2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Pontszerzés a hajrában - Ikszelt a Nyíregyházával a Haladás. A végeredmény: 1-1

A Merkantil Bank Liga 4. fordulójában Ajkán fogadta a Szombathelyi Haladás a Nyíregyháza Spartacust. A vasiak ritka balszerencsés góllal kerültek hátrányba, a hajrában azonban sikerült az egyenlítés, ezzel megszerezte a gárda az első pontját a szezonban.

A Rohonci úti Sportkomplexumban történt gyepcsere miatt a Hali ezúttal „átmeneti otthonában”, Ajkán fogadta a nyírségieket. A vendégek öt, a mieink nulla ponttal várták a hétközi játéknapot. Jovics mester először szavazott bizalmat a kezdőben Mohosnak, ezúttal Szvoboda a kispadra szorult.

A közelmúltban elhunyt Török Péterre és Bokor Miklósra egyperces gyászszünettel emlékeztek meg a meccs előtt. A találkozó napsütéses időben és kifejezetten jó iramban kezdődött, sajnos, a vendégek jóvoltából. A 2. percben Nagy Dominik tesztelte Verpeczet, majd a 4. percben egy kontra végén hatalmas helyzetet hagytak ki a nyírségiek: Géresi lépett ki a bal szélen, egyedül vezette a kapura a labdát, 13 méterről lőtt, Verpecz bravúrral védett, a kipattanóra Nagy Dominik érkezett, 16 méterről tüzelt, Doktorics a gólvonalról mentett. Ezt megúsztuk.

A 6. percben Kesztyűs szállt bele Ráczba, amiért villant is az első sárga. A 12. percben megint a piros-kékek szerezhettek volna gólt: remek kiugratást kapott Nagy a bal szélen, 10 méterről lőtt a balbekk, a Haladás kapusa ezúttal is nagyot mentett, a Szpari szöglettel jöhetett. A 15. percben Horváth Rajmund cselezgetett jobbról befelé, majd 22 méterről lőtt, a labda mellé szállt.

Az első negyedóráról sok mindent elárul, hogy a nyírségiek hatszor, a mieink egyszer próbálkoztak kapura lövéssel, a piros-kékek három ziccert is elpuskáztak.

Az iram kicsit visszaesett, nyugodtan mondhatjuk, hogy megúsztuk az első húsz percet. A 24. percben Molnár játékvezető ívószünetet rendelt el – akkora forróság azért nem volt már este 6 óra körül.

A keletiek birtokolták többet a labdát, a vasiak nem tudták megtartani a labdát az ellenfél térfelén. A mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, Baki a 27. percben lebirkózta Kelement, amiért sárga lapot kapott a vendégek védője.

Unalmassá vált a meccs, pozitívumként tán Mohos teljesítménye említhető: a fiatal támadó lelkesen focizott, igyekezett zavart kelteni a vendégek védelmének jobb oldalán. A 33. percben Jagodics kapott sárgát, miután felrúgta Kesztyűst.

A jó kezdés után rendesen visszaesett a színvonal. A 35. percben Herjeczki szöglete után alakult ki  kisebb kavarodás Verpecz kapuja előtt, de a kék-fehér támadók sem álltak a helyzet magaslatán, elügyetlenkedték a lehetőséget. A 38 percben Csató is kapott egy sárgát – rendesen rugdosták egymást a srácok.

A 40. percben Herjeczki jobboldali kornere után Nagy lőhetett, a labda Csatóról levágódott – a vendégek 11-est reklamáltak, de a játékvezető továbbot intett, a lelátóról úgy tűnt, jól döntött a spori. A 44. percben egy Haladás-szögletből fordult le a Nyíregyháza: Géresit Rácz csak lerántani tudta, de így nem lett legalább helyzet.

A ráadásban aztán a jól focizó Herjeczki tört be a 16 oson belülre jobbról, lőtt, a lbdát Jagodics blokkolta – ez is komoly lehetőség volt.

