2024.05.09., csütörtök  •  Gergely napja
Megyei I. osztály: idegenbeli sikerrel nyitotta a tavaszt a Vasvár, a többi mérkőzésen a vendéglátók örülhettek

A forduló szombati napján nem volt olyan mérkőzés, ahol mindkét csapat beköszönt volna. A Répcelak 5-0-s győzelmet aratott, a Vasvár 3-0-ra múlta felül a Söptét, a Szentgotthárd és Király SE pedig egyaránt 4-0-ra nyert. A listavezető Haladás VSE 2-0-s sikerrel tartotta otthon a három pontot.

Felébredt "téli álmából" a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, február utolsó hétvégéjén kezdetét vette a csapatok tavaszi menetelése. A szombati napon a tabella első öt helyezettje közül négy is pályára lépett: A Szombathelyi Haladás VSE épp a Celldömölköt fogadta, a Király SE a Táplánt látta vendégül, míg a Répcelak a Jánosházával nézett farkasszemet. Az említett párosításokon túl Szentgotthárd-Bük, valamint Söpte-Vasvár összecsapásokat rendeztek.

Söpte SE - Vasvár VSE 0-3 (0-0)  Söpte, vezette: Vass

Söpte: Kovács N. - Plajszer (Mester, 66.) , Kovács E., Rómer, Németh, Marton (Varga, 63.) , Kondákor, Koronczai (Fogl, 79.) , Vámos, Koszokovits (Horváth, 79.) , Düh (Leidli, 66.)

Edző: Lengyel Miklós

Vasvár: Kántor - Bíró, Varga (Schermann, 84.) , Vincze, Czövek (Berta, 81.) , Pásztor, Réfi, Pálla (Németh, 89.) , Horváth, Kónya, Tausz

Edző: ifj. Sziffer István

Gólszerzők: Tausz 2 (73., 79.), Pálla 85.

A találkozó 75 percig teljesen nyílt volt, ekkor azonban megszerezte a vezetést a vasvári együttes. A találat megfogta a Söptét, amely ezt követően még két elkerülhető gólt kapott, így alakult ki a 0-3-as végeredmény.

Répcelaki SE - Jánosháza VSE 5-0 (4-0)  Répcelak, vezette: Héra

Répcelak: Pataki - Ódor, Tóth, Baranyai (Catomio, 73.) , Kovács (Horváth, 46.) , Gaál, Sipos, Kristóf (Csányi, 71.) , Rácz, Vargyas, Tarcsay

Edző: Tóth Zsolt

Jánosháza: Pethő - Tóth (Zsoldos, 80.) , Péter, Szép, Willuhn (Vágusz, 67.) , Piri, Szabó K., Pencz, Büki, Szabó T., Balázsi

Edző: Vágusz Arnold

Gólszerzők: Szabó K. 12. (öngól), Ódor 19., Sipos 27., Kovács 38., Tarcsay 68.

Kiállítva: Ódor 21. (Répcelak), ill. Balázsi 86. (Jánosháza)

A házigazda jó játékkal rukkolt elő, kapura veszélyesen futballozott, ez pedig gólokban is megmutatkozott. Az egész hazai csapat dicséretet érdemel. Jövő héten rangadóra kerül sor, a Celldömölk látogat Répcelakra.

Király SE - Vasi Bádogos Kft. Táplán SE 4-0 (1-0)  Szombathely, vezette: Bagoly

Király SE: Király - Vilics (Velekei, 46.) , Takács (Szabó, 78.) , Reseterits, Németh (Kudron, 67.) , Kiss, Horváth, Halmosi, Csákvári (Márfy, 78.) , Potyi, Schimmer (Rózsás, 67.)

Edző: Hegyi László

Táplán: Gyécsek - Varga D., Varga Gy. (Péntek, 62.) , Mercs (Varga M., 67.) , Huszár, Polgár,(Gombos, 46.)  Neudl (Fürdős, 85.), Rosner, Markó, Szakasics, Polyák

Edző: Borbás János

Gólszerzők: Schimmer 21., Csákvári 55., Németh 56., Márfy 79.

A hazaiak magabiztosan, sok helyzetet kidolgozva tartották otthon a három pontot.

Kiswire Szentgotthárdi VSE - Büki TK 4-0 (0-0)  Szentgotthárd, vezette: Marácz

Szentgotthárd: Kapui (Gaál, 75.) - Sipos (Pável,75.) , László (Nagy, 46.) , Komáromi (Holecz, 70.) , Osvald, Takács (Korpics, 66.), Dancsecz, Laczó, Gécsek, Sulics, Gyécsek

Edző: Heiter László

Bük: Viczmándi - Fehér, Fazekas, Lang, Bősze, Somlai, Kiss (Papp, 78.), Komjáthy, Kovács, Kocsis, Redőcs

Edző: Hegedűs Attila

Gólszerzők: Sipos 52., Nagy 2 (58., 63.), Komáromi 69.

A hazaiak már az első perctől kezdve nagy nyomást helyeztek a bükiekre, sok helyzetet kidolgoztak, a vendégek azonban szervezetten védekeztek, így az első félidőben még tudta bevenni ellenfele kapuját a Szentgotthárd. Heiter László együttese aztán a fordulás után még jobban rákapcsolt, ezúttal is rengeteg lehetőséget alakított ki, ebből pedig négyet sikerült is értékesítenie. Összességében megérdemelt hazai siker született a sportszerűen, szervezetten küzdő bükiekkel szemben.

Szombathelyi Haladás VSE - CVSE-Vulkánfürdő 2-0 (0-0)  Szombathely, vezette: Szabó

Haladás VSE: Horváth - Buzás, Kovács, Pap, Szenczi (Koósz, 91.) , Tóth M. (Simon, 87.) , Péter, Szőts (Hende, 91.) , Varga, Tóth B. (Sály, 46.) , Ferencz

Edző: Szenczi Imre

CVSE: Osvald - Marsai (Horváth, 77.) , Enyingi, Göntér, Szuh, Dobson, Keszei, Gorácz (Tóth, 74.) , Czöndör, Berecz (Galovich, 61.) , Németh

Edző: Takács Gábor

Gólszerzők: Ferencz 64., Varga 84.

A listavezető szombathelyiek a jó erőkből álló Celldömölköt fogadták. A hazaiaknak a második félidőben sikerült bedarálniuk ellenfelüket, s bár a végén egy büntető is kimaradt, ez már nem osztott, nem szorzott, Szenczi Imre gárdája 2-0-s győzelemmel indította a tavaszt.

A tabella az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.