2024.04.26., péntek  •  Ervin napja
Megyei II. osztály: az északi csoportban is lezárultak a küzdelmek

A Pecöl és a Mersevát hazai környezetben aratott nagyon magabiztos győzelmet a szezon utolsó mérkőzésén, míg a Söpte Ölbőn jutott el hat találatig. A már bajnok Zanati KSE-HVSE és az Alsóújlak egyaránt háromgólos győzelmet aratott idegenben, az Ikervár pedig a Sitkét múlta felül. A Gérce a Bozsok ellen diadalmaskodott, a Sé és a Kemenesalja pedig gólgazdag döntetlent játszott egymással.

Az utolsó fordulót rendezték június 20-án, vasárnap a megyei II. osztály északi csoportjában. A Zanati KSE-HVSE már bebiztosította bajnoki címét, mint ahogy az is eldőlt, hogy a dobogó második fokán a Söpte, míg a harmadikon a Pecöl gárdája végez. Ennek ellenére maradtak még nyitott kérdések, ami garancia volt arra, hogy a rekkenő hőség ellenére jó mérkőzéseket láthassanak a szurkolók.

Ölbő Községi SE - Söpte Sport Egyesület 0-6 (0-2)  Ölbő, vezette: Szendrődi

Ölbő: Varga - Szele, Tóth G., Sipos (Tóth T. 77.) , Papp (Ádám 70.) , Vasadi, Baksay, Csizmazia (Joó 62.) , Bertha, Tóth A., Palaczky

Söpte: Márffi (Németh M. 46.)  - Kovács, Pusker, Léhmann, Marton, Sulyok (Németh Á. 56.) , Molnár, Vámos, Varga (Pados 86.) , Koronczai, Pereszteghy

Gólszerzők: Koronczai 31., Kovács 35., Pusker 2 (49., 67.), Sulyok 54., Németh Á. 85.

Az ölbőiek ezúttal is becsülettel küzdöttek - ahogy végig a szezon során - , a győzelemnek azonban a Söpte örülhetett.

Pecöl KMSE - Gencsapáti KSE 5-1 (3-1)   Pecöl, vezette: Sály

Pecöl: Kollarics (Takács 48.)  - Kurucz, Szemes, Farkas E. (Pálfi 55.) , Oszkó (Németh Á. 46.) , Farkas A. (Németh I. 69.) , Illés, Gyürü (Varsányi 55.) , Czeglédi, Horváth, Márok

Gencsapáti: Kovács P. - Petrőczi (Czika 75.) , Janzsó, Fogl, Mester, Dancs, Bokor (Németh 89.) , Tóth (Horváth 57.) , Lőrincz (Varga 65.) , Kovács G., Tar

Gólszerzők: Illés 2 (28., 40.), Farkas A. 3 (30., 55., 58.), ill. Dancs 12.

Igazi futballünnep volt Pecölben az elmúlt hétvégén, miután második alkalommal rendezték meg a Sümeghy Mihály emléktornát, majd vasárnap az együttes hazai pályán búcsúzott a 2020/2021-es szezontól. A pecöli ificsapat veretlenül lett bajnok, a felnőtt gárda pedig a harmadik helyen végzett a pontvadászatban. Igazán szépre sikeredett a hazaiak utolsó összecsapása, miután 5-1 arányban nyerni tudtak a Gencsapáti ellen. A csapat az idei szezont a támogatóknak, a lakosoknak, szurkolóknak szeretné ajánlani, akik mindig megtalálták a módját, hogy hogyan legyenek az együttes mellett és mindvégig buzdították őket. Végül, de nem utolsó sorban a klub gratulál Farkas Attilának a gólkirályi címhez.

