Megyei II. osztály, déli csoport: bajnok lett a Csákánydoroszló, rangadót nyert az Egyházasrádóc

Az élmezőny másik összecsapásán nem bírt egymással a Nádasd és a Rum. A Gyöngyöshermán-Szentkirály és a Rábatótfalu is ötgólos mérkőzésen diadalmaskodott, a Szentpéterfa és a Bajánsenye pedig egyaránt négy gólt szerezve bizonyult "rossz" vendégnek.

Gyöngyöshermán-Szentkirály SE - Pinkavölgye-Felsőcsatári KSK 3-2 (2-2)   Szombathely, vezette: Szabó

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Czöndör - Nagy, Bihun, Kis Z., Jantos, Németh (Bakos, 83.), Bazsó, Kopácsi, Kis L. (Fülöp, 59.), Kondor (Hegedűs, 21.), Kovács

Pinkavölgye-Felsőcsatár: Moór - Szabó (Schmalzl, 16.), Horváth, Pehr, Csák, Böhm (Windisch, 89.), Cseri, Hábetler (Cobzaru, 59.), Késmárky, Virág, Krajczár

Gólszerzők: Kopácsi 6., Németh 40., Bazsó 82., ill. Csák 24., Schmalzl 34.

Igazi nyári időben mérkőzhettek meg a felek. A hazai gárda gyorsan vezetést szerzett, azonban ezután a vendég együttes komoly nyomást gyakorolva két gólt is szerzett. A félidő vége előtt végül egyenlíteni tudott a gyöngyöshermáni alakulat, így 2-2-es eredménnyel vonultak a szünetre a csapatok. A második etap a hazaiaknak sikerült jobban, akik így megérdemelten tartották otthon a három bajnoki pontot.

Csákánydoroszlói KSE - Őriszentpéter SE 4-1 (3-0)   Csákánydoroszló, vezette: Marton

Csákánydoroszló: Tóth - Márton (Draskovics, 55.), Takács Sz., Dedics, Urbán, Török, Pandur, Dudás (Biczó, 32.), Takács Á. (Danyi, 75.), Németh (Gérnyi, 75.), Sárközi

Őriszentpéter: Tarafás - Szabó, Kaszás, Varga, Kósa, Sály, Horváth, Mihályka (Gaál, 63.), Tamaskó, Mihály (Sebők, 86.), Németh

Gólszerzők: Urbán 2 (6., 49.), Németh 9., Dudás 15., ill. Sály 51.

A csákánydoroszlói együttes azzal a tudattal léphetett pályára, hogy győzelem esetén bajnoki címet ünnepelhet. A hazaiak igyekeztek nem a véletlenre bízni a dolgot, ugyanis már a 15. percben 3-0-ra vezettek. A találkozó végül 4-1-es eredménnyel zárult, ez pedig azt jelentette, hogy Csákánydoroszlói KSE csapata szerezte meg az aranyérmet a 2022/2023-as bajnoki kiírásban.

Egyházasrádóci SE - TUTITEXTIL-Körmend VSE 1-0 (0-0)   Egyházasrádóc, vezette: Imre

Egyházasrádóc: Bali - Merőtei (Szijj, 76.), Németh Martin, Varga Z., Krajczár, Fejes, Németh G. (Bányik, 23.), Németh Marcell, Mészáros, Filipovits (Móricz, 88.), Varga D.

Körmend: Kecskés - Papp, Horváth, Simon, Kiss (Kocsis, 58.), Sákovits, Kazinczki G., Kazinczki B., Vilics (Berta, 67.), Frühvirth, Szabó

Gólszerző: Fejes 54.

A találkozó első félideje közepes színvonalat hozott, mezőnyben gyűrték egymást a felek és nem alakult ki nagy helyzet a kapuk előtt. A fordulás után jobban jött ki a második felvonásra a hazai csapat, a vezetést is megszerezte, majd egymás után dolgozta ki a helyzeteket. Ezeket ugyan nem sikerült gólra váltani, az Egyházasrádóc azonban így is megérdemelt győzelmet aratott.

