Haladás-Viktória: vereség az MTK ellen és negyedik hely a bajnokságban

A fővárosiak tíz perc leforgása alatt háromgólos előnyre tettek szert, innen pedig már nem tudott felállni a vasi gárda.

SIMPLE NŐI LIGA 3. HELYÉRT 2. MÉRKŐZÉS

HALADÁS-VIKTORIA FC - MTK BUDAPEST 0-3 (0-0)

Haladás-Viktoria: Varga L. – Németh A., Horti (Koprena, 68.), Balogh, Gődér, Kovács V. (Novák, 68.) – Urbán (Csizmadia, 82.), Sweatman – Feketevízi (Nagy V., 59.), Szil (Kiss-Lantos, 59.), Vladulescu

Edző: Székely Tibor

MTK: Varga L. – Vas (Boyle, 78.), Vajda, Bokor – Taylor (Magyarics, 78.), Nagy V. (Bánfi, 86.), Pinczi, Palkovics (Stefán, 46.), Podolska – Vachter, Milunovic (Legendás, 86.)

Edző: Farkas Attila

Gólszerzők: Vajda 57., Horti 60. (öngól), Milunoivic 67.

A harmadik mérkőzés kiharcolása volt a tét a Haladás-Viktoria számára szerdán délután a Simple Női Liga bronzcsatájában az MTK ellen. A fővárosiak hazai környezetben Pinczi Anita találatával nyerni tudtak, így összesítésben 1-0-ra vezettek az egyik fél két győzelméig tartó párharcban.

Szépszámú közönség előtt kezdődött a mérkőzés. A helyszínen tekintette meg a találkozót többek között Margret Kratz szövetségi kapitány és a szombathelyiek korábbi válogatott játékosa, az olasz Laziót erősítő Fördős Beatrix is.

Élénk iramban kezdtek a csapatok, valamivel az MTK birtokolta többet a labdát, az első negyedórában Bíró Barbarának többször is védenie kellett - olvasható a klub beszámolójában. A vasiak idegesen futballoztak, nem véletlenül próbálta nyugtatni az alapvonal mellől többször is játékosait Székely Tibor vezetőedző. Ez valamelyest használt, a hazaiak is vezettek néhány formás támadást. A 31. percben ziccer maradt ki: Sweatman ívelt Urbánhoz, a középpályás hat méterről azonban nem találta el rendesen a labdát. A félidő hátralévő részében a vendégek domináltak, a hazaiak térfelén pattogott a labda, a fővárosiak többször is a szombathelyi védelem mögé kerültek. Különösen Vachterral gyűlt meg a bajuk. Ám a vasiak hősiesen küzdöttek, önfeláldozóan védekeztek. A 42. percben egy ellentámadás végén Szil 20 méteres lövését hárította Varga. A szünetben a bronzérmet szerzett Illés Akadémia-Viktória U19-es együttese kapta meg a medáliákat.

A fordulást követően Horti mentett nagyot a kapu torkából. Az 56. percben Gődér rántotta le Vachtert a tizenhatoson belül. A büntetőt Vajda a bal felső sarokba lőtte (0-1). A 61. percben bal oldali szöglet után Hortiról pattant saját kapujába a labda (0-2). Hat perc múlva Milunovic ugrott ki a jobb oldalon, majd tíz méterről a bal sarokba lőtt (0-3). Teljes szombathelyi rövidzárlat, gyakorlatilag 11 perc alatt eldőlt a mérkőzés. A hazaiak nem adták fel, a 69. percben Kiss-Lantos passzát Nagy Vanessza a bal felső sarok mellé lőtte. Azonban a vendégek továbbra is lendületesebben, pontosabban, gólveszélyesebben futballoztak. A 76. percben Nagy Vanessza szerzett labdát, kiugratta Vladulescut, a csatár lövését Varga lábbal hárította, majd nem sokkal később Urbán Viktória fejelt kapufát. Az eredmény már nem változott, a MTK 3-0-s győzelmet aratott, így a budapestiek nyakába került a 2021/2022-es kiírás bronzérme.

A Haladás-Viktoria a bajnokság negyedik helyén végzett, a Magyar Kupában viszont ezüstérmet ünnepelhetett.