4-es mérleggel rendelkező Atomerőmű otthonába látogattak. A szombathelyiek magabiztos győzelemmel hangoltak az összecsapásra, a legutóbbi játéknapon ugyanis 104-70-re verték az Oroszlány gárdáját.

Frank triplájával és Tiby duplájával indult a 8. fordulóból elhalasztott összecsapás. A jó formában lévő Kovács Benedek dobott egy triplát a vendégeknél, de Eilingsfeld gyorsan egyenlített. Keller hibázta el egyik büntetőjét, Atkinson válaszolt rá. Brown tripláját követően 7-9 volt az eredményjelzőn a negyed közepén - olvasható a bb1.hu tudósításában. Perl szerezte meg első pontjait, duplát szórt a hátvéd. Cowels hármasával nyitották tovább az ollót a szombathelyiek, Csirke Ferenc időt kért. A folytatásban Buckingham is megszerezte első pontjait. 9-14, majd 9-16 az eredményjelzőn. A negyed második fele egyértelműen a sárga-feketéké volt, az első tízperc után 16-21 állt az eredményjelzőn.

Gyors kosárváltással folytatódott az összecsapás, majd Edwin első kosarával háromra zárkózott az ASE.Hosszú gólcsend következett, nagyon rosszul dobtak a csapatok. A folytatásban Perl és Edwin is betalált, felpörögtek az események a negyed közepére. Öt percet követően 22-27 volt a táblán. A vasiaknál megrázta magát Perl Zoltán, az ő vezérletével léptek meg nyolc ponttal a vendégek, 24-32. Három perc volt ekkor hátra a nagyszünetig. A Falco végül Keller Ákos közelijével érte el a tízpontos vezetést és a nagyszünetig már nem is tudtak visszazárkózni a hazaiak, 28-39-re vezetett a címvédő.

Buckingham és Eilingsfeld kosaraival bekezdtek a hazaiak, de Cowels egy triplával igyekezett megnyugtatni a címvédő szurkolóit. 34-45 és 37-47 is volt az eredményjelzőn mielőtt a negyed második felére fordultak volna a csapatot. Állandósulni látszott a sárga-feketék tíz pont körüli előnye. A folytatásban sem változott a játék képe. Az ASE
Eilingsfeldnek köszönhetően maradt “életben”, de egy darabig igazán közel nem tudtak kerülni Perlékhez. Eilingsfeld sokadik kosarát követően Milos Konakov kért időt, három perc volt hátra ekkor, héttel vezetett a Falco. Eilingsfeld újabb pontjaival folytatódott a mérkőzés, majd Edwin dobta egyik büntetőjét. Brown zsákolása úgy kellett a vasiaknak, mint egy falat kenyér, de Atkinson duplájával és Grubor triplájával egyenlített az ASE. Perl dobott be két büntetőt, de Buckingham azonnal válaszolt rá. Keller triplája és Eilingsfeld zsákolása zárta ezt a pontgazdag negyedet, amely 48-49-es eredménnyel zárult.

Perl Zoltán szerezte az utolsó negyed első kosarát. Kovács Ákos is betalált, de a szenzációsan játszó Perl is dobott egy újabb kosarat. Hihetetlen izgalmas volt a találkozó. A győzelemért mindkét csapat rengeteg energiát mozgósított. A hazaik jelentősen jobb százalékkal dobtak, mint az első negyedben. Grubor hármasával vette át a vezetést a Paks, a szombathelyiek teljesen leblokkoltak. Tiby hármasát követően – hét perccel a vége előtt – 65-66 volt az eredményjelzőn. Felváltva estek a kosarak. Cowels dobott egy triplát és egy duplát, a negyed közepére 69-73-ra “léptek meg” a szombathelyiek. 70-73-as állásnál befagyott az eredményjelző, a “csöndet” végül Brown büntetői törték meg. Két és fél perccel a vége előtt Csirke Ferenc időt kért. Kovács Ákos dobott fontos hármast, majd Perl büntetőzött jól. Perl dupláját követően eldőlni látszott a mérkőzés, igaz ekkor még másfél perc hátra volt. Újabb paksi időkérés következett. A hátrányt azonban már nem sikerült ledolgozni, a szombathelyi gárda 77-84-es győzelmet aratott.

Milos Konakov fiaira a következő fordulóban szomszédvári rangadó vár, szombaton 17 órás kezdettel a ZTE látogat Szombathelyre.