2024.04.26., péntek  •  Ervin napja
Megyei I. osztály: magabiztos sárvári és vépi siker

A Király SE is nyerni tudott a Lukácsháza ellen, a CVSE pedig Szombathelyről vitte el a három pontot. A Táplán zsinórban a második győzelmét aratta, a Répcelak a Kőszeg ellen diadalmaskodott, míg a Szentgotthárd és a Vasvár hatgólos mérkőzésen játszott döntetlent egymással.

A nyolcból hét találkozóra is szombaton került sor a megyei I. osztály 4. fordulójából. Izgalmasnak ígérkező összecsapásokból nem volt hiány, a Király SE Lukácsházára látogatott, de a tavalyi idény 3., valamint 4. helyezettje is egymással nézett farkasszemet. A Celldömölk szombathelyi vendégjátéka is igazi csemegének ígérkezett.

Szentgotthárdi VSE - Vasvár VSE 3-3 (1-2) Szentgotthárd, vezette: Németh

Szentgotthárd: Kapui - BÁGER, GEREBICS, Papp, Sipos B., NAGY, DANCSECZ, LACZÓ, Korpics, Sipos G., Gyécsek

Technikai vezető: Crnko Bogdan

Vasvár: Tóth - Bíró, Markó (Smolczer 62.) , Berta, Vincze (Márton 76.) , Fülöp (Hantó 89.) , Elekes, Dávid, Pálla, Czövek, Schermann (Varga 21.)

Edző: ifj .Sziffer István

Gólszerzők: Gerebics 36., Papp 60., Korpics 93., ill. Fülöp 2 (5., 88.), Vincze 30.

Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, azonban a hazaiak kihagyták, a vendégek pedig berúgták a helyzeteiket, így kétgólos előnyre tett szert a Vasvár, amire a szünetig egy találattal tudott válaszolni a gotthárdi alakulat. A fordulás után mezőnyfölényben futballozott a házigazda, sikerült is egyenlíteniük, a hajrá pedig bőven tartogatott még izgalmakat. Előbb ismét a vendégek kerültek lépéselőnybe a 88. percben, a hosszabbításban azonban a hazaiak is betaláltak, így alakult ki a 3-3-as végeredmény.

Sárvár FC - Egyházasrádóci SE 8-0 (2-0)  Sárvár, vezette: Mónos

Sárvár: László - Horváth, Ódor, Fider (Szemes 58.) , Tokaji, Illés, Potyi, Kovács Be. (Kovács Bá. 58.) , Vass (Fülöp 66.) , Szabó (Szakos 66.) , Csákvári (Czöndör 46.)

Edző: Haraszti Zsolt

Egyházasrádóc: Gáspár - Halász, Kenesei, Vilics (Simon 54.) , Molnár L., Németh, Farkas, Mészáros, Budai, Molnár G., Krajczár

Edző: Simon Attila

Gólszerzők: Ódor 2 (9., 72.), Illés 3 (29., 54., 67.), Vass 50., Szemes 71., Potyi 90.

Az első perctől kezdve a hazaiak akarata érvényesült, rengeteg helyzetet sikerült kidolgozniuk, ezekből viszont csak kettőt tudtak kihasználni az első negyvenöt percben. A folytatásban azonban már javult a sárvári helyzetkihasználás, hat alkalommal vették be a kaput, és ilyen arányban is megérdemelten nyertek a szimpatikus vendégek ellen.

Schott Lukácsháza SE - Király SE 0-3 (0-2)  Lukácsháza, vezette: Árpád

Lukácsháza: Bán (Molnár 57.)  - Keresztényi (Dan 44.) , Gombás, Kovács M., Lengyel (Krancz 69.) , Kovács Zs., Osztrosits, Gugcsó, Németh (Lévai 59.) , Dr. László, Bősze

Edző: Sántha Szilárd

Király: Király - Szalay, Auer (Takács 78.) , Subicz, Kalmár (Tamás 64.) , Kudron (Kiss 64.) , Fábián (Hegedűs 74.) , Devecseri, Halmosi, Németh (Vargyas 78.) , Schimmer

Edző: Hegyi László

Gólszerzők: Halmosi 15., Kudron 20., Fábián 56.

A felforgatott összeállításban pályára lépő hazai csapat jól kezdte a mérkőzést, egy pontrúgás után a vendégek hálóőrének hatalmas bravúrt kellett bemutatnia. Ezt követően viszont Király SE átvette a mérkőzés irányítását, és kétgólos előnyre tett szert. A Lukácsháza főként rögzített játékhelyzetek után tudott veszélyes lenni, az eredmény a szünetig pedig már nem változott. A második játékrészben is a vendégek domináltak, meg is szerezték harmadik találatot, amivel gyakorlatilag el is dőlt a három pont sorsa. A Király SE egy sportszerű mérkőzésen aratott teljesen megérdemelt győzelmet, a Lukácsháza gratulál a tavalyi ezüstérmesnek a sikerhez.

Répcelak SE - Sport 36 - Kőszegi Lóránt FC 3-1 (2-0)  Répcelak, vezette: Szabó I.

