2024.05.04., szombat  •  Mónika, Flórián napja
Kosárlabda: ismét megszórta magát és átgázolt a Kaposváron a Falco

A címvédő vasiak 103-66-ra diadalmaskodtak a bajnokság 3. fordulójában.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A 3. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - KOMETA KAPOSVÁRI KK 103-66 (23-20, 25-14, 30-11, 25-21)

Falco: 16/6, Tanoh Dez 7, Benke 3/3, Tiby 10/6, Keller Á. 4. Csere: Krivacsevics 17, Kovács B. 7/3, Barac 4, Jordano 8/6, Verasztó -, Perl 15, Pongó Ma. 12/6.

Kaposvár: D. Jackson 4, Abell 14/3, Paár 8/3, Fazekas M. 6, Koprivica 22. Csere: Krnjajszki 1, Szőke 4, Hajduk -, Antalics -, Halmai 2, Puska 3/3, Bogdán 2.

Edző: Váradi Kornél

Kaposvár elleni bajnoki mérkőzéssel hangolt a szerdai Bajnokok Ligája-nyitányra a Falco, a szombathelyiek hazai környezetben látták vendégül a Váradi Kornél irányította somogyiakat.

Pot duplája vezette fel az összecsapást, majd Tiby talált be távolról. Az első vendég kosarat Fazekas jegyezte büntetőkből - írja a bb1.hu. Koprivica és Abell pontjaival 7-6-ra felzárkóztak a somogyiak, majd Tanoh Dez talált be középtávolról. A negyed közepén Paár pontjai után 14-12-t mutatott az eredményjelző. Perl vette hátára a Falcót, így némi levegővételhez jutottak. Jobban azonban nem sikerült meglépnie a hazai csapatnak, a Kaposvárnak rendszeresen sikerült válaszolnia. A negyed végén Puska triplája ért célba, így csak három pont maradt a szombathelyiek hatpontos fórjából, 23-20-ról következett a folytatás.

Koprivica közelijét követően egy pontra zárkózott a KKK, erre Jordano válaszolt távolról. Hiába dobott Benke is hármast, a szerb centernek erre is volt válasza. Szorosan alakult a mérkőzés, a 17. perc környékén sikerült először komolyabb előnyt kiharcolnia a szombathelyieknek. Pot, majd Keller is betalált, így már 39-26-ra vezettek a hazaiak. Nem adtak le a lendületből, így Abell negyedzáró kosara már csak arra volt elég, hogy 14 pontos legyen a különbség a nagyszünetben, 48-34 állt ekkor az eredményjelző táblán.

A második félidőben magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Falco. Öt perc elég volt számukra ahhoz, hogy 20 pont körülire növeljék a különbséget. Hiába próbálta a Kaposvár tartani a lépést, Pot és Tiby is nagyon aktív volt ezekben a percekben. Jól védekeztek a hazaiak, aminek meglett az eredménye: a 27. percben Krivacsevics pontjai után 74-42-re módosult az állás, és egyre jobban megmutatkozott a bajnoki címvédő erőfölénye. A negyed 33 pontos hazai vezetés mellett zárult, 78-45 volt a Falcónak.

Izgalmakat már nem hozott az utolsó játékrész, igaz, szorosabban alakult, mint az előző. Az maradt nyitott kérdés, hogy a szombathelyiek vajon elérik-e majd a századik pontot. Erre a 39. percben Jordano adott választ, aki egy távolival 100-63-ra módosította az állást. A végén még Kovács hármasa is célba ért, majd a találkozót Szőke büntetői zárták, 103-66-os eredménnyel ért véget a találkozó.

Milos Konakov legénysége október 18-án, szerdán 18 órakor hazai környezetben a spanyol Unicaja Malaga ellen kezdi meg BL-szereplését, majd három nappal később, október 21-én szombaton a Szeged otthonába látogat.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.