Lehengerlő első félidő után sima Falco-siker a PVSK ellen

A szombathelyiek győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben, a bajnokaspiráns nagyon magabiztos sikert könyvelhetett el a PVSK ellenében.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - PVSK-VEOLIA 91-72 (32-15, 23-16, 23-15, 13-16)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Anderson 8/6, Doktor 2, Benke 15/6, Bruinsma 19/9, Searcy 8     Cserék: Kovács 2, Lake 12, Perl 15/6, Dancsecs 3/3, Váradi 7/3

Vezetőedző: Gasper Okorn

PVSK-VEOLIA: Funderburk 13/9, Lewis 16/9, Hőgye -, Budimir 9/3, Brkics 15     Cserék: Demeter 6/6, Ruják 7/3, Meleg 4, Dragasevics 2

Vezetőedző: Dragan Aleksic

Viszontagságos napok után léphetett pályára újra a Falco a bajnokságban szombat délután a PVSK-Veolia ellen. Gasper Okorn együttese előbb hiába utazott el Novgorodba, az oroszok pozitív tesztjei miatt elmaradt a BL-bemutatkozás, majd az azt követő tesztelés során kiderült, hogy a csapatnál is felütötte a fejét a vírus és egy játékos elkapta a fertőzést. Hogy mentesüljön a karantén alól a teljes csapat, a héten két mintavétel várt a játékosokra és a stábtagokra, ami szerencsére negatív lett mindenki esetében, így elgördült minden akadály a szombati mérkőzés elől.

Gyors Searcy-duplával indult a találkozó, de a pécsi válasz sem váratott sokáig magára. A Falco már a találkozó elején igyekezett meglépni, Benke triplájával és büntetőjével ez sikerült is, 8-2 volt a hazaiaknak. A vendégek szintén egy triplával próbáltak zárkózni, de Benke egészen ihletett formában kezdte a találkozót, nem volt rá ellenszere a PVSK-nak. Nem csak a hazaiak 11-ese dobott jól kintről, Anderson is megvillantotta klasszisát, a negyed feléhez érkezve így 16-9-re vezetett a házigazda. Próbált ugyan kapaszkodni és nem tetemes hátrányba kerülni Dragan Aleksic együttese, a sárga-feketéknek azonban rendre volt válasza a pécsi pontokra, a különbség pedig nem csökkent. A játékrész végéhez közeledve Bruinsma rövid idő leforgása laatt öt ponttal jelentkezett, majd Váradi büntetőivel növelte előnyét a Falco. Evan Bruinsma nagyon elkapta a fonalat, újabb triplájával először vezetett tizenegy ponttal a Falco a mérkőzésen, 26-15-re. A vendégek időt is kértek, de a Falco védekezése nagyon egyben volt, nem találta a rést a pajzson a PVSK. A negyed végére Perl büntetőinek köszönhetően tizenhét pontosra hízott a különbség, 32-15-öt mutatott az eredményjelző az első tíz perc után.

Egy 0-4-es vendég szériára Dancsecs és Váradi is triplával válaszolt a második felvonás elején, így egy híján húsz pont volt a Falco előnye. Bruinsma sem akart kimaradni a jóból, ő is kintről volt eredményes, ezzel már 41-19 volt a szombathelyieknek. A Falco bajnokesélyeshez méltóan kosárlabdázott, egyáltalán nem látszódtak a csapaton az elmúlt napok történései. A szombathelyiek láthatóan élvezték a játékot, és hogy újra pályán lehetnek. Két perccel a negyed vége előtt a Falco átlépte az ötven pontot, a vendégek mestere, Dragan Aleksic pedig 51-25-ös állásnál időt is kért. A helyzet azonban nem változott, a timeout után Anderson és Lake zseniális összjátékának köszönhetően született meg az újabb Falco-kosár. A negyed végére is maradt a több, mint húsz pontos különbség, nagyszünetre 55-31-es hazai vezetéssel mentek a csapatok.

A folytatásban sem engedett ki a Falco, a különbség nemhogy csökkent volna, még tovább nőtt, 64-33 után azonban a Pécs egy 7-0-s sorozatot produkálva próbált az utolsó szalmaszálba kapaszkodni. Viszont még mielőtt elkezdhettek volna reménykedni, hogy van visszaút, a Falco ismét megrázta magát és visszaállította a különbséget. A mérkőzés ezen periódusában felváltva estek a pontok, a Pécs játéka ugyan feljavult, de óriási hajrára volt tőlük szükség, hogy szorossá tegyék a találkozót, ez a forgatókönyv viszont nem tűnt túl valószínűnek. 74-54-nél húsz pontra zárkóztak a baranyaiak, majd egy gyors pontváltás után Bruinsa két büntetője volt a felvonás utolsó momentuma, amely 78-56-os Falco vezetéssel zárult.

Az utolsó tíz perc egy szenzációs Benke-védekezéssel indult, de két büntetővel jöhetett a Pécs, amiket be is dobtak. Újabb két pontjával hosszú idő után először került húsz ponton belülre a vendég alakulat, Searcy büntetőivel azonban hamar 81-60-ra módosult az állás. Az utolsó percekhez érkezve érezhető volt, hogy eldőltek a lényegi kérdések, nem ez volt a mérkőzés legszórakoztatóbb periódusa. Ennek ellenére mindkét oldalon maradtak még a tarsolyban szép megmozdulások, kosarak a nézők örömére. Az hajrához érkezve 87-67-re vezetett a Falco, a vége egy eseménydús utolsó perc után 91-72 lett a szombathelyiek javára.

A vasiak különösen az első két negyedben mutatott játékuknak köszönhetően rendkívül magabiztosan és fölényesen nyerték meg a találkozót és reményeink szerint várhatják a keddi, Lublin elleni Bajnokok Ligája összecsapást, melyre hazai környezetben kerül sor.