Hazai vereséggel zárta az esztendőt a Falco

A szombathelyiek tizenöt pontos hátrányból is visszajöttek, az Alba Fehérvár azonban 91-93-as győzelmének köszönhetően első csapatként el tudta vinni a két pontot a bajnokságban az Aréna Savariából.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I. 14. FORDULÓ

FALCO KC SZOMBATHELY - ALBA FEHÉRVÁR 91-93 (27-30, 23-22, 17-30, 24-11)

Falco KC: Váradi 6, Somogyi 10, Benke 24/12, Golomán 13, Keller 15. Cserék: Perl 10, Clark 4, Barac 9, Kovács -

Alba Fehérvár: Vojvoda 13/3, Smith 6, Lukács 8, Fakuade 14/3, Szabó 13/3. Cserék: Stark 24/15, Pongó 5/3, Takács Mi. -, Laksa 2, Omenaka 8

Edző: Matthias Zollner

Az Alba Fehérvár elleni televíziós mérkőzéssel búcsúzott a 2021-es évtől a Falco KC együttese. A szombathelyiek a bajnokság előző fordulójában elszenvedték első vereségüket a DEAC otthonában, a Bajnokok Ligájában viszont történelmi tettet hajtottak végre, ugyanis első magyar csapatként bebjutottak a legjobb 16 közé.

Váradi Benedek betörése után a Falco szerezte az első kosarat, majd zsinórban öt fehérvári pont következett (2-5). Egyik csapat sem adta magát könnyen, fej-fej mellett és váltott vezetéssel haladtak a felek, szűk négy perc elteltével 10-7 állt az eredményjelzőn Golomán György szépségdíjas zsákolásának köszönhetően. Vojvoda Dávid és Golomán György is remek egyéni alakítás után szerzett kosarat, a szép megoldások után 12-11-re vezetett a bajnoki címvédő. A vasiak 14-ese ismét megvillant, nem igazán tudott mit kezdeni a palánk alatt a Falcoval az Alba, Keller Ákos viszont csak az egyik büntetőt dobta be. Matthias Zollner időkérése után fordítani tudtak a vendégek, majd kettős cserék után Somogyi Ádám büntetőzött jól. A negyed végjátékában gyors pontváltások után el tudott lépni az Alba, a hazaiak azonban visszakapaszkodtak, a vezetésért is támadhattak, végül 27-30-as állásról várták a folytatást a csapatok.

Kimaradt dobások után két könnyű fehérvári kosárral indult a második felvonás, 27-34-nél pedig időt is kért Milos Konakov. Omaneka nagyot akart zsákolni, de nem sikerült neki kosarat szereznie, a sárga-feketék azonban beköszöntek, majd Benke büntetőivel tovább zárkóztak (31-34). Pongó pontjaira Golomán villámgyorsan válaszolt, Keller ismét egy büntetőt dobott be, Váradi kosarával viszont egalizálni tudott a házigazda (36-36). 38-38 után egy 0-8-as sorozattal rukkolt elő a kékmezes alakulat, a hazai pontcsendet Barac tudta megszakítani, ráadásul két gyors, könnyű kosárral (42-46). Matthias Zollner ismét időt kért, Barac a hátán cipelte a sárga-feketéket, egy labdaszerzés után ezúttal egy 2+1-es akcióval vétette észre magát. Nagyon megszórták magukat a csapatok, Vojvoda rövid kísérlete után Váradi adott remek labdát Perlnek, aki nem is hibázta el az egyenlítési lehetőséget. 50-50-nél, pár másodperccel a szünet előtt Szabó Zsolt szerzett újabb kosarat a székesfehérváriaknak, ami azt jelentette, hogy húsz percnyi játék után 50-52 állt az eredményjelzőn.

Válogatott kosarakkal indult a harmadik etap, méghozzá Keller-Vojvoda-Váradi sorrendben. Az Alba 99-esének újabb pontjai után két hazai büntető is kimaradt, 54-58 volt ekkor az állás. Perl és Golomán hathatós közreműködésével gyorsan egalizáltak Konakov mester fiai, de Fakuade 2+1-e után ismét az Albánál volt az előny, amit Pongó egy triplával még tovább növelt (58-64). Omenaka zsákolása után Milos Konakov időt kért, de a vasiak továbbra is hadilábon álltak a büntetőkkel, 59-69-nél pedig először a mérkőzésen tíz pont volt a két csapat között. Nagyon elkapta a fonalat a vendég együttes, újabb pontokat szerezve 59-76-ra ellépett, amire Keller csak az egyik büntetővel tudott felelni. Benke révén első tripláját dobta be a Falco, az addigi 10/0-ás mutató sem segítette a hazaiak felzárkózását. A játékrész végén Clark zsákolt egyet, a különbség tizenöt pontos volt, 67-82-re vezettek a fehérváriak a záró felvonás előtt.

Keller védő lepattanóját nem tudta kosárra váltani a Falco, Benke viszont egy újabb hármast süllyesztett el (70-82). Stark is triplával felelt, a szombathelyieknek pedig egyre sietősebb volt. Ez érződött is, gyorsan szerették volna befejezni a támadásokat, ami magában rejtette a hibákat, pontatlanságokat is. Benke faultos kosara nagyon kellett a hazaiaknak, 73-85 állt ekkor az eredményjelzőn. Barac büntetőzhetett, majd Benke szerzett újabb két pontot, ezzel pedig tíz ponton belülre hozta fel magát a Falco (76-85). Hat perccel a találkozó vége előtt a vendégek német vezetőedzője időt kért, Stark középtávolija utat talált a gyűrűbe, csakúgy, mint Benke hármasa, aki igazi vezérré lépett elő. Perl tempója a helyére került, Vojvoda második szándékból sem tudott kosarat dobni, 81-89 volt az állás. A Falco 9-ese a büntetőit is bedobta, viszont Stark is ugyanezt tette, két és fél perc volt vissza, amikor 83-91-re vezetett az Alba. Pongó labdát szerzett, az akciót Lukács vitte végig, majd Milos Konakov és Matthias Zollner is időt kért. Benkét triplakísérlet közben faultolták, a háromból két büntető a helyére került, hat pont volt a differencia (87-93). Benke ihletett formában kosárlabdázott, újabb triplát dobott, majd egy büntetővel két pontra hozta fel csapatát (91-93). Harminckét másodperccel a vége előtt ismét az Alba kért időt, a Falco kijött egész pályára, és egy rossz vendég tripla után még egy támadásra is maradt ideje, hogy egyenlítsen, vagy akár meg is nyerje az összecsapást, ezt viszont már nem sikerült kosárral befejezni, így a Fejér megyeiek 91-93-ra legyőzték a címvédőt.

Az új esztendő első mérkőzésén, január 5-én újabb rangadó vár a Konakov-legénységre, a csapat ugyanis a Szolnok otthonába utazik.