Megyei II. osztály, északi csoport: Tovább menetel a Pecöl, már nem veretlen a Bozsok

Nem csak az eső, de gólok is estek bőven a megyei II. osztály északi csoportjának 8. fordulójában. A Pecöl ismét nyerni tudott, a Bozsok viszont elszenvedte első vereségét az idényben. A Kemenesalja és a Gérce is öt gólt rúgott idegenben.

Zanati KSE - Haladás VSE - Bozsoki SE 5-0 (4-0)  Szombathely, vezette: Talabér

Zanati KSE - HVSE: Kántor (Szentgyörgyvári 72.) - Kossuth (Petrovics 75.), Maráczi, Varga (Gyurácz 75.), Szenczi, Németh G., Perger, Németh E., Janek (Horváth 83.), Bódi, Tamás (Szabó 72.)

Bozsok: Miklós (Farkas 68.) - Kratochwill (Kaposi 46.), Kalmár (Iker 68.), Nagy (Szárnyas 83.), Jagodics, Dévényi, Kovács, Hankó, Bigner, Kiss, Marti

Gólszerzők: Németh G. 3 (3., 8., 27.), Szenczi 2 (34., 48.)

A Zanati KSE - Haladás VSE az eddig veretlen Bozsok együttesét fogadta a bajnokság 8. fordulójában. A hazaiak jól kezdték a találkozót, már a 8. percben kétgólos volt az előnyük, a szünetre pedig 4-0-s állással mehetett Szenczi Imre együttese. A második félidőben is lendületben maradt a házigazda, és a 48. percben megszerezte az ötödik találatot is. A mérkőzés hátralévő részében kicsit visszavett a hazai gárda, így újabb találat már nem született, maradt az 5-0-s végeredmény.

CONOIL Merseváti SE - Sitke KKSE 5-1 (4-0)  Mersevát, vezette: Farkas

Mersevát: Patyi - Gönye B., Sebestyén (Németh 85.), Dénes (Gönye G. 38.), Nagy, Orbán (Szabó 70.), Gáncs, Horváth, Takács B., Marsai, Czupor (Takács M. 54.)

Sitke: Viczmándi, Bagoly G., Imre, Bagoly A. (Török 46.), Gyürü, Papp, Poós, Kelemen (Hantó 46.), Kiss, Németh, Horváth

Gólszerzők: Marsai 4 (6., 16., 20., 47.), Czupor 41, ill. Papp 85.

Tartalékos csapatok találkozóját hozta a Mersevát és a Sitke összecsapása. A hazaiak Marsai mesterhármasával már a 20. percben 3-0-ra vezettek, így gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés sorsa. A második félidőben mindkét csapat egy-egy alkalommal tudta bevenni az ellenfél kapuját, így alakult ki a 4-1-es végeredmény.

Pecöl KMSE - Elektromol Spari FC 2-0 (0-0)  Pecöl, vezette: Samu

Pecöl: Takács - Pálfi (Horváth 46.), Kurucz, Szemes Z., Varsányi, Oszkó (Tóth 64.), Farkas A., Hóbor (Márok 78.), Németh (Szemes D. 46.), Farkas E. (Mészáros 83.), Illés

Spari: Bíró - Baranyai, Tóth (Jónás 46.), Szabó, Németh R. (Milecz 78.), Pulai, Grubick, Nyári (Barbalits 78.), Dienes, Schmidt, Németh V.

Gólszerzők: Varsányi 75., Tóth 88.

A Pecöl és az Elektromol Spari mérkőzésén a csapatoknak nem csak egymással, de a rendkívül felázott talajjal, valamint a széllel is meg kellett küzdeniük. Szinte a mérkőzés teljes egészében kiegyenlített küzdelem folyt, sokáig úgy tűnt pontosztozkodás lesz a vége, ám Varsányi a 75., míg Tóth a 88. percben volt eredményes hazai részről, így a Pecöl a hajrában szerzett gólokkal otthon tartotta a három pontot.

Ölbő Községi SE - Gérce-Vásárosmiske KSE 0-5 (0-3)  Ölbő, vezette: Szabó I.

Ölbő: Nagy (Németh 46.) - Tóth Al. (Ádám 73.), Tóth At., PALACZKY, Szele, Sipos, Kovács (Sági 70.), Sárközi, Csizmazia, Vasadi, Borsos (Simon 63.)

Gérce-Vásárosmiske: Fehér - Tóth, Németh (Lerik 62.), Máthé, Pethő, Mórocz (Komáromi 80.), Hompok (Major 89.), László, Csonka, Kövesdi, Kovács

Gólszerzők: László 18., Hompok 22., Mórocz 30., Pethő 2 (68., 75.)

Jól kezdte a találkozót a hazai együttes, több nagy lehetőséget is sikerült kialakítania, értékesíteni ezeket azonban nem sikerült. Egy ellentámadásból a vendégek viszont betaláltak, ami megtörte a házigazdát, a Gérce megérdemelten nyerte meg 0-5-re a találkozót.

ÖTE Ikervár FC - Szeleste-Pósfa SE 3-1 (0-1)  Ikervár, vezette: Sály

Ikervár: Takács - Németh D. (Asztalos N. 84.), Németh M., HULLMANN, DOBSON, Asztalos R. (Horváth 81.), VINCZE, KÓSI, Varga, BÉSZÉLY (Schimer 77.), Nagy

Szeleste-Pósfa: Kovács M. - Németh, Tóth (Nagy D. 67.), Fülöp, Riba, Kovács A., Horváth (Kovács V. 80.), Szabó, Nagy Á., Varga, Trittremmel

Gólszerzők: Dobson 3 (48., 49., 80.), ill. Varga 18.

