2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Megyei II. osztály, déli csoport: potyogtak a gólok az utolsó októberi játéknapon

A Rum-Rábatótfalu tizenkettő, a Bajánsenye-Tanakajd összecsapás hét találatot hozott, de a Körmend és a Telekes is gólgazdag mérkőzésen aratott győzelmet. A Csákánydoroszló Egyházasrádócon nyert rangadót, a Nádasd Őriszentpéteren gazdagodott három ponttal. A Szentpéterfa-Felsőcsatár mérkőzésen mindkét gárda egy-egy gólt és egy-egy pontot szerzett.

TUTITEXTIL-Körmendi VSE - Petőfi SE Vasszécseny 4-2 (1-2)  Körmend-Horvátnádalja, vezette: Polgár

Körmend: Bérdi - Kiss (Tóth, 46.) , Simon, Meixner, Horváth Dávid, Petrovics (Horváth Dániel. 63.) , Kazinczki G. (Frühvirth, 63.) , Horváth A. (Berta., 23.) , Kazinczki B., Vilics, Szabó (Papp, 46.)

Vasszécseny: Móricz - Virág, Kontics, Székely, Dankó, Viszked, Németh, Papp, Háder, Vadász, Katona

Gólszerzők: Simon 3 (30., 63., 70.), Horváth Dávid 65., ill. Katona 2., Dankó 35.

Kiállítva: Vadász 85. (Vasszécseny)

Nem játszott jól a hazai csapat, sok fegyelmezetlenséget, hibát követett el, a második félidőre viszont feljavult és megérdemelten nyert.

Bajánsenye SE - Tanakajd TC 3-4 (2-2)  Bajánsenye, vezette: Bagoly

Bajánsenye: Kalamár - Bagó (Kucsera, 46.) , Bacsák, Hodács, Horváth M., (Koltai, 75.)  Kosár, Kovács V., Fábián, Vörös (Koczor, 60.) , Horváth Z. (Kovács I., 60.) , Horváth B.

Tanakajd: Szűcs - Hankó, Kölkedi, Marcz, Németh, Hittaller A., Hittaller M., Tóth (Tima, 75.), Preiczer, Varga, Szalai

Gólszerzők: Horváth M. 24., Kosár 37., Hodács 77., ill. Tóth 9., Szalai 2 (42., 67.),  Kölkedi 56.

Gólgazdag, kiegyenlített mérkőzésen a vendégek egy góllal többet szereztek, a játék képe alapján a döntetlen talán igazságosabb lett volna. A hazaiak köszönik szurkolóiknak a bíztatást.

Egyházasrádóci SE - Csákánydoroszlói KSE 0-2 (0-1)  Egyházasrádóc, vezette: Horváth

Egyházasrádóc: Bali - Merőtei, Németh Martin, Bányik, Varga Gy. (Fejes, 60.) , Krajczár, Varga R. (Kertes, 60.) , Németh Marcell, Mészáros, Varga M. (Zimonyi, 76.) , Varga Z.

Csákánydoroszló: Tóth - Sáfár. Németh (Pesti, 69.) , Török, Pandur, Dedics, Sárközi (Draskovics, 85.) , Albert, Könye-Balla (Biczó, 79.) , Márton (Makai, 69.) , Takács

Gólszerzők: Könye-Balla 44., Draskovics 89.

Jó iramú, magas színvonalú mérkőzést játszottak a felek, ahol a helyzeteikkel jobban sáfárkodó vendégek nem érdemtelenül gyűjtötték be a három pontot.

Őriszentpéter SE - Horváth Ranch Kft. Nádasd 0-1 (0-0)  Őriszentpéter, vezette: Bíró

Őriszentpéter: Szemán - Szabó D., Kaszás, Szalai, Kósa, Sály, Szabó S., Horváth, Mihályka (Bognár, 61.) , Mihály, Szép

Nádasd: Rejtli - Pálmai, Zsoldos (Szabó, 81.) , Kalamár, Meskó M., Németh, Mesics, Meskó E., Balogh, Meskó Á., Gerencsér

Gólszerző: Meskó E. 51.

