2024.04.26., péntek  •  Ervin napja
Megyei I. osztály: győzelmének köszönhetően bajnok lett a Sárvár

A dobogósok közül a Király SE a Répcelakkal játszott döntetlent, a Vép pedig egy egészen elképesztő forgatókönyvet hozó találkozón osztozott meg a pontokon a Kőszeggel. A Celldömölk értékes győzelmet aratott a Szentgotthárd ellen, a Körmend pedig a Rumot múlta felül hazai környezetben. A Bük is otthon tudott nyerni, a Jánosháza viszont az utolsó pillanatokban elhozta a pontokat a Vasvártól. Az Egyházasrádóc és a Csepreg összecsapásán nem bírtak egymással a csapatok.

Húsvéthoz hasonlóan a pünkösdi hosszú hétvégén is dupla forduló vár a megyei I. osztály csapataira. Szombaton a 32. játéknapra került sor, míg hétfőn a 33. fordulóval folytatják az együttesek.

CVSE-Vulkán Fürdő - Szentgotthárdi VSE 3-1 (1-0)  Celldömölk, vezette: Szabó III.

CVSE: Osvald - Marsai, Galovich, Enyingi, Göntér, Szuh, Tóth (Manganelli 67.) , Dobson, Gorácz (Döbrente 84.), Keszei (Kocsis 86.) , Kovács

Edző: Kelemen Kornél

Szentgotthárd: Kapui (Gaál 87.)  - Polly, Báger, Gerebics, Osvald, Dancsecz (Nyári 46.) , Majczán (Latyák 63.) , Gécsek, Korpics, Sulics (Papp 79.) , Gyécsek (Amdrejek 63.)

Technikai vezető: Crnko Bodgan

Gólszerzők: Kovács 2 (14., 82.), Manganelli 70., ill. Latyák 71.

Egy jó erőkből álló, jó képességű Szentgotthárd látogatott Celldömölkre. Az első félidőben kiegyenlített játék, taktikai csata folyt a pályán, a vezetést a 14. percben egy szép támadást követően a cellieknek sikerült megszereznie. A vendégek kontrákra rendezkedtek be és gyors ellentámadásokból próbáltak veszélyt jelenteni a hazai kapura. A fordulás után magasabb sebességi fokozatra kapcsolt a Szentgotthárd, feljebb tolta a védekezését, ezt pedig jól használták ki a hazaiak, akik villámgyors kontráikkal eldöntötték a találkozó sorsát. Az egész celldömölki csapat dicséretet érdemel.

Kőszegi Lóránt FC - Vép VSE  4-4 (2-0)  Kőszeg, vezette: Horváth

Kőszeg: Németh - Rákhely, Lintner, Gugcsó (Őri 84.) , Prán D. (Németh 74.) , Csák, Prán A., Réti (Kelemen 81.) , Rómer, Fehér, Szolyák

Edző: Fehér András

Vép: Bezdi B. - Kovács (Wágner 64.) , Szalai R., Bezdi Sz., Beke (Görög 64.) , Nagy, Varga B.(Illés 29.) , Takács Á. (Varga o. 69.) , Balikó D., Takács M., Balikó M.

Edző: Török Richárd

Gólszerzők: Réti 18., Bezdi Sz. 37. (öngól), Rómer 58., Szolyák 60., ill. Szalai R. 87., Bezdi Sz. 2 (88., 90.), Takács M. 91.

A múlt heti esőzések, valamint két mérkőzés után kiválóan előkészített pályán a mérkőzés teljes egészében egy csapat volt a pályán. A furcsaság csupán annyi, hogy ez a 87. percig a Kőszeg, a 87. perc után pedig a Vép volt. A hazaiaknál Németh Márk először kapott lehetőséget a kapuban.

Király SE - Répcelaki SE 1-1 (0-0) Szombathely, vezette: Bíró

Király SE: Király - Szalay, Marton, Subicz, Tamás (Kudron 64.) , Fábián (Hegedűs 64.) , Devecseri (Lakosi 74.) , Kovács (Kalmár 36.) , Kondákor (Reseterits 81.) , Halmosi, Németh

Edző: Hegyi László

Répcelak: Tóth J. - Tóth Do., De Paula, Tokaji, Tóth Dá. (Tamási 81.) , Ódor B., Prystupa, Ódor G., Horváth, Rácz, Havasi

Asszisztensedző: Tóth Zsolt

Gólszerzők: Halmosi 81., ill. De Paula 77.

Rendkívül nyílt mérkőzést láthattak a nézők, mindkét csapat előtt adódott lehetőség, ebből pedig egyet-egyet tudtak értékesíteni a felek.

Rábapatyi KSK - Sárvár FC 0-4 (0-2)  Rábapaty, vezette: Vass

Rábapaty: Király - Fehér E. (Fehér K.) , Piros D., Gosztolya, Szabó (Kovács Ti. 71.) , Csupor, Nardai (Dugovics 46.) , Kovács Ta., Balhási, Németh (Vadász 65.) , Könczöl (Piros P. 78.)

Edző: Enzsöl Gábor

Sárvár: Viganó - Nagy (Harkai 60.) , Potyi, Tóth (Kovács Bá. 65.) , Fider, Pap (Horváth K. 46.) , Csákvári, Horváth A., Szabó, Kovács Be., Marsai (Joó 71.)

Edző: Haraszti Zsolt

Gólszerzők: Kovács Be. 5., Csákvár 2 (44., 52.), Fider 62.

