Megyei I. osztály - hosszú idő után nyert újra a Vasvár

A 10. fordulóval folytatódtak a megyei I. osztály küzdelmei. A Vasvár hosszú nyeretlenségi sorozatot szakított meg győzelmével, a Jánosháza pedig egyedüli vendégcsapatként tudta begyűjteni a három pontot a Lukácsháza ellen.

Körmendi Football Club – Vép VSE  3-3 (1-3) Körmend, vezette: Sebesi

Körmend: Balogh – Takács, NYÁRI (Simon 81.), PÉTER, Németh (Szabó 90.), Sály (Horváth 46.), Majtényi, SIPOS, Török, Kökény (Buti 66.), Papp

Vezetőedző: Kurucz Ádám

Vép: Bezdi B. – Wágner (Varga B. 53.), Kovács, Varga O. (Török 68.), Szalai, Bezdi Sz., Takács Á. (Illés 81.), Szilvás, Balikó D., Takács M., Balikó M.

Vezetőedző: Török Richárd

Gólszerzők: Török 32., Sipos 58., Nyári 63., ill. Takács Á. 2., Balikó M. 27., Bezdi Sz. 40.

Kiállítva: Majtényi 34.

A héten leesett nagy mennyiségű csapadék miatt egy kevésbé jó minőségű pálya fogadta a csapatokat. Ez abszolút érezhető volt mindkét gárda játékán, főleg a magas labdákkal próbálkoztak a csapatok. A 2. percben egy ilyen előreívelt labdával szerezte meg a Vép a vezetést, amihez a körmendi védők közreműködése is kellett. Szintén egy magas labdából a 27. percben már 2:0 arányban vezetett a vendég csapat. A Körmend azonban nem adta fel, támadásban maradt, és a 32. percben 1:2 re kozmetikázta az eredményt egy szöglet utáni góllal. A szünet előtt a Vép úgy tűnt beviszi a hazai csapatnak a kegyelemdöfést az 1:3-as vezetést megszerezve, valamint emberelőnybe kerülve. A fordulás után tíz emberrel egy évek óta nem látott küzdést láthatott a publikum, amely által 3:3-ra mentette a meccset a házigazda. Az első félidőt 1:3 arányban a Vép, míg a második játékrészt 2:0 arányban a hazai csapat nyerte, így igazságos döntetlen született.

Király SE – Csepregi Sport Egyesület 3-0 (3-0) Szombathely, vezette: Marácz

Király: Király – Takács, Kalmár (Németh 79.), Fülöp (Hujber 66.), Kudron (Csercsics 79.), Nyári (Reseterits 46.), Devecseri, Kovács (Kondákor 66.), Halmosi, Lakosi, Subicz

Vezetőedző: Hegyi László

Csepreg: Farkas – Kótai, Tájmel, Baranyai, Pócza, Kovács (Takács 52.), Nika B., Merk (Nagy 52.), Lukács (Horváth E. 79.), Steiner C., Nika M. (Horváth B. 57.)

Vezetőedző: Steiner Zsolt

Gólszerzők: Fülöp 2., Kudron 6., Halmosi 7.

A hazai együttes már az első félidőben eldöntötte a találkozót, a 7. percben ugyanis már háromgólos előnyre tett szert. A második játékrészben már sokkal bátrabban játszott a Csepreg, akik szép, kombinatív játékkal rukkoltak elő, ám kapura veszélytelenek voltak. A mérkőzés összképét tekintve megérdemelt hazai siker született.

Schott Lukácsháza SE – Jánosháza VSE 2-3 (0-2)  Lukácsháza, vezette: Szabó III. Z.

Lukácsháza: Kiss – Vörös, Gombás, Varga (Lévai 72.), Lengyel (Horváth 46.), Németh (Keresztényi 17.), Osztrosits, Gugcsó (Bolfán 65.), Bősze, Dan, Dr. László

Vezetőedző: Sántha Szilárd

Jánosháza: Tóth – Szabó, Závecz, Huszár, Virág, Németh (Vágusz 57.), Niksz, Büki (Ambrus 78.), Szép, Nagy, Balázsi

Vezetőedző: Molnár Károly

Gólszerzők: Keresztényi 2 (74., 90.), ill. Németh 2 (5., 38.), Virág 48.

A házigazda, sok sebből vérző Lukácsháza meglehetősen fásultan és álmosan kezdte a találkozót, Németh József szabadrúgásának köszönhetően már az 5. percben megszerezte a vezetést a Jánosháza. A folytatásban hiába próbálta rendezni a sorokat a házigazda, a vendégek kontráiban rendre ott volt a veszély. Ezekből még a félidő vége előtt sikerült egyet gólra váltani, így kétgólos előnnyel mehettek a szünetre a vendégek. Hogy mennyire nem volt szerencséjük a hazaiaknak, azt jól mutatja, hogy a Jánosháza a harmadik gólját egy olyan ellentámadásból szerezte, amely abból indult, hogy egy hazai helyzetnél a gólvonalról kellett menteni a vendég védőknek. A folytatásban a Lukácsháza dominált, a hajrában két gólt is tudott szerezni Sántha Szilárd együttese, az egyenlítés azonban már nem jött össze. A fordulatos, kiélezett találkozón nüanszok döntöttek, ezúttal a Jánosháza javára.