Jó felfogásban, bátor támadójátékkal kezdte a mérkőzést a hazai együttes. A helyzetek viszont kimaradtak, ami megbosszulta magát és egy ellentámadás végén megszerezte a vezetést a Szeleste. Ezután görcsössé, kapkodóvá vált az Ikervár játéka, majd a félidő végére megduplázhatta volna egy kontratámadás végén az előnyét a vendégcsapat, de a hazaiak kapusa hárította a próbálkozást. A szünetben rendezte a sorait a hazai csapat és teljesen más felfogásban kezdte a második játékrészt és mindössze öt perc alatt maga javára fordította az összecsapást. Ez a lendület továbbra is kitartott, még jópár gólszerzési lehetőség adódott, végül a 80.percben dőlt el a mérkőzés. A második félidei hozzáállásnak köszönhetően megérdemelt hazai győzelem született.

Söpte Sport Egyesület - Honvéd Sé SE 3-1 (1-0)  Söpte, vezette: Bazsó

Söpte: Németh - Horváth P. (Németh B. 82.), Mester, Kovács, Pusker, Léhmann, Pungor, Horváth Gy.,(Németh G. 80.) Molnár B., Vámos, Kálmán (Molnár Cs. 68.)

Honvéd Sé: Földi - Varga, Haraszti (Uri 58.), Séfer, Örkényi (Deutsch-Szalai 88.), Muzsai (Bogyai 55.), Farkas, Fichtacher, Vándori, Kámán, Sümegi (Kovács 55.)

Gólszerzők: Vámos 43., Kovács 62., Horváth P. 65., ill. Uri 69.

A szombati 40 mm eső jót tett a pályának, ideális körülmények között kezdődött a derbi. A sérülésektől megtizedelt vendég csapat védekezésre rendeződött be az első félidőben. A hazai csapat előtt több ígéretes lehetőség is akadt, de vagy hiba csúszott a befejezésben, vagy az egész mérkőzésen remekül teljesítő Földi kapus állta útját a labdának. A 43. percben tört meg a jég, egy pontrúgást követően Vámos Márk közelről bombázott a séi hálóba (1-0). A második félidőben fokozta a nyomást a söptei csapat, több komoly lehetőséget követően a 62.percben Kovács Erik ültette hintába a séi védelmet és lőtt egy szép gólt (2-0), majd három perccel később Horváth Patrik egy kapufáról lapattanó labdát sodort a hálóba (3-0). A 69.percben a vendégek kozmetikáztak az eredményen, Uri Tibor 13 méteres lövése talált utat Németh Márk hálójába (3-1). Az utolsó húsz percben a hazai csapat rutinosan őrizte az eredményt, megtörve ezzel rossz hazai szériáját. A mérkőzés összképét tekintve sportszerű mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született.

Gencsapáti KSE - Kemenesalja Futball Club 3-5 (2-1)  Gencsapáti, vezette: Monostori

Gencsapáti: Horváth - Petrőczi, Egyed (Domján 73.), Janzsó (Kovács 47.), Fogl, Mester, Bokor, Dancs, Lőrincz (Varga 46.), Szigetvári, Tar (Tóth 73.)

Kemenesalja: Bakos - Bándoli (Varga 46.), Belegrai, Szakál E., Őri, Dobson (Iván 74.), Lőrincz, Szakál M., Czöndör (Bodor 83.), Pethő, Ölbei

Gólszerzők: Fogl 2 (7., 61.), Szigetvári 45., ill. Szakál M. 2 (32., 56.), Czöndör 2 (50., 67.), Bodor 90.

Kiállítva: Belegrai 65.

A hazaiak gyors góllal indították a találkozót, Fogl révén már a 7. percben vezetéshez jutottak. Onnantól kezdve azonban saját maguk legnagyobb ellenfelei voltak. Két tizenegyest is elhibáztak, ráadásul 25 percig emberelőnyben játszhattak. A Kemenesalja a második félidőben megfordította a találkozót és megérdemelt győzelmet aratott.

Uraiújfalu SE - Alsóújlaki Sport Club 0-0  Uraiújfalu, vezette: Talabér

Uraiújfalu: Horváth - SZABÓ, GÁSPÁR, GALLEN A., Pungor Sz., Farkas, Gallen I., Simon (Gönczöl 72.), Németh, Vajnai (Pungor N. 85,), Kollárits

Alsóújlak: Gábor - Gampel Do., Kaposi, Pados (Varga N. 65.), Varga Á., Gampel Dá., Farkas (Nagy 87.), Ódor, Ország (Hancz 72.), Kántor, Varga R.

Kiállítva: Ódor 45.

Jól előkészített pálya fogadta a csapatokat a vasárnapi találkozón. Két hasonló képességű együttes találkozott egymással, amit jól mutat az is, hogy egyik csapat sem igazán tudott a másik fölé kerekedni. A vendégek a második félidőre megfogyatkoztak, de így is megvolt az esélyük a győzelemre, a 81. percben ugyanis büntetőt hibáztak. Nem sokon múlott, hogy az utolsó pillanatra maradjon a feketeleves: a 90. percben könnyen megnyerhette volna a találkozót az Uraiújfalu, de nem sikerült eltalálni az üres kaput.