2024.05.17., péntek  •  Paszkál napja
Kettőből kettő: a Budapesti Honvédot is legyőzte a Falco

A bajnoki címvédő szoros, kiélezett mérkőzésen 81-72-re nyert a fővárosban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A 2. FORDULÓ

BUDAPESTI HONVÉD SE - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 72-81 (18-16, 21-24, 17-23, 16-18)

Honvéd: Kopácsi -, Brown 22/3, Bazsó 4/3, Henry 19/6, Peringer 4. Cs: Filipovic 11, Djokovics 9/3, Hajdu 3/3, Reizinger -.

Edző: Zlatko Jovanovic

Falco: Pongó 5/3, Tanoh Dez 5/3, Benke 8, Tiby 11, Keller 5. Cs: Perl 25/3, Jordano 12/12, Pot 8/3, Kovács 2, Barac -, Krivacevic -.

Edző: Milos Konakov.

Az élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 2. fordulójában a rekordbajnok otthonában vizitált a Falco, azaz a Budapesti Honvédhoz látogatott Milos Konakov legénysége. A sárga-feketék győzelemmel nyitották az idényt, a Pécset múlták felül 112-92 arányban.

Álmosan kezdtek a csapatok, öt perc játék után úgy állt 6-6 a táblán, hogy a fővárosiaktól csak Brown talált be, míg a túloldalon Benke és Tiby volt eredményes - írja a bb1.hu tudósítása. Henry közelijével átvette a vezetést a Honvéd, válaszul Pot vert be egy triplát, de az amerikai magasember találataival őrizték előnyüket a fővárosiak. A 8. percben aztán Perl is megkezdte a pontgyártást egy triplával, aztán Kovács fejezett be egy gyors akciót zsákolással, mire időt kért Zlatko Jovanovics (12-14). Hajdu leblokkolta a Falco csapatkapitányát, Filipovic két centergóljával visszavették a vezetést az összeszedettebb piros-fehérek. A korábbi utánpótlás-válogatott erőcsatárnak Perl büntetőire is volt válasza, a Honvéd mehetett előnnyel a kisszünetre, 18-16 volt az állás.

Rontott dobásokkal indult a második szakasz, bravúros hármas volt Djokovics első kosara a BHSE színeiben, büntetőkkel próbálták tartani a lépést a vasiak, de hiába: Hajdu is betalált a periméterről, aztán Peringer húzhatta be senkitől sem zavartatva szerb csapattársa labdáját, kénytelen volt magához szólítania övéit Milos Konakov (26-19). Jordano gyorsan beemelt két trojkát, mindössze 17 másodperccel kollégája után a hazaiak mestere is megszakította a játékot. Filipovic üresen maradt a festékben, de Perl révén a negyed derekán fordítani tudott a Falco. A vendéglátók magyar magasembere újra eredményes volt, Pongó betörésére Djokovics válaszolt két büntetővel, váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Benke közelijét és Tanoh első nevelőegyesületének dobott kosarát is Brown-találat követte, állandósulni látszott az egy labdányi különbség. Perl két jó szabaddobására is rátromfolt a Kaposvárról szerződtetett amerikai dobóhátvéd, de Tanoh saroktriplájának köszönhetően a szombathelyieknél volt a minimális előny a nagyszünetben (39-40). Az első félidőben egyenlő erők küzdelme zajlott a pályán, a lelkes hazaiak pontosabban céloztak a mezőnyből és több lepattanót is gyűjtöttek, mint a címvédő.

A fordulás után közel két perc telt el mezőnypont nélkül, amikor Keller váltotta kosárra Pongó labdájat. Peringer válaszolt, de ezután a Falco pillanatai következtek, Perl közelről, Pongó gyönyörű támadás végén a periméterről volt eredményes. Brown kettőből eggyel zárt a vonalnál, Tiby zsákolásával az addigi legnagyobb különbség alakult ki a felek között (42-50). Hazai időkérést követően Pongó hiába ütötte ki Brown ziccerét, a játékvezetők megadták a két pontot, Keller egy büntetővel, Perl egy floaterrel jelentekezett, Brown 2+1-es akcióját Jordano annulálta harmadik hárompontosával. A következő percekben Henry tartotta meccsben a Honvédot, a túloldalon Jordano újabb hármast szórt, Keller ziccert dobott, de a házigazdák Siu-Edwardsville-i nevelésű légiósáé volt az utolsó szó a negyedben, 56-63 állt az eredményjelző táblán.

A záró felvonás kezdetén Perl volt eredményes faulttal együtt, a ráadás büntetővel elérte a húsz pontot a válogatott hátvéd, a sárga-fekete tábor pedig tízet számolhatott a hazaiakra. A túloldalon Brown kosaránál is volt kontakt, de a játékvezetők szerint még a dobás előtt, így nem adták meg a duplát, amit nehezen viseltek a piros-fehérek. Amikor Benke kísérleténél Kopácsi ellen ítéltek, Jovanovics technikait kapott reklamálásért. A háromból csak egy büntető ért célba, de hazai oldalon semmi nem esett be, ellentétben Pot nehéz dobásával (56-69). Bazsó saroktriplájával próbáltak kapaszkodni a házigazdák, de Perl kettese után négyből három pontot a vonalon hagytak. Djokovics két szabaddobásával bő öt perccel a vége előtt mégis tíz egység alá csökkent a különbség, és bár Perl nem hibázott szabaddobásból, Henry hármast dobott, majd labdát veszített, így időt is kért a Falco. Henry Kellerrel küzdött a palánk alatt, és bár betalált a gyűrűbe, ellene ítéltek, ezzel kipontozódott. Centergólokkal próbálták lezárni a meccset a szombathelyiek, de Djokovics bravúros kettest értékesített, Pot elhibázott két büntetőt, Brown pedig háromból hármat a helyére küldött, így még maradt némi izgalom 1:43-mal a vége előtt (70-77). Az ellentámadást viszont kosárral fejezte be Tiby, majd két hazai büntető is kimaradt, az utolsó percben már önfeledten ünnepelhettek a sárga-fekete szimpatizánsok. A Honvéd persze nem adta fel, Reizinger az ellenfél térfelén szerzett labdát harcosan, Brown könnyű ziccert dobott, ám a 72-81-es végeredményt Pot állította be a dudaszó pillanatában.

A szombathelyiek a következő játéknapon, október 14-én szombaton 18 órától a Kaposvárt fogadják.

Fotó: Nagy Jácint archív

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)