Az első félidőben a Szpari futballozott jobban, Verpecz bravúrjai kellettek a meccs elején, hogy ne kerüljön hátrányba a Haladás.

A szünetben kettőt is cserélt Jovics, érkezett Nyíri és Csernik. A 47. percben megszerezte a vezetést a Nyíregyháza: Verpecz akart felszabadítani a 16-os csücskénél, belerúgott a labdába, ami Nagy Dominik testéről a hálóba hullott (0-1). Ehhez nagy balszerencse kellett.

A ritkán látható balszerencsés gól után aktívabb lett a Haladás. A játék áttevődött a vendégek térfelére, a nyíregyháziak kontrákra rendezkedtek be. A labda többet volt a vasiaknál, de a fölény meddőnek bizonyult. Lecsorgott egy óra, és egy igazán balszerencsés találattal vezettek a vendégek.

Azért az sokat elárult a Haladás támadójátékáról, hogy több, mint egy óra elteltével nem sikerült eltalálni Dala kapuját… Jovics még kettőt cserélt, de helyzete ezúttal is a keletiek előtt adódott: a 65. percben az egykori Hali-játékos, a csereként pályára lépő Ramos fejelt hat méterről, a labda alig kerülte el a jobb alsó sarkot.

A 67. percben újabb Verpecz-bravúr: Nagy Barnabás beadására Ramos érkezett, a csatár 5 méterről lőtt, a Hali kapusa reflexmozdulattal mentett – lehetett volna 0-2 is. Az újabb ívószünetet a 59. percben rendelte el a spori.

A Haladás támadásban ezúttal is tragikus teljesítményt nyújtott, 70 perc alatt nem volt kaput találó lövésük Ráczéknak. A Szpari sokkal inkább játszott veszélyesen, a Hali-gól nem nagyon volt a levegőben…

A 74. percben végre valami: Rácz játszott össze Kelemennel, a visszakapott labdával a csapatkapitány belépett a 16-oson belülre, de Rjasko becsúszva szerelt. A 79. percben Toma rúgta agyon Ráczot, ez is sárgát ért.

Helyzetet továbbra sem tudott kidolgozni a szombathelyi együttes, egyre kilátástalanabbul mentek előre a zöld-fehérek.

A 82. percben egyenlített a Haladás! Simut adott be jobbról, Csernik lövését még blokkolta egy bekk, de a labda Kelemen elé került, aki 4 méterről a hálóba lőtt (1-1)!

Támadásban maradt a Hali: a 85. percben Kelemen passzolt Ráczhoz, a vasiak 78-asa 16 méterről föl lőtt. Ment előre becsülettel a zöld-fehér alakulat, győzelemre játszott a Jovics-legénység.

Izgalmasan alakult a hajrá, Doktorics is kapott egy sárgát reklamálásért. Majd a 90. percben megkapta a másodikat is – a balhátvédet kiállította a játékvezető.

Az eredmény már nem változott, a Haladás jól hajrázott, így az egyik pontra rászolgált.

SZOMBATHELYI HALADÁS–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–1  (0 - 0)
Ajka. Városi Sportcentrum. 300 néző, vezette: Molnár A. (Vörös Dániel, Máyer Gábor).
SZOMBATHELYI HALADÁS: Verpecz – Csató (Nyíri 46.), Jagodics, Csonka, Doktorics – Zvekanov (Csernik 46.), Szakály (Jancsó 65.) - Horváth R. (Simut 68.), Rácz, Mohos (Szvoboda 65.) - Kelemen. Vezetőedző: Alekszandar Jovics.
NYÍREGYHÁZA: Dala - Farkas B., Rjasko, Baki (Farkas 45.), Nagy B. - Tamás, Kesztyűs – Herjeczki (Pataki 84.), Nagy D. (Vass 61.), Gresó – Géresi (Ramos, 61.). Vezetőedző: Timár Krisztián.
Góllövők: Kelemen (82.), illetve Nagy D. (47.)
Kiállítás: Doktorics (90.)