Haladás-Viktória: szép gólok, remek győzelem a MOL Fehérvár ellen

A szombathelyiek 4-0-s győzelemmel búcsúztak a Haladás Sportkomplexumtól a 2022-es esztendőre.

SIMPLE NŐI LIGA 11. FORDULÓ

HALADÁS-VIKTÓRIA FC - MOL FEHÉRVÁR FC 4-0 (1-0)

Haladás-Viktória: Dobó-Nagy – Németh A., Horti, Gődér, Baccaro – Kis (Nagy D., 61.), Kovács V. (Németh M., 74.), Urbán, Nagypál (Csejtei, 80.) – Sweatman (Varga B., 80.) – Kiss-Lantos (Feketevízi, 74.).

Edző: Hérincsné Markó Edina

MOL Fehérvár: Terestyényi - Bognár, Romanoczki, Jánosi, Simon F. (Balla, 80.) – Földvári (Toldi, 78.), Szabó B., Pécsi (Kántor, 19.), Kozmor – Tenyei (Földesi, 80.), Szehofner (Rétfalvi, 78.).

Edző: Gajdóczi Tibor

Gólszerzők: Kovács 27., Sweatman 58., Baccaro 69., Varga 82.

Utolsó őszi hazai mérkőzését vívta pénteken délután a Haladás-Viktória együttese, amely a MOL Fehérvár gárdáját látta vendégül a Haladás Sportkomplexumban. A vendégek ugyan a tabella 10. helyét foglalták el a mérkőzés előtt, a szombathelyiek mégsem számíthattak könnyű összecsapásra a több korosztályos válogatott tehetséget is soraiban tudó piros-kékekkel szemben.

Ennek ellenére hamar mezőnyfölényt tudott kialakítani a házigazda, amely sokat birtokolta, jól járatta a labdát és nem igazán engedte levegőhöz jutni ellenfelét. A vasiak sok labdát szereztek a fehérváriak térfelén, egy ilyen szituáció után pedig Kiss-Lantos Hanna járt nagyon közel ahhoz, hogy vezetéshez juttassa csapatát. A zöldmezesek sorra vezették a veszélyes támadásokat, sok szögletet végezhettek el, a 27. percben pedig góllá érett a fölény: épp egy sarokrúgás után került a labda Kovács Virág elé, aki hatalmas gólt lőtt, 1-0 állt az eredményjelzőn. Jó ritmusban, felszabadultan játszottak Markó Edina tanítványai, az első játékrészt pedig Nagypál Fatima szép egyéni akciója és lövése zárta, Terestyényinek kellett kapu fölé paskolnia a labdát.

A szünet után is Nagypál veszélyeztetett, nem enyhült a nyomás a vendég kapun, az 58. percben pedig következett a mérkőzés egyik, ha nem a legszebb jelente: Németh Adél remek beadását Marlo Sweatman állítgatás nélkül, kapásból lőtte a kapuba, a jamaicai légiós már a forduló nyitómérkőzésén bejelentkezett a játéknap legszebb találatáért (0-2). A Haladás-Viktória ezt követően sem vett vissza, Nagypál Fatima ívelését Camilla Baccaro bólintotta a kapuba, majd Varga Barbara is beköszönt első labdaérintéséből a 82. percben. (4-0)

A zöld-fehérek magabiztos, fontos győzelemmel hangoltak a jövő szombati, Kelen SC elleni őszi idényzáróra.