Répcelaki SE – Rum KSC 6-0 (2-0) Répcelak, vezette: Németh

Répcelak: Tóth J. – Tóth Do., De Paula (Ódor G. 83.), Tokaji, Tóth Dá. (Németh 61.), Tamási (Verasztó 65.), Ódor B. (Molnár 74.), Horváth, Rácz, Havasi, Prystupa

Vezetőedző: Balassa Péter

Rum: Busi – Csonka, Székely, Markó, Klauzer, Máthé (Kozma 35.), Szakos (Németh 51.), Koronaczai, Leitgeb (Baumgartner 46.), Tar (Koszokovits 46.), Pásti

Vezetőedző: Horváth Tibor

Gólszerzők: Ódor B. 15., De Paula 2 (36., 54.), Tamási 47., Tokaji 63., Németh 88.

Kiállítva: Busi 34.

Jó formában várta a Répcelak a hullámvölgyben lévő Rum elleni összecsapást. A hazaiak esélyeshez méltóan kezdték a találkozót, Ódor révén már a 15. percben megszerezték a vezetést. A 35. percben aztán duplán nehéz helyzetbe került a rumi gárda. A vendégek kapusa, Busi szabálytalankodott a tizenhatoson belül Tokaijval, amiért villant a piros lap és büntetőhöz jutott a hazai együttes, amit De Paula magabiztosan értékesített is. A második félidőben aztán kiszakadt a répcelaki gólzsák és még négy találatot szerzett Balassa Péter csapata, amivel ki is alakult a 6-0-s végeredmény. Jó és eredményes játékával ilyen arányban is megérdemelten győzött a hazai együttes.

Sárvár FC – Lorry GM Kft Szarvaskend 7-0 (4-0)  Sárvár, vezette: Bagoly

Sárvár: Viganó – Szabó (Vajda 46.), Horváth K., Czöndör, Tóth (Péter 52.), Fider (Kovács Bá. 64.), Csákvári (Szalai 70.), Horváth A., Kovács Be., Lempeg, Marsai (Horváth E. 78.)

Vezetőedző: Kovács Balázs

Szarvaskend: Gáspár – Nagy R. (Vörös 77.), Tóth, Csillag, Jóna, Orsós, Nagy Á., Somogyi (Velekei 52.), Smolczer, Görcsi, Kopfer

Vezetőedző: Tóth Gábor

Gólszerzők: Csákvári 2 (13., 32.), Horváth K. 18., Czöndör 2 (30., 63.), Marsai 77., Szalai 83.

A hazai együttes már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést és jó játékkal, magabiztosan győzte le a sportszerűen és lelkesen küzdő Szarvaskend együttesét.

Csörnöc Gyöngye Vasvár - CVSE-Vulkán Fürdő 3-1 (0-0)  Vasvár, vezette: Horváth

Vasvár: Tóth - Bíró, Horváth, Berta (Tomanóczy 87.), Vincze K., Elekes (Kósa 46.), Réfi, Sinkó, Kálin, Márton (Vincze B. 65.), Schermann

Vezetőedző: ifj. Sziffer István

CVSE: Osvald - Galovich (Keszei Ti. 85.), Enyingi, Göntér, Pázsi, Gorácz (Kocsis 70.), Keszei Ta., Döbrente, Gábor, Szabó (Lőrincz 77.), Horváth

Vezetőedző: Kelemen Kornél

Gólszerzők: Réfi 2 (65., 79.), Galovich 67. (öngól), ill. Keszei Ti. 92.

A mérkőzés első félidejében főként mezőnyben gyűrték egymást a csapatok és próbáltak fogást találni a másikon. Gólszerzési lehetőség ugyan mindkét oldalon akadt, ezeket azonban nem sikerült kihasználni, így 0-0-s állással mentek szünetre a csapatok. A második félidőben rövid idő leforgása alatt egy szabadrúgásnak és két akciógólnak köszönhetően eldöntötte a találkozó sorsát a Vasvár, a vendégek erejéből csupán a szépítésre futotta, így alakult ki a 3-1-es végeredmény.

Rábapatyi KSK - Szentgotthárdi VSE 2-1 (2-0)  Rábapaty, vezette: Boda

Rábapaty: Király - Fehér E. (Kovács Ta. 79.), Piros D. (Vadász 58.), Dugovics (Fehér K. 75.), Csupor, Nardai, Farkas, Kovács Ti. (Szabó 58.), Könczöl, Piros P., Németh

Vezetőedző: Enzsöl Gábor

Szentgotthárd: Kapui - Balázs (Könye 66.), Kovács (Korpics 78.), Osvald, Düh, Támis, Dancsecz, Majczán, Sulics, Nagy, Tulok (Papp 59.)

Vezetőedző: Papp Zoltán

Gólszerzők: Németh 2 (4., 34.,), ill. Nagy 51.

A hazai csapat már a találkozó 4. percében előnybe került Németh megpattanó lövése után. A vezetés megszerzése után aztán érthetetlen módon több hibát is elkövetett a Rábapaty, a vendégek viszont nem tudták kihasználni ezeket a megingásokat. A házigazda aztán a kihagyott helyzeteket megbüntetve a 34. percben tovább növelte előnyét, miután egy szélről beívelt szabadrúgásra ismét Németh érkezett kiválóan. A második játékrész elején egy büntetőből szépíteni tudott a Szentgotthárd, ez pedig újra nyílttá tette a mérkőzést. A vendégek ezután akár ki is egyenlíthettek volna, helyzeteiket azonban kivétel nélkül elpuskázták. A Rábapatynak volt miért izgulnia a végén, végül 2-1-es győzelmének köszönhetően otthon tartotta a három pontot.

A Bük-Kőszeg találkozó a hazaiakat sújtó betegség-és sérüléshullám miatt elmaradt.