Két jó formában lévő csapat a találkozott egymással a Rábapaty és a Sárvár mérkőzésén. A vendégek már az 5. percben megszerezték a vezetést egy szabadrúgásnak köszönhetően, megadva ezzel az alaphangot. Ezt követően inkább mezőnyben folyt a játék, majd a félidő hajrájában egy tizenegyesnek köszönhetően kétgólosra nőtt a sárvári előny. A fordulás után még két alkalommal vette be a rábapatyi kaput az éllovas és 0-4 arányú sikert könyvelhetett el. A hazaiak gratulálnak a Sárvárnak a bajnoki címhez.

Büki TK - Lorry GM Kft Szarvaskend 1-0 (0-0)  Bük, vezette: Mónos

Bük: Kamondi - Stieber (Wágner 49.) , Németh, Kovács Z., Orbán (Komjáthy 87.) , Csonka, Schimmer, Horváth, Plenár (Tóth 78.) , Czingráber (Kovács R. 93.) , Tar

Edző: Marton Róbert

Szarvaskend: Gáspár - Velekei, DOBOS N., Csillag, Németh T., Kovács (Nagy 37.) , Orsós (Németh F. 53.) , Somogyi (Pintér 80.) , DOBOS J., KOPFER, Wolf (Tóth 83.)

Edző: Tóth Gábor

Gólszerzők: Kovács Z. 48.

Kiállítva: Kovács Z. 72. (Bük)

Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán, a vendégek viszont egy hatalmas helyzetet elpuskáztak, így nem sikerült megszerezniük a vezetést. Ez némiképp felébresztette a hazaiakat, akik a második félidő elején egy gyors góllal a maguk javára fordították a mérkőzést. Ezt követően is voltak helyzetei a bükieknek, a Szarvaskend azonban szervezett, fegyelmezett játékával, valamint küzdőszellemével megnehezítette dolgukat. A vendégek nem a mai teljesítményük alapján helyezkednek el a tabella alsó régiójában, kifejezetten jó futballal rukkoltak elő, emellett pedig több szurkoló is elkísérte őket erre a mérkőzésre.

Körmendi Football Club - Rum KSC 4-1 (1-0)  Körmend, vezette: Bedi

Körmend: Balogh - Takács, Köntés, BUTI (Horváth 68.) , Péter (Bajnok 61.) , Németh (Tompa 71.) , Majtényi, Sipos G., Sipos B., Tóth (SÁLY 58.) , TÖRÖK (Czeglédi 53.)

Edző: Kurucz Ádám

Rum: Busi - Csonka, Székely, Szabó, Molnár, Szalai, Horváth, Leitgeb, Tar, Horváth, Pásti

Edző: Lepár Attila

Gólszerzők: Sipos G. 22., Sipos B. 48., Czeglédi 54., Sály 59.

Kiállítva: Leitgeb 36. (Rum)

Nagy mezőnyfölény mellett megérdemelt győzelmet aratott a körmendi csapat. A két együttes tabellán elfoglalt helyezése nem tükröződött teljes mértékben a mérkőzésen, nagyot küzdöttek a vendégek, ez pedig azt eredményezte, hogy négy mérkőzés után sikerült újra bevenni a házigazda kapuját. Emellett pedig az is tekintélyt parancsoló mutató, hogy a Rába-partiak az elmúlt három mérkőzésen 17 alkalommal tudtak betalálni.

Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE - Jánosháza VSE  2-3 (1-1)   Vasvár, vezette: Kondor

Vasvár: Tóth - Bíró, Varga, Horváth, Berta, Vincze, Fülöp (Farkas 84.) , Elekes, Réfi, Sinkó (Márton 65.) , Schermann

Edző: ifj. Sziffer István

Jánosháza: Pethő - Szabó, Závecz, Huszár, Virág, Palkovits (Székács 77.) , Niksz, Manganelli (Vágusz 76.) , Büki, Nagy, Balázsi

Edző: Molnár Károly

Gólszerzők: Fülöp 30., Bíró 52., ill. Balázsi 15., Nagy 91., Vágusz 93.

A mérkőzésen, amelyen a hazaiak szavaival élve a bíráskodás hagyott némi kívánnivalót maga után, a vendégek az utolsó pillanatban tudtak fordítani és 2-3 arányban megnyerték az összecsapást.

Egyházasrádóci SE - Csepregi Sport Egyesület  2-2 (2-1)  Egyházasrádóc, vezette: Sebesi

Egyházasrádóc: Bali - Péter, László, Vilics, Molnár L., Balogh (Kardos 61.) , Németh (Mészáros 46.) , Budai, Kazinczki, Krajczár, Molnár I. (Horváth 71.)

Edző: Simon Attila

Csepreg: Farkas - Kótai, Steiner M., Kossuth, Nika M., Pócza, Simon, Nika B., Merk (Németh 83.) , Lukács (Horváth 86.) , Steiner C.

Edző: Steiner Zsolt

Gólszerzők: Kazinczki 2 (28., 45.), ill. Steiner C. 43., Pócza 72.

A bajnokság befejezéséhez közeledve mindkét csapat szempontjából rendkívül fontos volt a szombat délutáni találkozó, ez pedig a felek hangulatán, játékán is érződött. A hazaiak egy jogos büntetőnek köszönhetően a 28. percben megszerezték a vezetést, a vendégek azonban a 43. percben egyenlíteni tudtak. Ezzel viszont még nem volt vége az eseményeknek, ugyanis a 45. percben ismét büntetőhöz jutott az Egyházasrádóc, melyet értékesíteni tudott. A fordulás után a csepregiek nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért, ami egy jogosan megítélt tizenegyes után sikerült is nekik, ráadásul a folytatásban még a kapufát is eltalálták. Az eredmény már nem változott, a találkozó 2-2-es végeredménnyel és pontosztozkodással zárult.