2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Megyei I. osztály: több meglepetés is született a szombati napon

A Vép a Répcelak, a Celldömölk a Körmend otthonából távozott pont nélkül, a Táplán viszont ötöt rúgva győzte le idegenben a Lukácsházát. A Vasvár, a Szentgotthárd, valamint a Sárvár is hazai környezetben tudott nyerni, a Haladás-Zanat és a Kőszeg pedig hatgólos döntetlent játszott egymással.

Egy mérkőzés híján az összes találkozóra szombaton került sor a megyei I. osztály 22. fordulójában, a Király SE., valamint a Rábapaty kivételével valamennyi együttes harcba szállt a bajnoki pontokért.

Szentgotthárdi VSE - Egyházasrádóci SE 2-0 (0-0)  Szentgotthárd, vezette: Vass

Szentgotthárd: Kapui - KOMÁROMI (Sömenek 92.) , Nyári (Papp 74.) , Nagy, DANCSECZ, LACZÓ, Gécsek, Sulics, Sipos G. (Fábián 57.) , Sipos B. (Korpics 85.) , GYÉCSEK

Edző: Robert Kercmar

Egyházasrádóc: Gáspár - Péter, Vilics, Molnár L., Molnár I., Szendrődi, Kenesei, Mészáros, Krajczár, Halász (Bányik 77.) , Varga

Edző: Simon Attila

Gólszerzők: Gyécsek 66., Korpics 92.

A találkozó elején főkényt mezőnyben folyt a játék, a hazaiak enyhe fölényt tudtak kialakítani, a vendégek részéről egy-egy apró helyzetecskét lehetett feljegyezni. Az első játékrész végén hatalmas ziccerben tudott védeni a szentgotthárdi kapus, így 0-0-ás állásról várhatták a felek a folytatást. A fordulás után egy még inkább kezdeményezőbb felfogású Szentgotthárd volt a pályán, egy szabadrúgás utáni kipattanóból pedig a vezetést is sikerült megszereznie. A rádóciak túlnyomórészt ívelésekkel próbálkoztak, inkább kevesebb, mint több sikerrel, a házigazda viszont a 92. percben lezárta az összecsapást és 2-0-ás győzelmet aratott.

Körmendi Football Club - CVSE-Vulkánfürdő 2-1 (2-1)  Körmend, vezette: Talabér

Körmend: Balogh - LAKOSI, BUTI, KARVALICS, KÖNTÉS, SÁLY (Bita 93.) , László, Horváth, SIPOS, ZSOLDOS, Osvald

Edző: Kurucz Ádám

CVSE: Osvald - Marsai Mi., Enyingi, Göntér (Gábor 32.) , Szuh, Szabó R., Marsai Má., Tóth (Keszei T. 60.) , Gorácz, Horváth, Keszei R.

Edző: Kovács Balázs

Gólszerzők: Karvalics 24., Sály 35., ill. Marsai Mi. 33.

A régi rangadókhoz méltó futballt láthatott a nagyérdemű, aki kilátogatott a szombat délutáni összecsapásra. A Körmend erre a mérkőzésre eltüntette a két csapat közti tizenhárom helyezésnyi különbséget, s méltó ellenfélnek bizonyult a kitűnő játékerőt képviselő vendégekkel szemben. A szezon egyik legfontosabb győzelmét aratta a hazai csapat, mellyel hosszú idő után elmozdult a kiesőzónából.

Vasvár VSE - Büki TK 2-1 (1-1)   Vasvár, vezette: Mórocz

Vasvár: Tóth - Bíró, Varga, Horváth, Vincze, Fülöp (Czövek 88.) , Elekes (Schermann 83.) , Dávid, Réfi, Pálla (Pásztor 92.) , Márton (Berta 68.)

Edző: ifj. Sziffer István

Bük: Kamondi - Czingráber, Németh T., Czirók, Kovács (Mercs 68.) , Németh G., Csonka, Komálovics (Wágner 81.) , Németh Z., Horváth (Kostyál 83.) , Németh J.

Edző: Marton Róbert

Gólszerzők: Pálla 24., Réfi 55., ill. Czirók 40.

A mérkőzés egészét nézve több helyzete volt a bükieknek, a hazaiak azonban mindent megtettek a győzelemért és begyűjtötték a nagyon fontos három pontot.

SCHOTT Lukácsháza SE - Vasi Bádogos Kft. Táplán SE 2-5 (0-4)   Lukácsháza, vezette: Marácz

Lukácsháza: Bán - Kondics (Krancz 72.) , Gombás, Takács (Németh 46.) , Lengyel, Pungor (Bolfán 78.) , Vörös, Osztrosits, Gugcsó, Dr. László, Bősze

Edző: Mitterstiller Csaba

Táplán: Gyécsek - Manganelli Zs., Vidák, Farkas, Gombos (Varga 81.) , Gyurcsányi, Polyák, Huszár, Manganelli A., Polgár (Balikó M. 72.) , Markó (Balikó B. 74.)