Répcelak: Tóth J. - Tóth D., Palkó, Markó, De Paula, Antal, Joó (Németh 73.) , Ódor (Varga 93.) , Rácz, Havasi, Tar

Edző: Balassa Péter

Kőszeg: Németh M.- Rákhely, Lintner, Kovács, Csuka, Prán D. (Molnár 46.) , Prán A., Szabella (Réti 64.) , Toldi (Riegler 73.) , Németh A., Kiss (Szűcs 82.)

Edző: Őri Gábor

Gólszerzők: De Paula 30., Markó 34., Lintner 62. (öngól), ill. Kovács 80.

Hazai fölénnyel kezdődött a találkozó, tetszetős támadásokat tudott vezetni a Répcelak, egy ilyen akció végén De Paula a kapufát találta el. A 30. percben aztán büntetőhöz jutott a házigazda, a labda mögé De Paula állt, aki nem hibázott, így vezetéshez juttatta csapatát. Alig telt el öt perc a vezetés megszerzését követően, Markó Máté révén újabb gólt szereztek a répcelakiak, ráadásul nem sokkal később ő is rúgott egy kapufát. A fordulás után aztán következett a mérkőzésen már-már megszokott hazai kapufa, majd egy újabb találat, Lintner Dénes öngóljával nőtt tovább a Répcelak előnye. Az utolsó tíz perchez érkezve Kovács Dominiknak köszönhetően szépített a Kőszeg, amely becsülettel ment előre, és próbált támadásokat vezetni. Újabb gólra azonban már nem futotta erejéből, így maradt a 3-1-es végeredmény.

Vasi Bádogos Kft. Táplán SE - Jánosháza VSE 2-1 (0-1)  Táplánszentkereszt, vezette: Horváth

Táplán: Gyécsek - Karda, Vidák (Balázs 92.) , Gyurcsányi (Jantos 15.) , Németh, Polyák, Huszár, Manganelli, Polgár, Horváth, Versegi

Edző: Borbás János

Jánosháza: Pethő - Péter, Virág, Szabó L., Laczi, Szabó T., Kiss, Büki, Nagy, Székács (Kecskés 46.) , Niksz

Edző: Vágusz Arnold

Gólszerzők: Polgár 56., Németh 86., ill. Niksz 44.

Kiállítva: Szabó L. 80. (Jánosháza)

Kiegyenlitett első félidő után, melyre a vendégek vonulhattak előnnyel, a második jatékrészre feljavult a hazaiak játéka, és sikerült megforditania az találkozó eredményét.

Haladás VSE-Zanati SE - CVSE-Vulkánfürdő 2-3 (1-2)  Szombathely, vezette: Harcsár

Haladás-Zanat: Kántor - Szőts, Varga, Perger, Pap, Ferencz (Németh G. 77.) , Szenczi, Iván, Péter, Németh E. (Buzás 46.) , Machinek

Edző: Szenczi Imre

CVSE: Osvald - Enyingi, Szabó, Marsai Má., Gorácz (Marsai Mi. 86.) , Keszei T. (Tóth 40.) , Kovács Z., Gábor, Galovich, Keszei R., Kovács A.

Edző: Kovács Balázs

Gólszerzők: Szenczi 2 (16., 60.), ill. Enyingi 19., Szabó 36., Gorácz 77.

Bő tizenöt perc elteltével a hazaiak szerezték meg a vezetést, a celliek azonban fordítani tudtak, így ők mehettek előnnyel a szünetre. A fordulás után hasonló volt a forgatókönyv: újabb eltelt tizenöt perc, újabb Szenczi Bence-gól, ezzel pedig 2-2 az állás. A házigazdának több nagy helyzete is volt a vezetés megszerzéséhez, ezek kimaradtak, a vendégek pedig büntettek, és Gorácz Máté 77. percben szerzett találatával elvitték mindhárom pontot Szombathelyről.

Körmendi Football Club - Vép VSE 1-6 (1-1)   Körmend, vezette: Papp

Körmend: Balogh - Zsoldos (Krajczár 78.) , Lakosi, Buti, Köntés (Török 72.) , Sály, Majtényi, László, Sipos (Németh 54.) , Majczán (Bita 65.) , Horváth (Tompa 75.)

Edző: Kurucz Ádám

Vép: Bezdi B. - Németh, Bezdi Sz. (Varga O. 85.) , Beke, Dancs (Szalai 57.) , Balikó, Varga B., Takács Á. (Auer 78.) , Czeglédi (Wágner 85.) , Takács M., Dala (Török 85.)

Edző: Simon Miklós

Gólszerzők: Majtényi 6., ill. Beke 31., Takács M. 45., Dala 3 (63., 75., 79.), Auer 88.

Rangadónak ígérkezett a tavalyi harmadik, valamint negyedik helyezett csapatok összecsapása. A pálya minden területén a hazai csapat fölé kerekedett a vendég vépi alakulat, amely ilyen arányban is megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

Fotó: Finta László/Répcelaki SE