Horváth Ranch Kft. Nádasd - Rum KSC 2-2 (0-2)   Nádasd, vezette: Busi

Nádasd: Doktor - Pálmai, Zsoldos, Varga, Meskó M., Németh, Kovács, Mesics, Péter, Meskó E., Burka

Rum: Lepár - Székely, Reznyák, Horváth T., Pupp, Molnár, Varga, Kovács, Koronczai, Rosta, Horváth Á.

Gólszerzők: Meskó M. 2 (68., 74.), ill. Horváth Á. 2 (28., 42.)

Az első félidőben mezőnyben jól adogatott a nádasdi csapat, kapura azonban veszélytelen volt. A vendégek sorra vezették a kontrákat, amiből kettőt sikerült is gólra váltaniuk. A második játékrészben sikerült tempót váltania és egalizálnia a házigazdának, a győztes találatot azonban nem tudta megszerezni.

Petőfi SE Vasszécseny - Bajánsenye SE 1-4 (1-1)   Vasszécseny, vezette: Elek

Vasszécseny: Asztalos - Dankó, Virág, Viszked, Papp (Kiss, 46.), Háder (Szakács, 46.), Nagy (Móricz, 64.), Karai, Németh, Székely, Vadász

Bajánsenye: Kalamár - Kovács V., Simon (Horváth A., 46.), Varga, Hodács, Horváth M. (Vörös, 76.), Fábián, Kovács I. (Koczor, 63.), Horváth Z., Horváth J. (Koltai, 63.), Horváth B.

Gólszerzők: Nagy 22., ill. Horváth B. 45., Koczor 3 (75., 80., 84.)

A döntetlennel zárult első játékrész után a folytatásban már csak a vendégek tudtak beköszönni, három újabb találatukra nem érkezett vasszécsenyi válasz. A Bajánsenye 4-1-es idegenbeli sikerrel gyűjtötte be a három bajnoki pontot.

Rábatótfalui SE - Telekes MEDOSZ SE 5-0 (0-0)   Szentgotthárd-Rábatótfalu, vezette: Bíró

Rábatótfalu: Szukics - Keresztúri, Lovenyák, Bánfi-Nagy (Akl, 62.), Papp, Domján D., Sütő, Szakács, Domján B. (Anderkó, 46.), Falb (Bouti, 71.), Náricza

Telekes: Blaskovics - Dézsi, Németh M., Orsós, Görcsi P., Czövek, Vincze (Osvald, 66.), Kónya, Valkóczi, Németh F., Görcsi D.

Gólszerzők: Sütő 2 (49., 78.), Domján D. 56., Bouti 75., Papp 83.

A vendéglátók a második félidőben öt gólt szerezve döntötték el a győzelem és a három pont sorsát. A Rábatótfalu zsinórban ötödik mérkőzésén nem talált legyőzőre.

Tanakajd TC - Szentpéterfai SE 0-4 (0-2)   Tanakajd, vezette: Pintér

Tanakajd: Marcz L. - Tóth, Kölkedi, Marcz G., Orsós, Marcz M., Könczöl, Preiczer, Nagy, Németh, Szalai (Balázs, 39.)

Szentpéterfa: Páll B. - Udvardi, Wágner (Czvitkovics, 69.), Pataki, Gaál, Skrapits D. (Török, 63.), Homor, Major, Hoós, Páll Sz., Skrapits I.

Gólszerzők: Skrapits I. 2 (10., 62.), Gaál 36., Hoós 79.

Kiállítva: Nagy 11., Kölkedi 58. (mindketten Tanakajd)

A Szentpéterfa mindkét félidőben két alkalommal vette be a találkozót kilenc emberrel befejező hazaiak kapuját és 4-0-s idegenbeli győzelmet aratott.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.