Magabiztos győzelemmel kezdte a Körmend elleni negyeddöntő párharcot a Falco

A szombathelyiek a második negyedtől kezdve esélyt sem adtak a Rába-partiaknak, így sikerrel a hátuk mögött várhatják a második találkozót.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - EGIS KÖRMEND 97-83 (24-23, 28-20, 21-19, 24-21)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 16/6,Benke 5/3, Doktor -, Bruinsma 6, Keller 29/9. Cserék: Anderson 3, Barac, Perl 22/9, Kovács B. 2, Dancsecs -

Vezetőedző: Gasper Okorn

Egis Körmend: Ireland 16/3, Thames 18/3, Mócsán 8/6, Durázi 2,Taylor 23. Cserék: Ferencz 10/9, Balogh M. -, Tóth N. 2, Takács 2, Simons 2

Vezetőedző: Antonis Konstantinides

A Ludovika Arénában aratott történelmi kupasiker után már újabb feladat előtt állt a Falco együttese. A sárga-feketék az örök rivális Körmendet látták vendégül a bajnoki rájátszás első találkozóján. Az alapszakaszban mind a két mérkőzés sárga-fekete sikert hozott, mindenképpen ezt szerették volna megismételni Gasper Okorn fiai.

Keller Ákos jegyezte a találkozó első kosarát, a másik oldalon Taylor, valamint Ireland volt eredményes. Sok hibával, kapkodva kezdték a találkozót a csapatok. Az első négy percben Keller Ákos lépett elő vezérré a Falconál, 10-6-ra vezetett a házigazda. Durázi és Benke is betalált, utóbbi kosara volt a találkozó első triplája. Mócsán is villant távolról, ezzel pedig négy pontra zárkózott a vendégcsapat. Simons duplájával egyre jöttek fel, Ireland kosaraival pedig három ponttal már meg is léptek a piros-feketék. Ez nem tartott sokáig, ugyanis Bruinsma pontjai után ismét a szombathelyieknél volt az előny, Anderson hármasának köszönhetően pedig 24-23-ra vezettek tíz perc után.

Két triplával kezdett a Körmend a második negyedben, a Falconak ezekben a pillanatokban semmi sem akart összejönni. 24-31-nél nagyon fontos pillanatban érkezett Barac triplája, majd nem sokkal később Keller is dobott egyet ebből a fajtából. Hogy Perl se maradjon ki a jóból, ő is kintről volt eredményes, a szombathelyiek villámgyorsan ledolgozták hátrányukat. Konstantinides mester időt is kért, ezúttal piros-feketék kerültek hullámvölgybe. Két büntetővel már a hazaiaknál volt az előny, ezt viszont Rába-parti egyenlítés követte. Óriási csata zajlott a pályán, minden egyes pontért nagyon meg kellett küzdenie a feleknek. 37-37-nél Váradi villant kintről, ezt újabb két hármas követte, mindkét oldalon egy-egy hullott be. Barac büntetőivel öt pontra el tudott lépni a Falco, de ez egy kiváló védekezés, valamint Perl triplája után már nyolcra hízott, 48-40-et mutatott ekkor az eredményjelző tábla. Az újabb vendég timeout után Mócsán révén zárkózott a Körmend, de rögtön reagáltak a szombathelyiek. 52-43-nál, fél perccel a félidő vége előtt pedig Gasper Okorn kért időt. Az utolsó másodpercekben a piros-feketék támadhattak, Thames kísérlete azonban nem talált utat a gyűrűbe, húsz percnyi játék után 52-43-ra vezetett a Falco.

Váradi egy triplával jelezte rögtön a második félidő elején, hogy tovább szeretné növelni előnyét a házigazda, ezzel pedig tízen kívül kerültek a körmendiek. Ferencz Csabáék büntetőkkel tudtak faragni hátrányukból, de Perl gyönyörű középtávolija után ismét két számjegyű volt a differencia. Taylor kosara után Ireland ötven százalékkal büntetőzött, Keller viszont nem hibázott a palánk alatt, 59-50 volt a Falconak. Kiváló védekezés, majd Váradi-ziccer következett, magabiztosan kosárlabdázott az Okorn-legénység. Egy gyönyörűen végigjátszott akció után Perl hármasának örülhettek a hazai szimpatizánsok, majd Taylor mutatta meg, hogyan tud zsákolni. Állandósulni látott a tíz pont körüli különbség, a Körmend játékban nem igazán voltak benne váratlan húzások, amivel meg tudták volna lepni ellenfelüket. Keller újabb hármasa sem könnyítette meg a piros-feketék helyzetét, akik 73-58-nál időt is kértek. Az etap utolsó pontjai a vendégeké voltak, 73-62-vel várták a felek a negyedik játékrészt.

Az utolsó szalmaszálba próbált kapaszkodni az Egis, de duplájára rögtön érkezett a szombathelyi hármas. Felváltva estek a kosarak, Váradi Benedekék pedig minden másodperccel közelebb jártak ahhoz, hogy előnybe kerüljenek a legjobb négy közé jutásért zajló playoff-párharcban. 79-66-nál tizenhárom pont volt a két csapat között, ezt követően pedig újabb hármast lehetett feljegyezni hazai oldalon. A vendégek megtörni látszottak, a házigazda pedig nem úgy tűnt, hogy lassítana, még egy Magyar Kupa-nyolcas döntővel a háta mögött sem. A Budapesten MVP-nek választott Perl büntetői után 86-67 állt az eredményjelzőn, egy híján húsz pont volt a sárga-feketék előnye. A mérkőzés hajrájához közeledve hiába jöttek már a körmendi kosarak, a Falconak ezúttal is mindenre volt válasza. Kicsivel több, mint egy perccel a találkozó vége előtt 93-75-re vezetett az újdonsült kupagyőztes. Az utolsó minutumra is maradtak még kosarak mindkét oldalon, a Falco végül 97-83-ra nyerni tudott, így előnnyel várhatja a keddi körmendi összecsapást.