2024.05.05., vasárnap  •  Györgyi napja
Kosárlabda: tükörsima Falco-győzelem a Honvéd ellen a negyeddöntő párharc első összecsapásán

A címvédő szombathelyiek 102-60-ra verték a Budapesti Honvédot és egy lépéssel közelebb kerültek a legjobb négybe jutáshoz.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A NEGYEDDÖNTŐ 1. MÉRKŐZÉS

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - BUDAPESTI HONVÉD SPORTEGYESÜLET 102-60 (25-19, 27-12, 29-15, 21-14)

Falco: Pot 17/9, Tanoh Dez 3, Benke 13/6, Tiby 12/3, Krivacevic 8. Csere: Perl 21/3, Keller 11, Jordano 8/6, Kovács B. 7/3, Pongó 2.

Honvéd: Djokovics 5/3, Reizinger -, Wesson Jr. 10/6, Henry 14/3, Peringer 2. Csere: Simon K. 11/9, Filipovic 9, Hajdú 3/3, Bazsó 2, Brown 2, Kopácsi 2.

Edző: Zlatko Jovanovic

Egy bizonyítási vágytól égő Falco fogadta a Budapesti Honvédot szombat délután az élvonalbeli kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének első összecsapásán. A szombathelyiek első helyen jutottak a rájátszásba, míg a fővárosiak óriási hajrával vívták ki, hogy itt lehetnek a legjobb nyolc között.

A párharc első támadása a szombathelyieké volt, Tiby pedig egy triplával adta meg alaphangot. A vendégek először egy pontot a vonalon hagytak, majd újabb kísérletet rontottak, ami Pot szintén kintről büntetett, 6-1 állt az eredményjelző táblán. Nem igazán találta a dobásait a Honvéd, továbbra is csak büntetőből tudott betalálni, két és fél perc elteltével 8-3 volt az eredmény. Matt Tiby is a vonalról gyarapította pontjai számát, majd villámgyorsan újabb sárga-fekete kosarat jegyezhettünk fel, amire egy hármassal feleltek a fővárosiak (11-6). A címvédő ekkor már minden mezőnyfault után dobhatott, ezúttal Benke Szilárd volt a végrehajtó, 12-6-ra vezetett a Konakov-legénység. 13-10-nál három pontra kapaszkodott a vendég gárda, Pongó kosara nagyon kellett a Falcónak, no meg az is, hogy a következő akcióból ne tudjon pontokat szerezni a Honvéd. Keller Ákos 17-10-re módosította az eredményt, de a pirosmezesek is beköszöntek, majd egy hatalmas triplával 17-15-re zárkóztak. Két büntető után már 17-17 volt az állás, elolvadt a hazai előny, a címvédő azonban tudott reagálni és ismét magához ragadta a vezetést. Keller hibátlanul büntetőzött, Perl is megtette ugyanezt, s mivel a negyed szintén a hazaiak 9-es klasszisának remek kosarával zárult, 25-19-ről következhetett a második felvonás.

Nagyon elkapta a fonalat a vasi gárda, ezt pedig mi sem bizonyítja jobban, mint hogy villámgyorsan újabb öt pontot szerezve már 30-19-re vezettek, jött is a Honvéd időkérése. A folytatásban aztán megrekedtek a csapatok, nagyon sokáiag nem változott az állás, Kovács Benedek azonban megtörte az ínséges időszakot (32-19). Perl Zoltán 2+1-es akcióval villant, majd újabb könnyű kosarat szerzett a szombathelyi együttes, a különbség pedig ezúttal már a húsz ponthoz közelített (37-19). Kapaszkodnia kellett a Honvédnak, amely 37-24-re fel is zárkózott, a következő budapesti kosárnál pedig Milos Konakov adott utasításokat az övéinek egy időkérés formájába öltve. Pot öt pontjával tértek vissza a pályára a felek, nem lassított a címvédő, amely 49-29-nél már húsz ponttal vezetett. Újabb vendég timeout következett, a folytatásban finoman szólva sem szórták meg magukat a csapatok, így két negyed után 52-31 állt az eredményjelző táblán.

Honvéd ziccerre két Benke-tripla érkezett válaszként, majd a vendégek is dobtak egyet ebből a fajtából (58-36). Matt Tiby büntetőinek köszönhetően a hatvanas határt is elérte a Falco, aki aztán egy faultos kosárral is szomorította ellenfelét. Perl Zoltán két büntetőből ezúttal egyet értékesített, majd Benke robogott végig és tett fel egy ziccert, folyamatosan nyitotta azt a bizonyos ollót a bajnoki cím védője (66-36). Lendületesen, hatékonyan kosárlabdázott a Falco, sok assziszttal játszott, amikből továbbra is tudott könnyű kosarakat szerezni. Jordanot triplakísérlet közben faultolták, két büntető a helyére is került, majd Perl Zoltán süllyesztett el egy hármast (79-44). A negyed zárásaként a hazaiak még két ponttal megtoldották addigi termésüket és 81-46-ra vezettek a záró etap előtt.

Szép vendég kettessel indult a negyedik negyed, majd két büntetőt is dobhatott a Honvéd, nyolc perccel a vége előtt 83-50 volt az állás. Tetemes előny ide, tetemes előny oda, ponterősen, motiváltan játszottak a vasiak, Jordano újabb triplát jegyezhetett fel, majd Perl Zoltán váltotta kosárra mindkét büntetőjét (89-50). A száz pontot ostromolták a sárga-feketék, Pot és Keller remek összjátéka után utóbbi volt eredményes, magabiztosan közelített a Falco a negyeddöntős párharc pályaelőnyének megőrzése felé (91-50). A budapestiek becsületére legyen mondva, hogy ebben a helyzetben is küzdöttek, hajtottak, valamint szép kosarakat is tudtak még szerezni. Stefan Pot révén lett meg a Falco századik pontja, amely végül 102-60-as, rendkívül magabiztos győzelemmel húzta be a negyeddöntő első találkozóját.

A párharc április 16-án, kedden 19 órás kezdettel folytatódik, méghozzá a Ludovika Arénában.

Fotó: Pataki Gergő

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.