Megszórta a Sopront a Falco, és győzelemmel hangolt a Szolnok elleni rangadóra

A hazaiak szinte végig vezetve, ellentmondást nem tűrő támadójátékkal arattak fontos sikert.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 3. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC - SOPRON KC 107-87 (29-24, 26-20, 31-26, 21-17)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Anderson 11/3, Váradi 19/6, Benke 10/6, Kovács 3, Keller 26. Csere: Perl 24/12, Barac 11, Doktor 3/3, Dancsecs -

Vezetőedző: Gasper Okorn

Sopron KC: Elmore 28/21, Thompson 12, Fazekas 2, Borisov 16/6, Padgett. Cserék: Halász -, Takács 9/9, Werner 4, Supola 7, Scholl 2, Sitku -

Vezetőedző: Kostas Flevarakis

Szerdán délután a Sopron együttesét fogadta a Falco az Aréna Savariában. A szombathelyieknek nem sok babér termett a két csapat legutóbbi összecsapásain, mindkét alkalommal pont nélkül kellett távozniuk a Sopronból a sárga-feketéknek. A cél így nem volt más, mint revansot venni, ebben pedig ezúttal már Benke Szilárd is segíthetett a csapatnak, Evan Bruinsmát azonban még mindig nélkülöznie kellett Gasper Okornnak.

Keller Ákos szerezte a találkozó első kosarát, miután nagy egyedül maradt a palánk alatt. Ezt követően azonban érkeztek a soproni pontok, Elmore, valamint Thompson is betalált, majd Anderson kozmetikázott a másik oldalon. 4-6, nagy elánnal kezdtek a csapatok. Fazekas duplájára Benke büntetőből dobott kosarakkal válaszolt, majd a visszatérő klasszis újabb pontjai egyenlítést értek a szombathelyieknek.. Váradi triplájával jutott tíz fölé a vasi csapat, de Benke is betalált távolról. A vendégek nem játszottak jól ebben a periódusban, sok volt a rontott dobásuk. Borisov és Fazekas is hibázott, a Falco viszont szorgosan gyűjtögette a lepattanókat. Perl és Keller pontjaival távolodott a Falco, 19-10, majd 21-12 volt az állás. Ezt követően Váradi középtávolijával lett tíz a differencia. Elmore rázta meg magát a soproniaknál, zárkóztak a vendégek, 27-20-nál azonban már időt kellett kérnie Kosztasz Flevarakisznak. A negyed végül 29-24-es hazai vezetéssel zárult.

A második tíz perc első kosarát Kovács Benedek jegyezte, ezt viszont öt soproni pont követte, így két pontra zárkóztak a vendégek. A folytatásban Boris Barac, valamint Perl Zoltán gondoskodott arról, hogy visszaálljon az ötpontos különbség, majd Kovács Benedek köszönt be ismét - ezúttal a büntetővonalról. Igazi triplaesőt rendeztek a csapatok, hazai részről Perl Zoltán volt a főszereplő. A minimális előny ugyan Falconál volt, de a vendégek minden erejükön azon voltak, hogy ne engedjék meglépni ellenfelüket. Ez többé-kevésbé sikerült is, bő két perccel a félidő vége előtt azonban Doktor hármasa után el tudott lépni a Falco és 48-40-et mutatott az eredményjelző. Akárcsak az első, ez a negyed is rengeteg kosarat hozott, de a majdnem kétszáz pontos, legutóbbi, soproni találkozó tükrében ez nem volt annyira meglepő. Húsz percnyi játék után 55-44 arányban vezetett a Falco, innen várhatták a folytatást a csapatok.

Soproni zsákolással vette kezdetét a második félidő, majd Benkét faultolták triplakísérlet közben, így jöhetett a három dobás. Egy percre sem álltak meg a csapatok, triplák és könnyű kosarak váltották egymást mindkét oldalon. A Sopron nem tudta csökkenteni a különbséget, sőt, egyre inkább kinyílt az olló. 78-62-nél már tizenhat pont volt a két csapat között, amikor három és fél perc volt hátra a harmadik negyedből. Szinte nem volt olyan támadás, amely ne kosárral fejeződött volna be, nagyon megszórták magukat a felek. Folyamatosan tíz pont feletti volt a differencia a két csapat között, a záró etap előtt 86-70 állt az eredményjelzőn.

Váradi triplájával indult az utolsó negyed, Barac pontjaival pedig már húsz volt a két csapat között. A negyed elején a lényegi kérdések tulajdonképpen eldőltek, a falco gyakorlatilag bebiztosította győzelmét. 92-72-nél időt kért a Sopron, jelezve, hogy nem szeretnének egy még ennél is nagyobb fiaskóba belefutni. 94-74, majd 96-76 állt az eredményjelzőn, a vendégek pedig ismét időt kértek. Perl Zoltán kosarával nőtt a szombathelyiek előnye, a Falco századik pontját pedig Keller szerezte. A találkozó végeredménye 107-87-lett, a szombathelyiek jó játékkal megérdemelt, magabiztos győzelmet arattak.

Gasper Okorn fiaira nem kisebb mérkőzés vár három nap múlva, szombaton, mint a Szolnoki Olajbányász elleni rangadó, méghozzá 15 órás kezdettel.