2024.03.29., péntek  •  Aguszta napja
ESZ-kutatás
Megyei II. osztály, északi csoport: magabiztos uraiújfalui győzelem, a Bozsoké az egyetlen idegenbeli siker

A Sé nyolcgólos mérkőzésen győzte le a Sparit, a Pecöl pedig a Gérce ellen tartotta otthon a három pontot. Az Újperint 2-2-es döntetlent játszott a listavezető Csepreggel, de a Söpte, valamint a Gencsapáti is hasonló eredményt ért el.

Sitke KKSE - Bozsoki SE 0-6 (0-2)   Sitke, vezette: Varga

Sitke: Kelemen - Szakos (Csonka 62.) , Bagoly, Lakatos (Bejczy 75.) , Németh K., Gyürü, Papp, Németh Z., Németh M., Pencz, Imre

Bozsok: Farkas (Szenteleki Á. 72.)  - Bigner, Kratochwill (Szalai 64.) , Kalmár, Nagy (Kaposi 56.) , Pál (Szenteleki B. 64.) , Dévényi (Pónácz 78.) , Hankó, Dobány, Tompek, Kiss

Gólszerzők: Kalmár 12., Kiss 14., Pál 61., Hankó 66., Kaposi 77., Dobány 88.

A vendég csapat megérdemelt sikert aratott a tartalékos sitkeiek felett. A hazai csapat gratulál az U19-esek győzelméhez.

Sé Honvéd SE - Elektromol Spari FC 5-3 (4-0)   Sé, vezette: Kedves

Sé: Földi - Kovács, Werderits (Kiss Márton 51.) , Muzsai (Hende 61.) , Boldizsár, Nemes (Kiss Mihály 51.) , Fichtacher, Soós (Molnár 70.) , Tóth, Kiss Máté (Vámos 85.) , Uri

Elektromol Spari: Horváth - Kovács A., Pulai, Kovács T., Varsányi, Schmidt, Láda, Jónás, Németh V. (Barbalits 70.) , Bolfán, Németh R.

Gólszerzők: Kiss Máté 19., Tóth 35., Werderits 38., Soós 45., Molnár 93., ill. Pulai 2 (48., 50.), Varsányi 75.

Nem is olyan régen még a felső-ház meghatározó csapatai most alsó-házi rangadót vívtak. Mindig van egy különleges hangulata összecsapásaiknak, ez most is így volt. Az első félidő nyomasztó hazai fölénnyel telt. Számos helyzetet kidolgoztak a séiek, a jobbnál-jobb lehetőségek közül négyet is kihasználtak, így megnyugtató hazai előnnyel vonultak szünetre a felek, eldőlni látszott a találkozó. A folytatásban a vendégek azonban nem így gondolták és az öltözőben maradt vendéglátót szórványos ellentámadásokkal lepték meg és kihasználva a védekezési megingásokat gyors egymásutánban két perc alatt kétszer is betaláltak. Sőt, egy büntető után már csak egygólos volt a hazai előny. A kissé megzavarodott házigazda lassan ébredezett, a félidő második felében már ők is a pályán voltak és végül egy gyönyörű szabadrúgásgóllal tették magabiztossá győzelmüket. Összességében egy gólgazdag, élvezhető mérkőzésen, kitűnő játékvezetői ténykedés mellett megérdemelt hazai győzelem született.

Újperinti SE - Csepregi Sport Egyesület 2-2 (0-2)    Szombathely, vezette: Imre

Újperint: Biró - Takács (Kovács A. 46.) , Kovács Zs. (Jagodits 25.) , Iszak, Baranyai, Kovács G. (Szabó 65.) , Egyed, Horváth, Hegedűs, Németh (Hazafi 46.) , Kiss

Csepreg: Jakatics - Kótai, Steiner M., Tájmel, Kossuth (Merk 74.) , Nika M. (Baranyai 89.) , Pócza (Kovács 91.) , Nika B. (Németh 34.) , Nagy, Lukács, Steiner C. (Takács 81.)

Gólszerzők: Egyed 63., Hazafi 94., ill. Lukács 19., Kótai 25.

A listavezető Csepreg mehetett kedvezőbb helyzetben pihenőre, ugyanis 2-0-ára vezetett a szünetben, a hazaiak azonban a 63., illetve a 94. percben is betaláltak, megmentve ezzel az egyik pontot.

Uraiújfalu SE - Kemenesalja Futball Club 10-1 (4-1)   Uraiújfalu, vezette: Talabér

Uraiújfalu: Niczki - Szabó M., Gallen, Szabó B., Burka (Németh 46.) , Tóth, Pungor, Kovács, Fehér, Keszei (Csete 58.) , Agg (Kollárits 46.)

