2024.04.28., vasárnap  •  Valéria napja
Haladás Viktória: gólgazdag mérkőzésen vereség az őszi szezonzárón

A szombathelyi zöld-fehérek háromgólos hátrányból is visszaküzdötték magukat, nyílttá tették a találkozót, végül 5-2-re alulmaradtak a dobogós MTK otthonában.

SIMPLE NŐI LIGA 12. FORDULÓ

MTK BUDAPEST - HALADÁS VIKTÓRIA 5-2 (3-1)

MTK: Varga - Legendás (Pataki 70.), Bokor, Palama, László - Barkóczi (Murár 70.), Farádi-Szabó (Gávris 84.), Zágor - Dubuc (Mészáros 46.), Siklér, Voila (Szabó M., 79.).

Edző: Makrai László

Haladás Viktória: Dobó-Nagy – Németh A., Balogh (Nagy D., 83.), Pintér, Szabó F. (Nagypál, 46.) – Novák (Németh M., 70.), Urbán Sweatman, Kovács V. – Vladulescu, Szil (Vesztergom, 83.).

Edző: Markó Edina

Gólszerzők: Palama 2 (8., 68.), Siklér 2 (29., 87.), Voila 42., ill. Szil 45., Sweatman 59.

A 2023-as esztendő utolsó tétmérkőzésére utazott Budapestre a Haladás Viktória, a zöld-fehérek az MTK otthonában zárták az őszi idényt.

Az első játékrészben a házigazda akarata érvényesült, a vasiak nem igazán tudták elkapni a fonalat. Az MTK háromgólos előnyre tett szert, Palama, a korábban Szombathelyen is megforduló Siklér, valamint Voila is beköszönt, közvetlenül a szünet előtt azonban Szill Tünde szépített, ami azt jelentette, hogy 3-1-ről várhatták a felek a folytatást.

A pihenő alatt aztán rendezte a sorokat a zöld-fehér alakulat, szerkezetet is váltott Markó Edina, ennek pedig meg is lett az eredménye: az 59. percben Vladulescu csent labdát, majd harcolt ki büntetőt, melyet Sweatman biztos lábbal értékesített (3-2). Az újabb gól még nagyobb lendületet adott a vendégeknek, akik óriási erőket mozgósítottak az egyenlítésért, egy megingás után azonban visszaállították a kétgólos különbséget a kék-fehérek (4-2). Ez érezhetően megfogta a fehérmezeseket, a hazaiak pedig egy újabb találattal végleg eldöntötték a győzelem és a három pont sorsát.

A Haladás Viktória a tizenkét őszi mérkőzésén négy győzelmet, három döntetlent, valamint öt vereséget könyvelhetett el és a 6. helyről vághat majd neki a tavaszi folytatásnak.