Megyei II. osztály, északi csoport: Botlott, és lecsúszott a dobogóról a Pecöl, de továbbra is nagyon sűrű az élmezőny

Mint az a tegnapi nap folyamán kiderült, bizonytalan ideig az utolsó fordulót rendezték a megyei bajnokságokban. A Gércének egy döntetlen is elég volt ahhoz, hogy a tabella élére ugorjon, de rajta kívül három csapat is 28 ponttal várja a folytatást.

Kemenesalja Futball Club - CONOIL Merseváti SE 1-0 (0-0)   Kemenesalja, vezette: Bedi

Kemenesalja: Bakos - Bándoli (Szakály 63.), Belegrai, Szakál E., Kóbor, Dobson, Szakál M., Czöndör, Őri (Pethő 81.), Ölbei, Varga (Lőrincz 55.)

Mersevát: Patyi - Molnár, Gönye, Győrvári (Takács M. 74.), Horváth, Nyári (Gáncs 63.), Marsai, Orbán (Nagy 19.), Dénes, Takács B., Czupor

Gólszerző: Dobson 92.

Kiállítva: Molnár 69.

A szomszédvári rangadón az első félidőben főként mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, mindkét csapat csak kapufáig jutott. A fordulás után a Kemenesalja támadólag lépett fel, a vendégek kiállítása után pedig megpróbálta fokozni a nyomást. A Mersevát főként kontrákból veszélyeztetett, és ahogy teltek a percek, egyre inkább lehetett érezni, hogy amelyik csapat megszerzi a vezető találatot, nagy valószínűséggel három ponttal gazdagodik. Ez a 92. percben a házigazdának sikerült, Dobson góljának köszönhetően a Kemenesalja örülhetett a végén.

Zanati KSE-Haladás VSE - ÖTE Ikervár FC 9-1 (2-1)  Szombathely, vezette: Gróf

Zanati KSE-HVSE: Kántor - Kossuth, Horváth (Edelényi 68.), Maráczi, Varga (Szabó 70.), Szenczi, Kiss (Kiricsi 70.), Janek, Perger, Bódi, Tamás (Németh 70.)

Ikervár: Asztalos G. - Németh D., Hullmann, Dobson, Asztalos R., Vincze, Kósi, Kondora (Schimmer 63.), Asztalos N. (Horváth 46.), Varga, Németh R.

Gólszerzők: Tamás 3 (30., 64., 69.), Bódi 45., Maráczi 2 (48., 57.), Szenczi 2 (52., 89.), Edelényi 88., ill. Varga 6.

A sérülések, betegségek miatt ezúttal is meglehetősen felforgatott csapattal lépett pályára a Zanati KSE-HVSE az Ikervár elleni mérkőzésen. Jól kezdett a hazai csapat, a vezetést azonban a vendégek szerezték meg a 6. percben Varga révén. A bekapott gól nem zavarta meg Szenczi Imre együttesét, játszották a saját játékukat, a szünetig pedig meg is fordították a találkozót, így előnnyel mehettek pihenőre. A fordulás után aztán egy nagyon felszabadult, és nem mellesleg eredményes játékkal rukkolt elő a házigazda és fölényes, 9-1-es győzelmet aratott.

Honvéd Sé SE - Elektromol Spari FC 2-1 (1-0)  Sé, vezette: Szabó I.

Sé: Szalai - Séfer, Kovács, Werderits, Muzsai (Haraszti 70.), Farkas (Varga 43.), Fichtacher, Vándori, Kámán, Sümegi (Deutsch-Szalai 90.), Uri

Spari: Biró (Gyetvay 32.) - Kovács, Pulai, Barbalits, Pados, Fritz, Németh V., Schmidt (Sipos 46.), Jónás, Baranyai, Németh R.

Gólszerzők: Sümegi 2 (13., 88.), ill. Barbalits 50.

Annak ellenére, hogy több hiányzó is volt mindkét oldalon, jó formában várták a mérkőzést a felek. A hazaiak egyre jobban utolérik önmagukat, a vendégek pedig négy győzelemmel a hátuk mögött érkeztek Sébe, így izgalmas mérkőzésre volt kilátás. Az első félidő ha látványos focit nem is, de nagy küzdelmet hozott. Jobbára a hazai csapat dominált, helyzeteket alakított ki és mindjárt a félidő elején egy szépen megkomponált támadás után a vezetést is megszerezte. A vendégek gyorsan felépített ellentámadásaiban is volt veszély. A második félidő elején a vendégek részéről jött az egyenlítés. A mérkőzést továbbra is a küzdelem jellemezte egyre parázsabb jelenetekkel. A vendéglátó többször eldönthette volna meccset, de nem tette. Már mindenki elkönyvelte a döntetlent, de a véghajrá tartogatott még izgalmakat. Először a Spari előtt adódott két ordító ziccer, de kimaradt. A slusszpoén a hazaiaké volt, az utolsó utáni pillanatokban szó szerint begyötörték a győztes találatot. Összeségében döntetlen színezetű mérkőzésen a vendégek igazolták jó formájukat, a hazaiak viszont vezérelvüket betartva játszottak, ami a hozzáállás, akarat, fegyelem, így minimális győzelmük megérdemelt.