Kemenesalja: Nagy - Belegrai, Vajda, Szakál (Kolompár 31.) , Őri, Dobson, Berecz, Czöndör (Veszprémi 63.) , Szalay, Lőrincz, Péter

Gólszerzők: Tóth 4 (3., 23., 37,. 47.), Burka 30., Németh 3 (48., 62., 81.), Szabó M. 2 (64., 84.), ill. Czöndör 28.

A hazaiak már az első félidőben háromgólos előnyre tettek szert, ezt pedig még tovább növelték a folytatásban. A találkozó 10-1-es eredménnyel zárult, az Uraiújfalu zsinórban harmadik győzelmét aratta.

Pecöl SE - Gérce-Vásárosmiske KSE 4-2 (1-1)   Pecöl, vezette: Ódor

Pecöl: Kollarics - Pálfi, Kurucz, Szemes Z., Farkas E., Varga (Hóbor 70.) , Farkas A., Iszak, Németh Á. (Szemes B. 74.) , Horváth (Czeglédi 81.) , Balázs (Németh I. 39.)

Gérce: Fehér (Lengyel 45.)  - Máthé, László, Pethő, Lerik, Mórocz, Major (Kiss 74.) , Nunkovics (Sali 68.) , Kovács, Csonka (Soós 87.) , Kövesdi

Gólszerzők: Farkas A. 2 (46., 80.), Farkas E. 58., Iszak 62., ill. Pethő 33., Máthé 78.

Kiállítva: Szemes Z. 92. (Pecöl)

Az elmúlt forduló Alsóújlak elleni mérkőzése előtt a Pecöl igyekezett rendezni a sorokat, és tudatosítani a játékosokban azt, hogy ennél a hozzáállásnál sokkal több kell. A beszélgetés hatásosnak bizonyult, a csapat már akkor pontot érdemelt volna, és most is jó felfogásban lépett pályára. Az első félidőben széllel szemben játszottak a hazaiak, ennek ellenére is volt ziccerük, a vezetést viszont a vendégek szerezték meg. A pecöliek nem adták fel, mentek előre, és hittek abban, hogy a második félidőben a szél által támogatva is meglesznek a lehetőségeik. Ez így is lett, ezeket könyörtelenül kihasználták, így remek csapatjátékkal 4-2-es győzelmet arattak. A Pecöl mielőbbi felépülést kíván a vendégek kapusának, aki egy szerencsétlen ütközés következtében orrtörést szenvedett.

Söpte Sport Egyesület - Alsóújlaki Sport Club 2-2 (1-1)  Söpte, vezette: Szabó III.

Söpte: Gombor - Mester, Németh, Kovács, Rómer, Horváth, Hujber G., Hujber B. (Fogl 58.) , Koronczai, Vámos, Koszokovits

Alsóújlak: GÁBOR - Kaposi, VARGA K., PADOS (TOLDI 67.) , Varga Á. (Nagy 75.) , VARGA N., Káldi M. (KÁLDI I. 55.) , FARKAS, ÓDOR, Hancz (Tóth 55.) , Varga R. (Papp 87.)

Gólszerzők: Hujber G. 39., Rómer 50., ill. Varga R. 2 (10., 61.)

A veszélyesen kontrázó vendégek megérdemelten vitték el az egyik pontot a mezőnyfölényben játszó hazaiak ellen.

Gencsapáti KSE - Szeleste-Pósfa SE 2-2 (2-0)   Gencsapáti, vezette: Horváth

Gencsapáti: Horváth - Janzsó, Kovács Gé. (Szigetvári 82.) , Varga, Mester, Dancs, Petrőczi, Egyed, Lőrincz (Tóth 75.) , Kovács Gá., Tar

Szeleste: Kovács M. - Nardai, Pomper, Kovács A., Szabó, Kovács T., Varga, Horváth (Tóth 58.) , Kovács R., Földi, Trittremmel

Gólszerzők: Varga 3., Tar 25., ill. Varga 58., Kovács R. 81.

Az első félidőben a hazaiak, a másodikban a vendégek szereztek gólokat. A találkozó hajrájában mindkét együttes megszerezhette volna a győztes találatot, a helyzetek azonban kimaradtak, így maradt az igazságosnak mondható döntetlen.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 12. szám - 2024.03.28.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Vármegyei I. osztály: kilencgólos mérkőzést nyert meg Rábapatyon a Csákánydoroszló, de a másik három mérkőzésen is potyogtak a találatok
A Haladás a Vasvár, a Szarvaskend a Körmend ellen nyert hazai környezetben, a Táplán és a Szentgotthárd pedig megosztozott a pontokon.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.