Nagy csatában maradt alul a Falco a Treviso ellen a Bajnokok Ligájában

A szombathelyiek 70 pont alatt tartották ellenfelüket, ám ezúttal ez is kevésnek bizonyult a győzelemhez.

KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA "D" CSOPORT 3. FORDULÓ

NUTRIBALLET TREVISO – FALCO KC SZOMBATHELY 68-60 (9-15, 23-12, 23-17, 13-16)

Treviso: Russel 5, Dimsa 19/15, Casarin 6, Akele 7/3, Sims 8/3. Cserék: Imbro 1, Jones 4, Sokolowski 6, Bortolani 10/3, Chillo 2

Edző: Massimiliano Menetti

Falco: Váradi 7, Somogyi 8/3, Clark 2, Golomán 18/3, Keller 11/3. Cserék: Verasztó -, Perl 10, Barac 4

Két veretlen csapat találkozott egymással szerdán este Trevisoban a Kosárlabda Bajnokok Ligája "D" jelű kvartettjében. A Falco ahhoz a Trevisóhoz látogatott, amely több tekintetben is egészen kiemelkedő mutatókkal rendelkezett az egész mezőnyt figyelembe véve, így igazi csemegének ígérkezett az összecsapás.

Kimaradt dobásokkal, kissé kapkodós játékkal indítottak a csapatok, majd Somogyi pontjaival a Falco szerezte meg a vezetést. Az első olasz kosárra három és fél percet kellett várni, Sims köszönt be. FInoman szólva sem esett sok pont, Golomán duplájával ismét a magyar bajnoknál volt a lépéselőny (2-4), majd Váradi Benedek büntetőzhetett. Az már a találkozó elején nyilvánvalóvá vált, hogy Sims semlegesítése kulcsfontosságú lesz, de büntetőből ő sem tudott százszázalékos lenni. 5-5-nél Perl harcolt ki egy 2+1-et, a ráadás büntetőt is bedobta, ezt követően pedig egy asszisztot osztott ki Golománnak, aki egy triplával szomorította a házigazdát (5-11). Próbálták keresni az ellenszert a hazaiak, a Falco védekezése azonban remekül működött és támadásban is hatékony volt a Konakov-legénység. Barac, Golomán is villogott, remekül segítették egymást a vasiak játékosai, 7-15-nél pedig kénytelen volt időt kérni a Treviso. A negyed egy rövidebb videózással, majd egy könnyű olasz kosárral zárult, 9-15 állt az eredményjelzőn tíz percnyi játékot követően.

Bortolani kosarával startolt a második etap, majd egy 7-0-ás rohammal és Dimsa triplájával 16-15-nél először vezetett a találkozón az olasz gárda. Milos Konakov rögtön időt kért, érezhető volt, hogy megtört a vendégek lendülete, főleg a támadások nem ültek úgy, mint a mérkőzés első szakaszában. Bortolani büntetőivel háromra nőtt a különbség, Dimsa újabb hármast süllyesztett el, 21-15-nél pedig Golomán kosarai törték meg a hosszú szombathelyi pontcsendet. Mindkét oldalon sok volt a hiba, a Falco tartotta a lépést a szintén hibátlan riválissal, két és fél perccel a nagyszünet előtt 27-21 volt az állás, a magyar bajnok azonban nem nyugodott ebbe bele, és Golomán extrájának köszönhetően három pontra zárkózott (30-27). A félidő utolsó kosara a Trevisoé volt, 32-27 volt az olaszoknak.

A déliek jöttek vissza jobban a pihenőből, 6-0-ás sorozatot produkáltak, a szombathelyiek mestere pedig időt is kért. Hiába került tízen kívülre a szombathelyi alakulat, ekkor is volt tartás a csapatban és ezúttal is Golomán pontjai kellettek ahhoz, hogy ne kerüljön igazán lőtávolon kívülre. A játékrész derekán 48-36 volt a Trevisónak, Perl egy szép középtávolival jelentkezett, majd a büntetővonalról is pontos volt. Barac, majd Keller is beköszönt, az olaszok egy pillanatra sem nyugodhattak meg és dőlhettek hátra. 50-44-nél Sokolowski büntetőzhetett, majd kétszer is remek labdaszerzés után támadhatott volna a Falco, ám a jó megoldást egy rossz követte, egy utolsó pillanatos triplának köszönhetően pedig 55-44-es állással kanyarodtak a felek az utolsó felvonásra.

Golomán hozta ismét tíz ponton belülre csapatát, majd ismét a Treviso pillanatai következtek - köztük egy újabb Dimsa-hármassal - , a sárga-feketék nem igazán érezték a gyűrűt. 55-46 után megintcsak egy 6-0-át futott a fehérmezes együttes, Milos Konakovnak pedig reagálnia kellett. Egy eladott labdára Somogyi hármasa volt a szépségtapasz, ez volt a szombathelyiek második triplája az összecsapáson. 63-49-nél Somogyi, majd Clark sem tudta bedobni a büntetőit, majd Perl is próbálkozhatott Bortolani technikai faultja után. Folyamatosan tíz pont körül mozgott a különbség, az idő azonban egyértelműen az olaszoknak dolgozott. Bő két perccel az összecsapás vége előtt Keller kosara után 66-56-ot mutatott az eredményjelző, trevisoi időkérés után Váradi büntetőzött jól, Somogyi pedig szépen tört be, 66-60-ra zárkóztak a sárga-feketék. A kedélyeket olasz szempontból Sims kosara hűtötte le, és mivel több pont már nem esett, 68-60-ra a házigazda nyerte meg a csoport rangadóját, elvéve ezzel a Falco veretlenségét.

Milos Konakov fiai szombaton már a hazai pontvadászatban lépnek pályára, méghozzá 18 órától a SZEDEÁK vendégeként. A Bajnokok Ligájában november 17-én következik a folytatás, amikor is ennek a mérkőzésnek a visszavágóján a Treviso érkezik az Aréna Savariába.