Szeleste-Pósfa SE - Gérce-Vásárosmiske KSE 1-1 (1-1)  Szeleste, vezette: Árpád

Szeleste-Pósfa: Kovács M. - TÓTH, Pomper, FÜLÖP, FÖLDI, RIBA, Horváth (Nagy Á. 66.), Szabó, Varga, Kovács A. (Nagy D. 77.), TRITTREMMEL

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi Z. - Komáromi A., Németh, Máthé, László, Major, Glavánovics (Lerik 64.), Mórocz, Kovács, Csonka, Kövesdi

Gólszerzők: Fülöp 23., ill. Kovács 26.

Kiállítva: Major 67.

Jó iramú, izgalmas meccset játszott a két csapat. A hazaiaknak több lehetőségük volt a mérkőzés végén, de gólt nem sikerült szerezniük, a találkozó pontosztozkodással zárult.

Uraiújfalu SE - Söpte Sport Egyesület 0-1 (0-1)  Uraiújfalu, vezette: Szabó

Uraiújfalu: Horváth (Szabó MÁ. 43.) - SZABÓ MA., Varga, GALLEN, Agg, Vajnai, Simon, Kollárits, Gáspár, Németh, Koronczai

Söpte: Szalay - Horváth (Kálmán 46.), Mester (Németh B. 81.), Németh M., Kovács, Pusker, Léhmann, Pungor (Kertes 81.), Molnár, Vámos, Varga

Gólszerző: Kovács 4.

A több játékosát is nélkülözni kényszerülő Uraiújfalu jelentősen megfiatalított csapattal lépett pályára a Söpte elleni találkozón. A hazaiak végig jól küzdöttek és méltó ellenfelei voltak a Söptének, akik egy korai gólnak köszönhetően el tudták hozni a három pontot.

Bozsoki SE - Ölbő Községi SE 5-0 (2-0)  Bozsok, vezette: Nagy

Bozsok: Miklós - Bigner (Szárnyas 85.), Kaposi, HANKÓ, JAGODICS, PÁL (Rapi 46.), Dévényi (Pónácz 46.), Kovács (Németh 46.), SZALAI, Marti (Könye 85.), Kiss

Ölbő: Fülöp (Varga 76.) - Vasadi, Palaczky, Sipos, Németh, Simon, Sági Kiss, Ádám, Németh, Sárközi, Bozi

Gólszerzők: Pál 35., Szalai 42., Kaposi 81., Németh 87., Hankó 89.

Nehezen indult be a bozsoki gólgyártás a védekezésre berendezkedő ölbői csapat ellen, de egy szabadrúgással megtört a jèg és meg sem álltak ötig a hazaiak a rendkívül sportszerű vendégcsapat ellen.

Alsóújlaki Sport Club - Pecöl KMSE 1-0 (1-0)  Alsóújlak, vezette: Benkő

Alsóújlak: Gábor - Takács (Hancz 46.), Varga K., Pados, Nagy, Varga N., Tárkányi (Ország 57.), Gampel, Farkas, Ódor, Varga R. (Kaposi 87.)

Pecöl: Takács - Pálfi (Kurucz Ke. 63.), Kurucz Ki., Szemes Z., Oszkó (Szemes D. 63.), Farkas A., Horváth, Farkas E., Kámán, Illés, Hóbor (Varsányi 31.)

Gólszerző: Varga R. 11.

Kiállítva: Pados 73.

Az előző hetekhez hasonlóan ezúttal is több kulcsjátékosát volt kénytelen nélkülözni az Alsóújlak, Varga Ádámnak nem volt egyszerű dolga, ami a kezdőcsapat összeállítását illeti. A hazaiak tisztában voltak vele, hogy egy jó formában lévő, nagyon erős Pecöl látogat hozzájuk, ennek fényében egy nagyon masszív, szervezett csapat benyomását szerették volna kelteni a találkozón. A hazaiak már a 11. percben megszerezték a vezetést, egy bedobás után Varga Roland volt eredményes. A vendégek előtt is akadtak lehetőségek, de Gábor Attila kiváló teljesítményének is köszönhetően érintetlen maradt az alsóújlaki kapu. A 70. percben Varga Roland testi épségét nem kímélve ismét betalált, ezt a gólt azonban érvénytelenítették, így továbbra is 1-0 maradt az állás. A folytatásban megfogyatkozott a hazai együttes, de a csapat küzdésének, akaratának köszönhetően megőrizte előnyét és otthon tartotta a három pontot.

Sitke KKSE - Gencsapáti KSE 2-2 (0-1)  Sitke, vezette: Farkas

Sitke: VICZMÁNDI - BAGOLY, Gyürü (Szita 57.), PAPP, POÓS, TÓBIÁS, Sulyok, Kelemen, Kiss, Németh M., Németh K.

Gencsapáti: Horváth (Csonka 45.) - Petrőczi, Mester, Janzsó, Kovács, Fogl, Dancs, Bokor, Molnár, Lőrincz (Tóth 69.), Tar (Szigetvári 81.)

Gólszerzők: Papp 83., Bagoly 85., ill. Dancs 8., Janzsó 75.

Kiállítva: Dancs 62.

Mindkét alsóházban tanyázó csapatnak a három pont megszerzése volt a célja. A mérkőzés elején hamar vezetést szerzett a vendégcsapat, Dancs a 8. percben volt eredményes. A sitkeiek ezután fölényben játszottak, a gencsiek kontráiban azonban rendre ott volt a veszély.  A 62. percben a hazaiak emberelőnybe kerültek, de újabb gólt kaptak. Ennek ellenére nem adták fel, a hajrában két találatot is szerezve meg tudták menteni az egyik pontot.