2024.04.26., péntek  •  Ervin napja
Megszakadt a sorozat, vereséget szenvedett Soroksáron a Haladás

A szombathelyiek az első félidőben akár el is dönthették volna a három pont sorsát, a hazaiak azonban egy hosszabbításban megítélt büntetőnek köszönhetően megnyerték a találkozót.

MERKANTIL BANK LIGA, 12. FORDULÓ

SOROKSÁR SC - SZOMBATHELYI HALADÁS 1-0 (0-0)

Soroksár: Varga Á. – Ternován, Gyömbér (Valencsik, 88.), Csontos, Pászka – Haris, Hudák – Redzic (Szerető, 72.), Lőrinczy, Korozmán – Lovrencsics B.

Vezetőedző: Lipcsei Péter

Haladás: Rózsa – Kállai (Tóth D., 49.), Mocsi, Németh Milán, Bosnjak – Doktorics (Csilus, 46.), Holdampf, Kiss B. (Hegedűs M., 68.), Szekér Á. (Monori, 74.) – Horváth R. (Délczeg 46.), Tóth M.

Vezetőedző: Németh Szabolcs

Soroksárra utazott a válogatott szünet után a Szombathelyi Haladás együttese. Mindkét együttes győzelemmel a háta mögött várhatta a mérkőzést, a hazaiak a Tiszakécskét, míg a listavezető szombathelyiek a Budaörsöt győzték le.

Nem lehet mondani, hogy egymásnak estek volna a csapatok, óvatos játék folyt, a mérkőzés első sárga lapjára viszont mindössze három percet kellett várni: Doktorics Áron esett el a tizenhatoson belül, ám a játékvezető nem a tizenegyespontra mutatott, hanem színészkedésért a Haladás játékosának adott sárga lapot. Ahogy teltek a percek, egyre inkább átvette a játék irányítását a zöld-fehér együttes, a 7. percben például Kállai lövésénél óriási bravúrt kellett bemutatnia Varga kapusnak. A vendégeknél Doktorics Áron nagyon aktív volt, Kiss Bence gyorsan elvégzett szabadrúgása után ő került helyzetbe, de kiszorított helyzetből tudott csak lőni. A Soroksárnak főként a bal szárnya volt aktív Pászkával, de a védelem és Rózsa Dániel jól oldotta meg feladatát. A Haladás nyomott, a 15. percben ismét Doktorics volt az, aki közel járt a gólszerzéshez, tekerése azonban a felsőlécet találta el. A játékrész második feléhez közeledve egyre inkább éledezett a házigazda, mely továbbra is főleg a bal oldalon vezette a támadásait és ott próbált zavart kelteni a szombathelyiek hátsó alakzatában. Több alkalommal is veszélyesen érkezett középre a labda, Lőrinczy a kapu fölé fejelt, míg Lovrencsics közvetlen közelről Rózsa kezébe rúgta a játékszert. Hullámzó volt a játék képe, a hazai fellángolást követően ismét a Haladás futballozott veszélyesebben, Németh Milán szabadrúgása, majd Tóth Milán lövése ugyancsak intő jel lehetett a soroksáriak számára. A félidő utolsó perceit meg is nyomta a házigazda, előbb Hudák lőtt, majd Lőrinczy csúsztatott veszélyesen, az eredmény azonban 0-0 volt az első negyvenöt percet követően.

A szünetben két helyen is változtatott Németh Szabolcs vezetőedző: az első félidőben ütköző Doktorics Áron helyére Csilus Tamás érkezett, míg Horváth Rajmund helyére Délczeg Gergely érkezett a pályára. Sőt, mi több, pár perccel később Kállai Kevint is le kellett cserélni, aki már az első félidőben is bajlódott a jobb térdével. Az ő helyén Tóth Dávid folytatta. Ami a játékot illeti, ezek a percek ismét a Soroksárról szóltak, akik bátran próbálkoztak távoli lövésekkel is, azonban mindig volt egy szombathelyi láb, amely közbe tudott lépni. A Haladás Tóth Milán fejesével jelezte, hogy nem adja könnyen magát, a fiatal támadó próbálkozását azonban Varga nagy bravúrral védeni tudta. Továbbra is Pászka volt az egyik legveszélyesebb soroksári, de rajta kívül Redzicre is nagyon kellett figyelnie a fehérmezeseknek. Közben mindkét oldalon érkeztek a friss játékosok, vendég oldalon Monori Norbert volt az, aki Kiss Bencét váltotta. A hajrához érkezve továbbra sem változott az eredmény, a szombathelyiek nagy munkát végezve védekeztek, sokszor önfeláldozó módon vetődtek bele egy-egy hazai próbálkozásba. Az utolsó percekre aztán felpörögtek az események: előbb Holdampf késett el egy szereléssel, ami után egyből a kiállítás sorsára jutott, majd a 91. percben Hegedűs Márk blokkolta Haris lövését. Antal játékvezető úgy ítélte meg, hogy a Haladás játékosának kezéhez ért a labda, így büntetőhöz jutott a Soroksár. A tizenegyest Lőrinczy értékesítette, a vasiak már nem tudtak válaszolni, így a listavezető egy fordulatos, sokszor jó iramú mérkőzésen elszenvedte szezonbeli első vereségét.

A Haladás a következő fordulóban hazai környezetben fogadja az Ajka együttesét, méghozzá október 24-én 17 órakor.