2024.05.04., szombat  •  Mónika, Flórián napja
Kosárlabda: nagyon beragadt az első negyedben és vereséget szenvedett Zalaegerszegen a Falco

A szombathelyiek 29-12-es hátrányban voltak a nyitó etap után, a találkozó 97-85-ös végeredménnyel zárult.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A  24. FORDULÓ

ZALAKERÁMIA ZTE KK - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 97-85 (29-12, 24-20, 19-30, 25-23)

ZTE: Hicks 17/6, Paige 11/9, Szalay -, Ipke 9/3, Tóth 8. Csere: Keller I. 12/12, Ona 20/15, Németh -, Csátaljay 7/3, Osztojics 13.

Edző: Matthias Zollner

Falco: Pot 5, Tanoh Dez -, Benke 6, Tiby 13/9, Keller Á. 9/3. Csere: Pongó 8/6, Jordano 12/12, Perl 24/3, Barac 8, Kovács -.

Szomszédvári összecsapásra utazott a Falco együttese a bajnokság 24. fordulójában. Milos Konakov fiai a ZTE otthonában vendégeskedtek.

Tóth Ádám kosarával indult a mérkőzés, mindkét csapat lassan kezdett, a harmadik percig kellett várni az újabb pontokra, ekkor megint Tóth volt eredményes - írja  bb1.hu portál. Három és fél perc után Tiby büntetőjével szerezte meg első pontját a Falco, Osztojics küldte helyére a büntetőit, Benke szerezte a vendégek első mezőnykosarát. Ipke sülyesztett el egy hármast, Barac tempójára Hicks felelt egy triplával, Milos Konakov pedig időt kért (12-5). Barac szabálytalansága után Osztojics mindkét büntetőjét bedobta, Jordano triplája után Ipke két pontot szerzett, a ZTE-nek ezután kétszer is volt lehetősége 10 ponttal ellépni, de végül Barac dobott két büntetőt. Csátaljay tett fel ziccert Barac mellett, Ona Embo faulttal együtt is betalált, a plusz egy ugyan kimaradt, de meglett a közte 10 (20-10). Paige tempója után érkezett az újabb vendég időkérés, Csátaljay kintről sem hibázott, Tóth tempója ugyan lejött, de Osztojics visszapöcizte a gyűrűbe a labdát. Perl dobott be két büntetőt, a negyedet Hicks kosara zárta, 29-12-ről folytatták a csapatok.

Ipke villant megint, Tiby hármasára előbb Ona Embo válaszolt két ponttal, majd további két pontjával már 20 pontos előnyhöz jutatta csapatát, a hazai szurkolók legnagyobb örömére (35-15). Perl szerzett egy kettest, Keller Ákos kapott egy technikait, Ona Embo dobta be a büntetőt, Hicks tört be remekül. Tiby talált be távolról, Paige azonnal válaszolt, Perl robogott végig egy ziccerig. Keller Iván bravúrtriplát szórt, ezzel a ZTE dupla annyi pontnál tartott, mint a címvédő (44-22). Perl dobta be a büntetőit, Csátaljay folytatta remeklését, Benke kosarára Ipke felelt. Pot büntetői után Osztojics dobott középről egy triplát, a Falco irányítója egy tempót is a helyére tett, Pongó nehéz ziccert tett fel. Hicks büntetőivel ért véget a félidő, így 21 pontos előnyről várta a folytatást a ZTE, 53-32 állt az eredményjelzőn.

Benke nagy passzát Barac váltotta két pontra, Perl dobott egy triplát, Pot csak egy büntetőt dobott be. Keller Iván sülyesztett el egy triplát, Benke betörése ért két pontot, Tóth tett vissza egy támadólepattanót. Barac dudaszóra dobott duplát, Keller Iván újabb hármast dobott, Perl pedig ziccert. Tóth és Perl váltott kosarat, Keller Ákos dolgozott meg keményen két pontért, Ona Embo kinti dobása hullott a gyűrűbe (66-48). Hicks Pot technikaija után egy büntetőt is értékesített, Osztojics 2+1-es akciójával megint 20 pont felett járt a differencia. Pongó dobott be egy triplát, Tiby egy büntetőt, Ona Embo és Keller Ákos váltott kosarat, Pongó újabb hármasa után kért időt Matthias Zollner (72-57). Perl adott nagy labdát Tiby-nek, Jordano hármasával 10 pontra csökkent a különbség, az utolsó játékrész előtt 72-62 volt az állás.

Keller Ákos hármasával folytatódott a játék, Jordano borzalmasan nehéz triplát vágott be, Ona Embo is kintről volt pontos. Perl tempója esett be, Hicks dobott be két büntetőt, Ona Embo triplája után kért időt a Falco (80-70). Perl fejezett be egy gyorsindítást, Hicks maradt üresen a triplavonal mögött, nem is hibázott. Keller Ákos közelről volt eredményes, Paige egy hármassal válaszolt, Perl egy 2+1-et hozott össze. Hicks tört be remekül, Osztojics a második büntetőjét dobta be, Milos Konakov 12 pontos hátrányban kért időt (89-77). Ona Embo elérte a 20 pontot, Keller Iván triplája pedig végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát, amely 97-85-ös végeredménnyel zárult.

A szombathelyiekre március 23-án, szombaton vasi El Classico vár, a Körmend érkezik a Scaeffler Aréna Savariába.

Fotó: Pataki Gergő

Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.