Edző: Borbás János

Gólszerzők: Pungor 50., Bősze 66., ill. Vidák 3 (9., 14., 57.), Markó 32., Manganelli A. 36.

Kiállítva: Vörös 86. (Lukácsháza)

A remek formában lévő vendégek gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát, a végén 5-2-es győzelemmel távozhattak Lukácsházáról.

Sárvár FC - Jánosháza VSE 3-0 (1-0) Sárvár, vezette: Szabó I.

Sárvár: László - Fülöp (Takács 68.) , Kovács Bá. (Szakos 72.) , Tóth, Illés, Vass, Fider, Tokaji, Horváth, Kovács Be. (Toldi 84.) , Szemes

Edző: Haraszti Zsolt

Jánosháza: Pethő - Szabó, Virág, Palkovits, Binder, Laczi, Büki, Benkő, Balázsi, Székács, Horváth

Edző: Vágusz Arnold

Gólszerzők: Szemes 40., Fülöp 49., Illés 82.

A hazaiak már a találkozó elejtől kezdve támadólag léptek fel, egymás után vezették a támadásokat. Mindkét oldalát bátran használta a Sárvár, jöttek a belőtt labdák is, az utolsó mozzanatokba viszont hiba csúszott. Lélektani szempontból talán a legjobbkor, a játékrész végén sikerült megszereznie a vezetést a házigazdának, előnyét pedig rögtön a második félidő elején megtoldotta. A folytatásban is hasonlóan alakult a játék képe, a sárváriak akarata érvényesült, a vendégek bár szórványos ellentámadásokat tudtak csak vezetni, szimpatikusan küzdöttek. A 82. percben még egy alkalommal be tudott találni a listavezető, így 3-0-ás eredménnyel ért véget a találkozó

Répcelaki SE-Sport 36 - Vép VSE 2-1 (1-0)  Répcelak, vezette: Szabó

Répcelak: Kovács - Tóth, Baranyai, De Paula, Szabó D., Verasztó (Ódor 90.) , Sipos, Horváth, Rácz, Prystupa, Szabó A.

Edző: Balassa Péter

Vép: Bezdi B. - Németh, Czeglédi, Viszket (Szalai R. 73.) , Bezdi Sz. (Berta 73.) , Illés (Dala 62.) , Szalai M., Auer, Takács Á. (Szijártó 73.) , Balikó, Takács M.

Edző: Simon Miklós

Gólszerzők: Verasztó 20., Rácz 67., ill. Takács Á. 50.

Kiállítva: Horváth 82. (Répcelak)

A Répcelak a két fordulóval ezelőtti, Jánosháza elleni siker után a Vép ellen is szerette volna otthon tartani a három pontot, ehhez pedig közelebb is került negyvenöt percnyi játék után, ugyanis Verasztó találatának köszönhetően előnnyel mehetett a szünetre. A fordulás után nem sokkal aztán egyenlíteni tudott a Vép, a házigazda azonban a 67. percben is be tudott találni, ez pedig a győzelmet, valamint a három bajnoki pontot jelentette számukra.

Haladás VSE-Zanati SE - Kőszegi Lóránt FC 3-3 (2-3)  Szombathely, vezette: Bíró

Haladás-Zanat: Luisser - Buzás, Szőts, Simon (Baumgartner 46.) , Pap, Perger (Németh 74.) , Szenczi, Iván, Nagy, Varga, Péter

Edző: Szenczi Imre

Kőszeg: Németh M. - Lintner, Kovács, Szabella, Csák, Prán, Rákhely, Németh A., Molnár (Szűcs 81.) , Fehér, Rácz

Edző: Őri Gábor

Gólszerzők: Buzás 7., Pap 14., Varga 52., ill. Kovács 2 (4., 37.), Fehér 12.

Nagy elánnal vetették bele magukat a csapatok a mérkőzésre, ez pedig gólokban is megmutatkozott, ugyanis szűk negyedóra leforgása alatt kétszer vezetett a Kőszeg, s kétszer egyenlített ki a Haladás-Zanat. A vendégek aztán a játékrész végéhez közeledve ismét előnybe kerültek, a szünet után azonban újfent egalizálni tudott a házigazda, méghozzá büntetőből. A Haladás-Zanat óriási erőket mozgósított a negyedik találat megszerzéséért, a Kőszeg a védekezésre koncentrált, újabb gól pedig már nem született, pontosztozkodással ért véget az összecsapás.

A tabella állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.