Az elmúlt három mérkőzés indiszponált és kiábrándító játéka után a házigazda szentpéteriek fegyelmezett játékukkal megnehezítetták a nádasdiak helyzetét. Az összecsapás egyetlen találatát a második félidő elején egy beadást követő fejesből a vendégek szerezték. A hosszabbítás perceiben közel voltak a hazaiak az egyenlítéshez, ám a meglepetés ezúttal elmaradt, a találkozót a játék összképe alapján megérdemelten nyerte a dobogós helyekért küzdő Nádasd.

Rum KSC - Rábatótfalui SE 8-4 (6-1)  Rum, vezette: Kondor

Rum: Miklós - Székely (Rövid, 62.) , Gyurkó A. (Kovács Z., 69.) , Gyurkó B. (Molnár, 60.) , Bíró, Kovács-Braun, Kovács B., Koronczai, Leitgeb (Reznyák, 60.) , Kalmár, Horváth

Rábatótfalu: Bánfi-Nagy - Lovenyák, Csákvári, Papp, Domján D., Sütő, Domján B. (Erős, 66.) , Düh, Kovács (Akl, 78.) , Náricza, Anderkó (Falb, 27.)

Gólszerzők: Horváth 3 (5., 33., 45.), Bíró 2 (20., 52.), Koronczai 3 (28., 35., 82.), ill. Anderkó 12., Papp 47., Falb 71., Düh 89.

Magabiztos játékkal fölényes győzelmet aratott a hazai csapat. Az első negyedórában gyors gólváltást láthattak a kilátogatók, majd belelendült a rumi csapat és még ötször bevette a jól védő rábatotfalúi hálóőr kapuját.A második félidőbe a vendéglátó csapat belealudt, mindjárt a középkezdés után gólt kapott. Nehezen lendült játékba a Rum,de így is sok veszélyes támadást vezetett. A hazai csapat ilyen arányban is megérdemelt sikert könyvelhet el.

Telekes MEDOSZ SE - Gyöngyöshermán-Szentkirály SE 3-2 (1-1)  Telekes, vezette: Szabó

Telekes: Blaskovics - Dézsi, Németh (Szakter, 70.) , Orsós, Kónya Sz., Czövek, Osvald, Kónya M., Vincze, Görcsi, Nyári

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Olasz - Séfer, Illés (Szabó, 68.) , Bihun, Kis Z., Németh, Dénes (Pochernin, 46.) , Kopácsi, Németh (Kis L., 62.) , Nagy, Kovács

Gólszerzők: Kónya M. 2 (26., 56.), Görcsi 49., ill. Németh 24., Nagy 72.

Az első negyedórában hazai koncentráció hiányában inkább a vendégeknek voltak lehetőségei, aminek köszönhetően meg is szerezték a vezetést. A bekapott gól nem törte meg a házigazdát, amely játszotta sokpasszos játékát, a támadásvezetésekbe, befejezésekbe viszont rengeteg hiba csúszott, így kimaradtak a lehetőségek. A Telekes mezőnyfölénye aztán egy szöglet utáni szép kapáslövéssel érett góllá, lélektani szempontból jókor jött számukra az egalizálás. A szünetben a hazaiak átbeszélték, hogy mire kell figyelniük, a fordulást követően pedig rá is erőltették akaratukat a hermániakra és 3-1-es előnyre tettek szert. A 72. percben szépítettek a vendégek, a Telekes nem nyugodhatott meg, de feszült hajrá után sikerült megőrizniük vezetésüket, így 3-2-es győzelmet könyelhettek el. A tudósítás szerint a rendkívül fiatal játékvezetői hármas ugyan sok hibával, de következetesen igyekezett fújni a mérkőzést.

Szentpéterfai SE - Pinkavölgye-Felsőcsatári KSK 1-1 (1-0)  Szentpéterfa, vezette: Horváth

Szentpéterfa: Páll - Török R., Pataki, Gaál Á., Skrapits D., Garger, Wágner R., Homor, Gaál R. (Török A., 83.) , Hoós (Wágner K., 46.) , Skrapits I. (Nagy, 65.)

Pinkavölgye-Felsőcsatár: Sásdi - Donadi, Horváth, Pehr, Krancz (Krajczár, 44.) , Virág, Schmalzl, Böhm, Cseri, Hábetler, Késmárky

Gólszerzők: Wágner R., 16., ill. Pehr 70.

A játék képe alapján igazságos pontosztozkodás született a mérkőzésen.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.