2024.09.01., vasárnap  •  Egyed, Egon napja
Megyei I. osztály: a Sárvár, a Bük, valamint a Haladás VSE-Zanati SE is magabiztosan nyert a tavaszi nyitányon

A listavezető CVSE a Répcelak otthonában aratott győzelmet, a Jánosháza pedig pontot rabolt a Király SE-től.

Három hónap szünet után újra pattogott a labda a megyei pályákon, ugyanis öt mérkőzéssel kezdetét vette az I. osztály tavaszi idénye. A szombati programban pályára lépett az éllovas CVSE, a forduló előtt a tabella második helyén álló Király SE, valamint a harmadik Sárvár, de az 5. helyen álló Haladás VSE-Zanati SE is megkezdte szereplését. A Lukácsháza a Bük együttesét fogadta.

Jánosháza VSE - Király SE 0-0 (0-0)  Jánosháza, vezette: Bagoly

Jánosháza VSE: PETHŐ - PÉTER, Szabó, Virág, Binder (Zsákai 89.) , Ambrus (Vágusz 64.) , Büki, NAGY, Benkő, Székács, Horváth

Edző: Vágusz Arnold

Király SE: Király - Takács (Németh G. 78.) , Kalmár (Tamás 67.) , Kudron, Reseterits, Kiss, Kovács (Fábián 62.), Devecseri, Halmosi, Németh D., Schimmer

Edző: Hegyi László

A hősiesen védekező Jánosháza megérdemelten tartotta otthon az egy pontot az egyik bajnokaspiráns ellen.

Répcelaki SE-Sport 36 - CVSE-Vulkánfürdő 0-1 (0-1)  Répcelak, vezette: Harcsár

Répcelak: Kovács - Tóth, Baranyai, De Paula (Csontár 52.) , Szabó D., Németh (Horváth 65.), Sipos, Rácz, Prystupa, Tar, Szabó A.

Edző: Balassa Péter

CVSE: Osvald - Marsai Mi., Enyingi, Göntér, Szuh, Szabó R., Tóth (Keszei T. 56.) , Galovich, Szabó K. (Marsai Má. 46.) , Keszei R., Piri

Edző: Kovács Balázs

Gólszerző: Szabó R. 7.

A Répcelak gárdája rögtön a listavezető ellen nyitotta meg a tavaszi szezont. A celldömölkiek már a 7. előnybe kerültek Szabó Roland találatának köszönhetően, ezt követően pedig már nem is engedték ki kezeik közül a győzelmet, így újabb három pontjuknak köszönhetően továbbra is őrzik első helyüket a tabellán.

SCHOTT Lukácsháza SE - Büki TK 0-3 (0-2)  Lukácsháza, vezette: Szabó III.

Lukácsháza: Bán - Szentkúti, Gombás, Lengyel (Németh R. 63.) , Németh N. (Vörös 63.) , Takács (Horváth 66.) , Osztrosits, Gugcsó, Dr. László (Lévai 74.) , Bősze, Kondics (Bolfán 61.)

Edző: Mitterstiller Csaba

Bük: Kamondi - Németh T., Wágner, (Csonka 71.)  Kovács, Németh G., Resch, Schimmer, Komálovics, Németh Z. (Kostyál 84.) , Taródi (Tóth 84.) , Németh J. (Czirók 71.)

Edző: Marton Róbert

Gólszerzők: Kovács Z. 2., Komálovics 13., Németh J. 65.

Nem kellett sokat várni a mérkőzés első találatára, Kovács Zoltán révén már a 2. percben előnybe került a Bük, majd szűk negyedóra elteltével érkezett az újabb vendég találat, így a szünetben kétgólos volt a büki előny. Az edzőváltáson átesett Lukácsháza kapuját még egy alkalommal be tudták venni a vendégek a második játékrészben, akik így 3-0-ás győzelmet arattak.

Sárvár FC - Vasvár VSE 4-0 (3-0)  Sárvár, vezette: Talabér

Sárvár: Viganó - Kovács Bá. (Vass 62.) , Illés, Potyi, Fider (Szakos 74.) , Tokaji (Czöndör 62.) , Csákvári (Tóth 76.), Horváth, Szabó, Szabó, Kovács Be. (Fülöp 83.), Szemes

Edző: Haraszti Zsolt

Vasvár: Vincze B. - Bíró, Varga, Horváth, Berta (Márton 13.) , Vincze K., Fülöp, Elekes, Réfi (Schermann 65.) , Pálla (Németh 69.) , Czövek L. (Czövek M. 80.)

Edző: ifj. Sziffer István

Gólszerzők: Németh An. 3 (1., 17., 63.), Horváth At. 21. (öngól)

A hazai együttes nagyon hamar megszerezte a vezetést, megadva ezzel a találkozó alaphangját. Az előnyt aztán a 21. percre háromgólosra nőtt, így negyvenöt percnyi játék után 3-0 állt az eredményjelzőn. A fordulás után némileg visszaesett a mérkőzés irama, egy sárvári gólt még így is fel lehetett jegyezni a momentumok közé, így alakult ki a 4-0-ás végeredmény. A házigazda főként rögzített játékhelyzetekből volt veszélyes, góljait is ilyen szituációk után szerezte.

Haladás VSE-Zanati SE - Körmendi Football Club 6-0 (3-0)  Szombathely, vezette: Sebesi

Haladás VSE-Zanati SE: Luisser - Buzás (Németh E. 75.) , Simon (Perger 65.) , Pap, Ferencz, Szenczi, Németh G. (Varga 68.) , Péter, Szőts, Baumgartner, Nagy

Edző: Szenczi Imre

Körmend: Balogh - Zsoldos, Belső (Krajczár 46.) , Buti, Karvalics, Köntés (Majczán 64.) , László, Horváth (Sály 58.) , Sipos, Osvald, Tompa (Németh 70.)

Edző: Kurucz Ádám

Gólszerzők: Pap Márton 4 (10., 42., 47., 60.), Simon 29., Szőts 84.

Az újoncként a tabella 5. helyén álló szombathelyiek számára nem úgy alakult az őszi szezon vége, ahogy szerették volna, ezért hazai környezetben mindenképpen a három pont megszerzése volt a cél. Ennek megfelelően nagy elánnal vetették bele magukat a találkozóba, ami gólokban is megmutatkozott, a félidőben 3-0-ára vezetett Szenczi Imre együttese. A szünet után is gólerősen játszottak a hazaiak, s többek között Pap Márton mesternégyesének köszönhetően egy 6-0-ás győzelemmel villámrajtot vettek.

A tabella állása ide kattintva tekinthető meg.

Fotó: Haladás VSE-Zanati SE

Savaria Fórum 33. évfolyam 29. szám - 2024.08.30.