Labdarúgó Magyar Kupa: fordulatos mérkőzés és Haladás-továbbjutás Putnokon

Mészöly Géza együttese jutott a Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé vasárnap délután.

MOL MAGYAR KUPA, A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT

PUTNOK FC - SZOMBATHELYI HALADÁS 2-4 (2-2)

Putnok: Nyirati – Sághy, Nádimov (Fülöp, 77.), Sramkó (Vajda, 77.), Nemes – Katona, Buda (Juhos, 56.), Csiki, Dobrovolszki – Nagy Zs. (Csutora, 77.), Galacs (Petreskó, 89.)

Edző: Szala Ákos

Haladás: Mursits – Simut, Csató, Németh M., Doktorics – Csernik (Lencse, 86.), Derekas, Rácz (Csilus, 86.), Tóth M. – Molnár R. (Borvető, 75.), Horváth R. (Taipi, 40.)

Megbízott vezetőedző: Mészöly Géza

Gólszerzők: Nagy 2 (36., 39.), ill. Rácz 31., Doktorics 42., Taipi 58., Borvető 81.

Kupamérkőzés várt a Szombathelyi Haladás gárdájára vasárnap délután, a zöld-fehérek Putnokon vívhatták ki a legjobb 32 közé jutást. A szombathelyieknél ezúttal sérülés miatt Zvekanov, valamint Szijjártó hiányzott, de nem volt ott a keretben Verpecz István, valamint Predrag Bosnjak sem.

A házigazda egyáltalán nem kezdte megilletődötten az összecsapást, bátor, nyílt sisakos játékot vállalt fel, mely gólszerzési lehetőségekkel is párosult. A szombathelyiek fokozatosan próbálták felvenni a játék ritmusát és átvenni a játék irányítását, a 31. percben pedig egy Németh Milán-lövés utáni lecsorgóra Rácz Barnabás reagált leggyorsabban, aki nagy gólt lőtt a kapus feje fölé (0-1). A Putnok a hátrány ellenére sem tört meg, ment előre becsülettel, olyannyira, hogy előbb a 36. percben egyenlített, majd három minutummal később már a fordítás is összejött, mindkét alkalommal Nagy Zsolt volt eredményes (2-1). Természetesen a vasiak sem adták magukat könnyen, hiszen csak a továbbjutás volt elfogadható számukra, ezt pedig az is bizonyítja, hogy még a szünet előtt sikerült egyenlíteniük, Doktorics Áron módosította 2-2-re a találkozó állását, amely egyben a félidei eredmény is volt.

A fordulás után aztán kontrollálta a találkozót a szombathelyi alakulat, sőt, mi több ismét sikerült vezetést szerezni, méghozzá Taipi szépségdíjas mozdulatával az 58. percben. A játék képén érezhető volt, hogy a putnokiak valamelyest fáradnak már nincs meg bennük az az átütő erő, mint volt az első játékrészben. Egygólos vezetésnél bármi történhet, szokták mondani a labdarúgásban, ezt pedig Borvető Áron is szem előtt tartotta a 81. percben: a Haladás játékosa egy kipattanó labdát értékesített, ezzel már kétgólosra nőtt a vendég előny, ami a találkozó végéig már nem is változott. Az a találat zárta le végleg az összecsapást, a szombathelyiek pedig 4-2-es győzelmüknek köszönhetően ott lesznek a következő körben és várhatják a sorsolást.

A zöld-fehérek legközelebb október első hétvégéjén lépnek pályára, akkor a bajnokságban a Pécs otthonába utazik a csapat.