2021.09.22., szerda  •  Móric napja
Merkely szerint nem lesz újabb hullám

Merkely Béla arra számít, hogy Magyarországon már nem lesz negyedik hulláma a koronavírus-fertőzésnek: sem most, sem pedig szeptemberben. A SOTE rektora a TV2-nek azt mondta: nem tud egy olyan mutáció kialakulni, ami Magyarországon ismételt járványt okozzon, mert nagyon magas az átfertőzöttség, és nagyon magas az átoltottság is.

A kardiológusprofesszor örül, hogy nem csak egy vakcinára épül a magyar védekezés, mint sok országban. Szerinte ha bárki is megpróbálja ezt a járványt védőoltás nélkül megúszni, az lehetetlen feladatra vállalkozik. Merkely úgy látja: csupán idő kérdése, hogy az, aki nem akar oltást, mikor lesz fertőzött, aminek adott esetben nagyon súlyos egészségügyi következményei is lehetnek.

A professzor biztos abban, hogy a koronavírus elleni vakcina védelme sokkal tovább kitart, mint fél év.

kapcsolódó cikkek
Ötszáz alatt az új fertőzöttek száma
Vas megyében 31 új koronavírusos beteget azonosítottak.
Kiskapu: a szabadulószobázáshoz nem kell védettségi igazolvány
Nem tért ki külön erre a szolgáltatói csoportra a kormányrendelet.
címkék
Savaria Fórum 30. évfolyam 33. szám - 2021.09.17.
Dr. Vincze Magdolna szombathelyi gyermekorvos szerint: "Ritka, hogy ilyen sokan betegednek meg"
Jellemzően 4-8 gyerek hiányzik most az óvodás csoportokból és az iskolai osztályokból felsőlégúti megbetegedések miatt Szombathelyen.
Gól a Lövölde térről a mennyei megyeiben: kezdőrúgásból talált be a bucsui játékos
A második félidő elején elvégzett kezdőrúgásból talált be a hazai kapuba Podani Gábor, a vendégek játékosa a Balogunyom-Bucsu (4-2) megyei III. osztályú meccsen.
Orbán nem akar kötelező oltást
Lesz negyedik hullám, nem fog megállni a határoknál – jelentette ki Orbán Viktor a Kossuth Rádió Jó reggelt Magyarország című műsorában.
Január elsejéig hosszabbítanák meg a veszélyhelyzetet
A kormány a delta-mutáns terjedése miatt tesz a hosszabbításra javaslatot a parlamentnek.
Megyei I. osztály: A Király nyerte a szombathelyiek csatáját, a Táplán háromgólos hátrányból fordított
A címvédő Sárvár hazai pályán szenvedett vereséget a Kőszegtől. A Celldömölk is négyig jutott a Szentgotthárd ellen, a Körmend és a Bük mérkőzésén pedig döntetlen született. A Jánosháza a Lukácsháza otthonából hozta el a pontokat.