2024.09.01., vasárnap  •  Egyed, Egon napja
Kosárlabda: nem lassít a Falco, ezúttal a Sopron ellen hengereltek a sárga-feketék (képgalériával)

A címvédő 92-66-ra diadalmaskodott a bajnokság 20. fordulójában és sorozatban 16. győzelmét könyvelhette el.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A 20. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - SOPRON KC 92-66 (22-17, 24-7, 26-15, 20-27)

Falco: Pot 2, Jordano 9/9, Tanoh Dez 8, Tiby 15/6, Keller 9/3. Csere: Verasztó 1, Hansen -, Krivacevic 7, Perl 22, Barac 8, Pongó 8, Kovács 3/3.

Sopron: Nichols 13/3, Mathis 13/6, Griffin 7/3, Da Silva 7, Schöll 2. Csere: Flasár -, Meszlényi -, Csendes 12/6, Sitku 4, Molnár 8, Fazekas -.

Edző: Gasper Potocnik

Újabb találkozóval folytatódott a Falco hazai sorozata, szombat este a Sopron gárdája látogatott Szombathelyre a pontvadászat 20. játéknapján. A vasiak egészen pazar formában várhatták az összecsapást, a soproniak azonban előző két idegenbeli találkozójukon egyaránt vereséget szenvedtek.

Fej-fej mellett indították a csapatok a mérkőzést, egyik csapat sem tudott nagyobb előnyt kiépíteni. Ez egészen 18-14-ig volt így, ekkor időt is kért a vendégek mestere, Gasper Potocnik. A játékmegszakítás után Nichols köszönt be, majd jött Barac négy pontja, ami azt jelentette, hogy az első tíz perc után 22-17 volt az állás.

A második etapot óriási elánnal kezdte a szombathelyi alakulat, amely Perl és Pongó hathatós közreműködésével tízpontosra duzzasztotta a különbséget, 29-19 állt az eredményjelző táblán. Nagyon megtorpantak a vendégek, nem találták a ritmust, ez pedig nem is maradt büntetlenül. Könnyű kosarakat, bravúros triplákat egyaránt láthattunk a címvédőtől, majd a játékrész vége Tiby pillanatait, villanásait, hozta, ő alakította ki a 46-24-es félidei eredményt.

A szusszanás után is ellenállhatatlan játékkal tért vissza a pályára a házigazda, amely mindent megtett, hogy kiszolgálja szurkolótáborát. Milos Konakov legénysége egy 8-0-s rohammal nyitott, már harminc volt közte, szinte kilátástalan helyzetbe kerültek a soproniak. A vendégek dolgát az sem könnyítette meg, hogy a tetemes előny ellenére is rendkívül motiváltan, látványosan kosárlabdázott a Falco, amely 72-39-es vezetésről várhatta a záró felvonást.

Ebben a periódusban már a fiatalok is előtérbe kerültek és játéklehetőséget kaptak, emellett pedig mindkét együttes tarsolyában maradtak még pontok. A hazai győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben, Perl Zoltánék végül 92-66-os sikerrel hangoltak a folytatásra.

A sárga-feketék a válogatott szünet előtt a Kecskemétet fogadják hazai pályán, méghozzá február 14-én, szerdán 18 órás kezdettel.

Fotó: Pataki Gergő

Savaria Fórum 33. évfolyam 29. szám - 2024.08.30.