2024.07.27., szombat  •  Olga, Liliána napja
Kosárlabda: erődemonstrációt tartva győzte le a Falco a Nyíregyházát

A szombathelyiek a Murcia elleni BL-meccshez hasonlóan ezúttal is átlépték a százas határt, ezúttal 108-83-as sikert arattak.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I/A 3. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC - HÜBNER NYÍREGYHÁZA BS 108-83 (28-23, 35-21, 27-24, 18-15)

Falco: Pot 13, Kovács B. 3/3, Brown 15/12, Tiby 10/6, Keller Á. 8. Csere: Cowels 28/18, Verasztó 2, Takács Z. 2, Sövegjártó 4, Krivacsevics 9, Perl 14/3

Nyíregyháza: Perry 31/9, Kiss B. -, Hillsman 17/9, Williams 8, Henderson 8/3. Csere: Dolezaj 7, Bazsó 3, Kass -, Fazekas 3/3, Szobi -, Mokánszki 6

Edző:Pethő Ákos

Zsinórban harmadik hazai mérkőzésére készült a Falco együttese, amely egy remek, Murcia elleni BL-győzelem után fogadta a Nyíregyháza gárdáját szombaton délután.

Fej-fej mellett kezdték a csapatok a mérkőzést, három perc elteltével 6-6 állt az eredményjelző táblán, majd 6-8-nál először tudott vezetni a Nyíregyháza, méghozzá két büntetőnek köszönhetően. A sárga-feketék nem sokat tétlenkedtek, egy triplával rögtön visszavették az előnyt, amire azonban ugyanebből a fajtából jött a válasz a nyírségiek részéről (9-11). A folytatásban négy hazai pont érkezett, majd egy nyíregyházi tripla, váltott vezetéssel haladtak a csapatok, egyik gárda sem tudott nagyobb előnyt kiépíteni (13-14). A változatosság kedvéért ismét egy hármassal került előnybe a Falco, de nem adták olcsón a bőrüket a vendégek, két és fél perccel a játékrész vége előtt 18-18 volt az állás. A hátralévő időben igazi adok-kapok és rohanás alakult ki, amiből - többek között Cowels faultos triplakísérletének köszönhetően -  a vasiak jöttek ki jobban, akik tíz percnyi játékot követően 28-23-ra vezettek.

Duplával lopta a távolságot a Nyíregyháza, ám egy tripla, valamint Krivacevic Márkó 2+1-es akciója lehűtötta a kedélyeket, 34-25-nál már kilenc pont volt a címvédő előnye. A faultos kosarak kerültek előtérbe, egy vendég 2+1-et egy hazai 3+1-es és 2+1-es akció követett, mindkét esetben Cowels volt az elkövető. 41-27-nél már 14 pont volt a különbség, egyre inkább nyílni látszott az a bizonyos olló. Tiby triplája is a helyére került, a másik oldalon kimaradt a kísérlet, megtorpanni látszott a Nyíregyháza. A Falco közelített az 50 dobott ponthoz, valamint a húszpontos előnyhöz, utóbbi Krivacevic büntetői után ki is alakult (48-27). Milos Konakov tanítványainak mindenre volt válasza, triplára triplával feleltek, Zach Brown süllyesztette el. félidő utolsó két és fél percébe 56-36-tal léptek be a csapatok, a Nyíregyháza trénere pedig magához hívta övéit. A vendégek főként büntetőkkel kapaszkodtak, ám így sem sikerült lőtávolon belülre kerülniük, 63-44 volt a nagyszünet.

A pihenő után sem vett vissza a vasi alakulat, 8-2-vel kezdett, 71-46-nál már húsz pont volt a hazai előny. Nem találta az ellenszert a Nyíregyháza, a címvédő kíméletlen volt, 75-50-nél ismét vendég timeout következett. Állandósulni látszott a húsz pont feletti különbség, magabiztosan vezetett a házigazda, amely a harmadik etap utolsó percéhez érve már 87 dobott pontnál tartott. A kékmezeseknek végül megvolt az esélye, hogy benézzenek húsz pont alá, élni azonban nem tudtak az eséllyel, 90-68-ról kezdődött a záró negyed.

A lényegi kérdések eldőltek, nem kellett magát megerőltetnie a Falconak. Nyitott kérdésként csak az maradt, hogy ki dobja meg a hazaiak részéről a századik pontot és mekkora lesz a végső különbség. A századik hazai pontra a 34. percig kellett várni, Sövegjártó nevéhez fűződött. Ekkor már a harmincpontos differencia is megvolt a felek között, 100-68 volt az állás, ami egy 10-0-s futást jelentett a Falco számára. Cowels még megszórta magát a folytatásban is, eddigi legjobb meccsét játszotta Falco-mezben, ami önbizalom növelésre mindenképpen megfelelő volt. A véghajrára sikerült valamelyest kozmetikáznia a vendégeknek, a végére "csak" 25 pont lett a különbség (108-83).

Keller Ákosék szerdán ezúttal nem a Bajnokok Ligájában, hanem a hazai pontvadászatban lépnek pályára, 18 órás kezdett a Sopron otthonába látogatnak.

Savaria Fórum 33. évfolyam különszám - 2024.07.12.