2024.05.06., hétfő  •  Ivett, Frida napja
NB/III-ba jutott a szombathelyi csapat: Végeredmény Haladás VSE - Orosháza  1-0

NB/III-ba jutott a szombathelyi csapat: Végeredmény Haladás VSE - Orosháza 1-0

Kettős győzelemmel nyerte meg az osztályozót a Haladás VSE. Ma délután 1-0-ra verte az Orosháza együttesét.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! A meccs előtt pár perccel mintegy 800 néző várja a csapatokat.

A kezdésre már mintegy 1500 szurkoló volt a Sportkomplexumban - érkezdtek drukkerek Orosházáról is. Az első percekben helyezetek nem adódtak, szabálytalaánság annál több, rendesen faragták egymást a játékosok.

A 8. percben az első komoly lehetőség: Ferencz szerzett labdát a vendégek 16-osának előterében, a középpályás 18 méterről lőtt, de Bordás könnyedén hárított.

Jönnek folyamatosan a nézők, most már 1800-as is lehetünk. A B-középben a szurolók folyamatosan buzdítják a Halit. Eddig nem egy látványos meccs, de azért hajtanak a fúk.

Eltelt az első negyed óra, a haladás birtokolja többet a labdát, nagy ziccer eddig nem adódott egyik kaőu előtt sem.

A hangulat parádés, a szurkolók kitesznek magukért. A 22. percben egy gyors zöld-fehér kontra végén Szőts elé került a labda, de a bekkek szögletre mentettek. A korner után egy vendég védő fejbe rúgta Tarján Patrikot, Kovács 11-est ítélt. A bünetőt Pap a bal alsóba rúgra (1-0)!

Megérdemelten szerezte meg a vezetést a Hali, a drukkerek valóban szenzációsak, rég volt ilyen hangulat a Rohonci úton.

Az orosháziak kíjebb merészkedtek a bekapott gól óta, de elsősorban nagybedobásokkal igyekeznek veszélyeztetni- eddig minden eredmény nélkül. Az egyértelműen látszik, hogy a vasiak gyorsabbak, és jóval többet tesznek a győzelemért.

A kékek feljebb tolták a védekezésüket, így viszont nagyobb területek nyíltak Szencziék előtt. Próbáltak is kontrázni a szombathelyiek, de az utolsó előtti passzokba rendre hiba csúszott.

Sérülések miatt most nincsen igazán folyamatos játék, afélidőből hivatalosan még négy perc van hátra, de a játékvezető biztosan hosszabbít majd. Jobbára mezőnyjátékot láthatnak a nézők, az orosháziak most visszaálltak, a zöld-fehérek járatják a labdát az ellenfél térfelén. Endrefalvi megsérült a vendégeknél, így jött is a csere a 44. percben.

A 45. percben hatalmas vendég helyzet maradt ki: Harangozó tört be a 16 oson belülre, 7 méterről jobbról lőhetett, de Horváth Bendegúz nagy bravúrral védett. Ez meleg volt...

Szünet: a Haladás megárdemelten vezet, 1-0.

Megkezdődött a második félidő, csere nem történt a szünetben.

A vendégek kezdtek bátrabban, a 47 percben Harangozó, majd két perccel később Miszlai próbálkozott, de egyik sem járt sikerrel.

Helyzet nélkül csordogálnak a percek, a vendégek nem találnak fogást a Halin. Egy ellentámadást Huszár akadályozott meg: csúnyán alárúgott Papnak, az orosházi bekk sárgát kapott. Az 55. percben járunk.

Papot le is kellett cserélni, Tóth Bence váltotta a gólszerzőt. A vendégek is frissítettek, a támadósorba érkezett Fehér.

Azért a színvonal nagyot esett, helyzet egyik oldalon sincs, sok a tichnikai hiba. Az Orosháza játékában nagyon nincs bent, hogy fordítana tudna, ez pedig azt jelenti, hogy ősztől a Haladás VSE az NB/III-ban szerepelhet.

Eltelt a második játékrész fele, a kapuk nem forognak veszélyben, a házigazda tűnik frissebbnek, de a támadóharmadban rengeteg hibát vétenek Péterék.

Az utolsó negyedórához érkeztünk, az orosháziak birtokolják többet a labdát, de Horváth Bendegúznak még nem kellett védenie ebben a félidőben. A vendégek egyre nehezebben viselik a helyzetet: már 5 sárgát szedtek össze - legutónn épp a reklamáló vezetőedzőjük, Buza Barnabás.

A 80. percben egy kis foci: Buzás került lövőhelyzetbe a jobb oldalon, a bekk tület, a labda nem sokkal kerülte el a jobb alsó sarkot. Aztán csere: Szenczi helyére Sály érkezett.

A 83. percben eldőlhetett volna végleg a továbbjutás: Tóth Bence brusztolta ki magnak a helyzetet, a csatár éles szögből, 8 méterről  jobbról a felső lécet találta el. Remek megmozdulás volt a cserejátékostól.

A 89. percben Ferencz lőtt szabadrúgásból, 17 méterről alig fölé.

A hajrában még egy kettős csere a Haliban: Ferenczet Hende, Pétert pedig Tama váltotta. Megkezdődött az utolsó perc...

Vége, a Haladás VSE kettős győzelemmel jutott fel az NB/III-ba.

Haladás VSE – Orosháza  1-0   (1- 0)

Rohonci út, 1800 néző, osztályozó mérkőzés, visszavágó, vezette: Kovács.

Haladás VSE: Horváth B. - Buzás, Kovács, Varga, Tarján – Ferencz, Szőts, Tóth M. - Szenczi, Pap M., Péter. Vezetőedző: Szenczi Imre.

Orosháza: Bordás – Rau, Huszár, Kasuba, Szabó Á., Harangozó, Darida, Miszkai, Endrefalvy, Gedó, Papp. Vezetőedző: Buza Barnabás.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Javában zajlik a majális az Emlékmű-dombon
Szombathely Város Koncert Fúvószenekara reggel 9-kor "nyitotta meg" a szombathelyi Majálist. Az Emlékmű-dombon a csapatok már főznek, a veterán- és tuningautó-felvonulásra is sokan voltak kíváncsiak.
Közleményt adott ki a Haladás a licenckérelem állásáról
A Szombathelyi Haladás NB II.-es labdarúgócsapatának vezetősége közleményt adott ki az indulási joghoz kapcsolódó adminisztrációs folyamat jelenlegi állásáról.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.