CONOIL Merseváti SE - Uraiújfalu SE 7-0 (2-0)   Mersevát, vezette: Farkas

Mersevát: Patyi - GÖNYE, Dénes M. (Csite 58.) , GYŐRVÁRI, HORVÁTH, Sebestyén, Orbán (GÁNCS 46.) , Dénes B., Nagy (Takács 62.) , PÁSTI, CZUPOR

Uraiújfalu: Niczki - Szabó, Varga, Gáspár, Gallen A., Pungor (Simon 42.) , Tóth (Csete 62.) , Gallen I., Németh, Kollárits, Agg (Vajnai 65.)

Gólszerzők: Pásti 2., Czupor 2 (42., 86.), Gáncs 2 (61., 63.), Sebestyén 75., Győrvári 78.

Kiállítva: Gallen A. 38. (Uraiújfalu)

Hamar vezetést szerzett a jó felfogásban és gólratörő játékkal kirukkoló hazai csapat, amely a hőség ellenére is nagy iramot diktált és 7 góllal szolgálta ki szurkolóit. Az Uraiújfalu 50 percen keresztül emberhátrányban játszott, de becsülettel végigküzdötte atalálkozót.

Elektromol Spari FC - Zanati KSE-Haladás VSE 1-4 (1-2)   Szombathely, vezette: Szabó

Elektromol Spari: Gyetvay - Jónás, Szabó, Tóth (Porcsalmi 90.) , Kovács, Barbalits, Pulai (Milecz 57.) , Vidos, Németh, Sipos (Siroki 61.) , Schmidt

Zanati KSE-HVSE: Kántor (Szentgyörgyvári 69.)  - Varga, Ferencz, Maráczi (Kiss 57.) , Perger, Szenczi, Németh G. (Szőts 69.) , Nemes (Machinek 60.) , Németh E., Janek (Szabó 69.) , Bódi

Gólszerzők: Tóth 6., ill. Németh G. 2 (14., 45.), Szenczi 46., Ferencz 48.

A hosszúra nyúlt bajnoki idény utolsó összecsapásán a Spari öt ifistával a keretében várta a már bajnok Zanati KSE-Haladás VSE-t. A hazaiak próbálták lassítani a játékot a fölényben játszó vendégek ellen – sőt, meglepetésre a vezetést is megszerezték. A Haladás azonban nem hagyta magát, hamar egyenlített, sőt a félidő végére már az előny is a vendégeknél volt. A második játékrészben is hasonló mederben folyt a találkozó, a hazaiak küzdöttek, és elérték céljukat, a tisztes helytállást a jól felkészített, jó focit játszó, sportszerű Zanati KSE-Haladás VSE-vel szemben.

Gérce-Vásárosmiske KSE - Bozsoki SE 2-0 (1-0)  Gérce, vezette: Papp

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi - Ódor, Németh, Máthé, Pethő, Lerik, Mórocz (Fehér 76.) , Hompok, Nunkovics, Kovács (Sali 63.) , Csonka

Bozsok: Farkas - Iker (Pónácz 65.) , Bigner, Kratochwill, Kalmár, Pál (Horváth 84.) , Hankó, Kovács, Kiss, Marti, Dévényi

Gólszerzők: Németh 41., Fehér 90.

Szépszámú közönség előtt színvonalas, lüktető mérkőzést hozott a két csapat összecsapása. A több meghatározó játékosát nélkülözni kényszerülő házigazda talán a szezon egyik legjobb és legfegyelmezettebb játékát nyújtva tartotta meg a negyedik pozíciót. Jár a gratuláció minden gércei játékosnak, hiszen a maximumot nyújtva arattak megérdemelt győzelmet. A hazaiak köszönik a szurkolók egész éves buzdítását.

Szeleste-Pósfa SE - Alsóújlaki Sport Club 1-4 (0-1)    Szeleste, vezette: Gróf

Szeleste-Pósfa: Kovács M. - Tóth, Szele, Fülöp, Nagy, Kovács A., Horváth D. (Csizmazia 59.) , Varga, Földi, Horváth L. (Németh 66.) , Trittremmel

Alsóújalak: Gábor (Szőnye 88.)  - Gampel (Tárkányi 68.) , Kaposi, Varga K., Nagy, Varga Á., Varga N., Vasas (Pados 52.) , Kántor, Hancz (Rónafalvi 81.) , Varga R. (Papp 78.)

