2024.05.04., szombat  •  Mónika, Flórián napja
Nyereményjáték: Nyerj egy cabriót!
Haladás: Pontvesztés ezúttal is a ráadásban

A Merkantil Bank Liga 14. fordulójában a vasiak Barcikán léptek pályára. A Haladás kétszer is vezetett, de nyernie nem sikerült a Ráczéknak.

Esős, borongós időben kezdtek a csapatok a Kolorcity Arénában ebéd után. Alekszandar Jovics rendesen felforgatta szerdai kezdőcsapatát. Az első öt perc eseménytelenül telt el, a mély talajon sokat estek-keltek a játékosok. A 6. percben Katona tartotta meg a labdát a 16-oson belül, Szakály elé tálalt, a középpályás lőtt, de blokkoltak a védők.

A 10. percben az első komoly helyzet: Doktorics tört be a 16-oson belülre, kicselezte Ternovánt, majd éles szögből lőtt, Tóth bravúrral védett. Ez volt az első említésre méltó esemény.

Az első húsz perc szinte semmilyen izgalmat nem hozott, a Haladás birtokolta többet a labdát, de a játék a két tizenhatos között zajlott. A 24. percben egy kontra végén Horváth passzolt Doktoricshoz, a balszélső 22 méterről lőtt, de a labda lelassult a füvön, így Tóth könnyedén hárított. Nem volt egy látványos meccs…

A 29. percben Zvekanov csúszott rá Heil lábára, jött is a meccs első sárgája. Nem volt sportszerűtlen a mérkőzés, sokkal inkább unalmas, jószerivel nem volt igazi ziccer egyik kapu előtt sem. A védelmek jól romboltak, de ennyi.

A 37. percben Horváth az alapvonalról Beronjához passzolt, a bekket buktatta Kurdics. 11-est ítélt Nazsa, a büntetőt Rácz végezte el: a csapatkapitány magabiztosan lőtt a kapu közepébe (0-1)!

A 38. percben egyenlített a házigazda: Pekár lövése után a labda a kapufáról kivágódott, Kotula észlelt elsőként, és balról, les szögből a bal sarokba lőtt (1-1).

A semmiből jött a gyors gólváltás, majd lendületben maradtak a kékek: egy baloldali szöglet után Papp fejelhetett tiszta helyzetből, de 5 méterről célt tévesztett.

A szünetig nem változott az állás, 1-1-es állásnál vonultak az öltözőbe a csapatok.

A fordulást követően semmit nem változott a játék képe: sok hiba, rengeteg fault, helyzetek nélkül csordogáltak a percek. Igencsak gyenge napot fogtak ki a gárdák, olybá tűnt, az iksszel egyik brigád sem lenne elégedetlen.

A 60. percben újra a vasiaknál volt az előny! Szakály 35 méterről végzett el szabadrúgást, a hosszún Csonka érkezett, és 5 méterről a bal alsó sarokba csúsztatta a labdát (1-2)! Váratlanul jött a vezetés, mert a szünet óta egyik kapu sem forgott veszélyben.

Ezúttal nem jött a gyors egyenlítés, a Barcika nem pörgött fel, a Hali pedig tudatosan tartott a labdát. A játékrész feléhez érve sem változott a helyzet, a zöld-fehérek birtokolták többet a labdát, de meddő volt a fölény.

A 71. percben Kurdics ívelt be középre egy szabadrúgást, Pálfi a mezőnybe öklözte a labdát. Kettős cserével frissítette együttesét Jovics mester, így tett Csábi József is.

Az utolsó tíz percre fordulva sem lett nagyobb az iram, sokat hibáztak a játékosok, a támadókhoz alig jutott el labda. A sárga-kékek ívelgetésekkel próbálkoztak, kevés sikerrel. A 90. percben kis híján növelte előnyét a Hali, Szekszárdi és Tóth nem értette meg egymást, de végül szöglettel zárult a szituáció.

A 91. percben ismét egyenlített a házigazda: Süttő felívelése után Pinte 13 méterről lőtte a labdát a kapu közepébe (2-2).

Az eredmény nem változott, a Haladás ismét a hajrában veszített értékes pontokat.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–2 (1-1)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, vezette: Nazsa Tamás (Tőkés Róbert, Vrbovszki Pál)
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Ternován, Szekszárdi M., Heil (Szemere 46.), Papp M., Kotula M. (Süttő 86.) – Csatári, Kártik (Ádám 75.), Pekár L. (Székely 68.) – Kurdics (Csilus 75.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József.
HALADÁS: Pálfi – Beronja, Jagodics M., Csonka B., Bosnjak – Zvekanov, Szakály - Horváth R. (Nyíri 59.), Rácz B. (Csernik 74.), Doktorics (Simut 74.) – Katona I. (Mohos 89.). Vezetőedző: Alekszandar. Jovics.
Góllövők: Kotula 38., Pinte 91. illetve Rácz (11-esből) 37., Csonka (59.)

Savaria Fórum 33. évfolyam 16. szám - 2024.04.26.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.