2024.05.06., hétfő  •  Ivett, Frida napja
Kosárlabda Bajnokok Ligája: parádés Falco-diadal, a második félidőben átgázolt a Le Mans együttesén a Konakov-legénység!

A szombathelyiek pazar teljesítménnyel, extra dobóformával szerezték meg első idei győzelmüket a nemzetközi porondon.

FÉRFI KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA "A" CSOPORT 3. FORDULÓ

LE MANS SARTHE BASKET - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 63-81 (15-15, 15-16, 14-23, 19-27)

Le Mans: Jones 9/3, Lewis 18/3, Schwartz 5/3, N'Doye 6/6, Mawugbe 6. Csere: Delaunay 7/3, Bourgade -, De Lattibeaudiere 9, Yeguete 3.

Edző: Elric Delord

Falco: Pot 7/6, Pongó 17/15, Tanoh Dez 2, Tiby 13/6, Keller Á. 7/3 Csere: Jordano 12/9, Verasztó -, Barac 6, Krivacevic -, Perl 17/3.

A múlt heti szünet után Franciaországban, a Le Mans otthonában folytatta Bajnokok Ligája-szereplését a Falco együttese, amely az első idei győzelem megszerzésének reményében utazott a gallokhoz.

Keller Ákos triplakísérletével kezdődött az összecsapás, majd a hazaiak is kintről próbálkoztak, tették mindezt sikerrel. Tiby hármasával és Keller szép lefordulásával gyorsan fordított a Falco, két perc elteltével 3-5 állt az eredményjelző táblán. Egy viszonylag hosszabb pontcsend után a gallok 50%-kal büntetőztek, majd Tiby határozottsága ért sárga-fekete kosarat, 7-4-re vezetett a magyar bajnok. N"Doye kettesével zárkóztak a franciák, majd egy 2+1-es akciónak köszönhetően 9-7-tel már náluk volt az előny. Egy eladott labda után már 7-0-s sorozatban volt a Le Mans, majd Pot ziccerével tört meg a vendégek rossz sorozata, 11-9 volt ekkor a találkozó állása. Egyik együttes sem találta igazán a dobóformáját, de Perl asszisztja és Barac kosara egálra, 11-11-re módosította az eredményt. A sárga-feketék csapatkapitánya aztán egy betörés után maga is eredményes volt, ezúttal a Falco produkált egy 6-0-s rohamot, aminek köszönhetően másfél perccel a negyed vége előtt 13-11-re vezetett. A folytatásban a vendéglátó pillanatai következtek, zsinórban négy pontot szerzett a Le Mans, Barac viszont két büntetővel egyenlített (15-15). A negyedben több kosár már nem esett, 15-15-ről várhatták a csapatok a folytatást.

Mindkét oldalon kimaradt lehetőségekkel indult a második felvonás, ezután viszont Perl Zoltán süllyesztett el egy triplát, 18-15-re vezetett a Konakov-legénység. A franciák kétszer próbálkozhattak a vonalról, csak az egyiket sikerült kosárra váltaniuk, a következő támadásukból viszont duplát szereztek és 18-18-ra változtatták az eredményt. Meglehetősen hektikus volt a találkozó, a gallok továbbra is hadilábon álltak a büntetőzéssel, hosszú idő után azonban sikerült kettőt bedobniuk, így 20-18-nál ők voltak előnyben. Antonio Jordano szépen tett a helyére egy középtávolit, majd egy triplát is, három ponttal ellépett a Falco (20-23). Fontos lepattanókat is szedett ebben a szakaszban a szombathelyi gárda, Lewis azonban faragni tudott a hátrányból, 22-23-nál pedig időt is kért Milos Konakov. A visszatérés után Lewis kettőből egy büntetőt értékesített, majd Delaunay volt eredményes a vonalról, amire Pot tudott válaszolni. Továbbra is rengeteg volt a hiba mindkét oldalon, 27-25-nél Pongó palánkos hármasa ért célba, majd Jones és Pot is dobott egyet ebből a fajtából, 30-31-nél Elric Delord hívta magához tanítványait. A hátralévő időben már nem változott az eredmény, ez pedig azt jelentette, hogy a magyar bajnok vonulhatott egypontos előnnyel a nagyszünetre (30-31).

Tiby védőlepattanójával, majd nem sokkal később Pongó hármasával vette kezdetét a harmadik játékrész, 34-30-ra vezettek Milos Konakov fiai.Tiby is triplával szomorította a franciákat, héttel ment a Falco, majd két büntetővel zárkóztak a gallok. Továbbra is rapszódikus volt a találkozó, négy hazai pont után Antonio Jordano volt eredményes kintről, majd Lewis is három ponttal toldotta meg addigi termését. Perl betörése után 37-42-re módosult az állás, majd egy szép Keller-Pongó kombináció után utóbbi köszönt be, egy labdavesztés után azonban a franciák is jegyeztek két pontot (39-44). Barac kettese után Delaunay hármasa érkezett, majd egy sikeres challenge után Perl Zoltán értékesített két büntetőt (42-48). A Falco 9-ese aztán egy bravúros 2+1-es akcióval is megvillant, a plusz egy is jó volt, 42-51-re elhúzott a szombathelyi gárda. Egy sportszerűtlen fault után egyik büntetőjét sem tudta kosárra váltani a hazai alakulat, majd Pongó Marcell egészen szenzációs, saját térfélről elengedett dudaszós hármasának köszönhetően már tízpontos előnnyel, 44-54-gyel fordulhattak a sötétmezesek az utolsó felvonásra.

Perl Zoltán kosarával nyitott a Falco, amely hátul is jól tette a dolgát és minden egyes másodperccel közelebb került egy igencsak nagy skalp begyűjtéséhez. Yeguete ezúttal sem remekelt a vonalról, egyet tudott faragni a hátrányából a Le Mans, ráadásul Pongó és Keller triplái után 45-62 állt az eredményjelző táblán. Matt Tiby 2+1-e még mélyebb gödörbe sodorta a hazaiakat, majd a húsz pontot is közé tette a vasiak légiósa, 47-67-nél pedig időt is kért Erlic Delord mester. Rendkívül magabiztosan kosárlabdáztak a vendégek, tartották a húsz pont körüli differenciát, ami igencsak kedvező forgatókönyv volt számukra. Továbbra is hihetetlen triplamutatót produkáltak a szombathelyiek, Antonio Jordano is beköszönt, 57-73-nál Milos Konakov kért időt. A végére teljesen szétesett a hazai együttes, a vendégek extázisban játszottak, s végül 81-63-as idegenbeli sikert arattak.

A Falco két hét múlva, november 21-én 18 órakor a Peristeri elleni hazai mérkőzéssel folytatja a Bajnokok Ligája csoportkörének első szakaszát.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Javában zajlik a majális az Emlékmű-dombon
Szombathely Város Koncert Fúvószenekara reggel 9-kor "nyitotta meg" a szombathelyi Majálist. Az Emlékmű-dombon a csapatok már főznek, a veterán- és tuningautó-felvonulásra is sokan voltak kíváncsiak.
Közleményt adott ki a Haladás a licenckérelem állásáról
A Szombathelyi Haladás NB II.-es labdarúgócsapatának vezetősége közleményt adott ki az indulási joghoz kapcsolódó adminisztrációs folyamat jelenlegi állásáról.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.