Gólszerzők: Fülöp 55., ill. Hancz 2 (13., 60.), Varga R. 68., Pados 86.

A vendég együttes megérdemelten gyűjtötte be a három pontot a tartalékos Szeleste ellen.

Honvéd Sé SE - Kemenesalja Futball Club 3-3 (2-1)   Sé, vezette: Marácz

Honvéd Sé: Földi - Szalay (Soós 64.) , Varga, Séfer, Deutsch-Szalai (Nyári 51.) , Kovács, Werderits, Nemes, Vándori (Muzsai 51.) , Kámán, Uri

Kemenesalja: Bakos - Bodor, Szakál E., Belegrai, Őri, Szakál M., Lőrincz, Kolompár (Czöndör 69.) , Ölbei, Varga, Smidéliusz

Gólszerzők: Deutsch-Szalai 15., Kovács 39., Werderits 62., ill. Kolompár 2 (10., 55.), Smidéliusz 54.

A bajnoki évad utolsó mérkőzésén a hazai csapat elbúcsúztatta az aktív játéktól visszavonuló játékosát, Deutsch Szalai Balázst, aki egy hosszú pályafutást lezárva, utoljára lépett pályára tétmérkőzésen. Két több sebből vérző csapat feszült egymásnak és a kánikula ellenére nagyiramú változatos mérkőzést vívtak a küzdő felek, amely fordulatoktól sem volt mentes. Vendég vezetés, majd hazai fordítás az első félidőben, számtalan kimaradt helyzettel mindkét oldalon. A második játékrészben kimaradt hazai lehetőségek, aztán két perc alatt már a vendégeknél volt az előny, majd egyenlített a hazai alakulat. Ezután őrült rohanásba kezdett a séi csapat. Levegőben lógott a győztes találat, de ezúttal a szerencse elpártolt a vendéglátótól. A vendégek nagyszerűen védő kapusa mindent hárított, vagy több esetben a kapufa mentett. A hosszabbítás kezdetén egy ártatlan szituáció után a vendégek játékosa Szakál Márk súlyos sérülést szenvedett, mentő vitte kórházba. Ezúton is jobbulást kívánnak neki a Sé csapata. A három perc hosszabbítás épphogy elkezdődött, de a játékvezető érthetetlen módon lefújta a találkozót – pedig ígéretes helyről következett volna hazai szabadrúgás, de nem ezen múlt, hogy maradt a döntetlen a kiváló találkozón. Mind a hazai, mind a vendégjátékosoknak jár a dicséret.

ÖTE Ikervár FC - Sitke KKSE 2-1 (2-1)   Ikervár, vezette: Kedves

Ikervár: Biró - Németh, Horváth, Vincze Z., Vincze T., Őri, Asztalos (Móricz 86.) , Varga, Baumgartner (Pados 61.) , Nagy, Schimmer

Sitke: Kelemen (Viczmándi 76.)  - Imre Gá., Gyürü (Horváth G. 63.) , Papp (Bagoly 63.) , Poós, Tóbiás, Imre Ge., Sulyok, Hantó, Németh, Horváth B.

Gólszerzők: Vincze T. 11., Vincze Z. 24., ill. Hantó 5.

A nagy meleg ellenére jó mérkőzés alakult ki az utolsó fordulóban. A sok fájdalmas vereség után a két utolsó hazai bajnokit győzelemmel zárta az Ikervár. A mai mérkőzést is korábban le lehetett volna zárni,ám a ziccerek sora lett kihagyva. Összességében megérdemelt hazai siker született.

A csoport végeredménye ide kattintva tekinthető meg.