2024.05.02., csütörtök  •  Zsigmond napja
Haladás Viktória: értékes pontszerzés Miskolcon

A zöld-fehérek az első élvonalbeli találatát szerző Novák Luca góljával egyenlítettek és 1-1-re végeztek a DVTK ellen.

SIMPLE NŐI LIGA 11. FORDULÓ

DVTK - HALADÁS VIKTÓRIA 1-1 (0-0)

DVTK: Orgoványi – Smajic, Geréd, Boros, Katona (Oláh, 46.) – Nagy P. (Somogyi, 69.), Sain, Havasi, Madarász – Krisztin, Nagy L.

Edző: Bém Gábor

Haladás Viktória: Dobó-Nagy – Csáki (Varró, 63.), Balogh, Kovács V., Pintér – Németh A., Kis (Csizmadia, 76.), Urbán, Novák – Szil (Hécz, 89.) Vladulescu.

Edző: Markó Edina

Gólszerzők: Sain 49., ill. Novák 50.

Minden szempontból nehéz összecsapás várt a Haladás Viktóriára, amely amellett, hogy a stabil, masszív DVTK otthonába látogatott, hosszú utazás után kellett, hogy felpörögjön a miskolciak elleni összecsapásra.

Ez kezdetben nem is igazán sikerült, idő kellett, hogy elkapja a fonalat a szombathelyi gárda, az első játékrész második felében azonban már jóval aktívabb volt: Németh Adél kísérleténél a kapufa segítette ki a hazaiakat, de Ana-Maria Vladulescu is könnyen vezetést szerezhetett volna a zöld-fehérek számára. Lehetőségeket igen, gólt nem láthattunk az első felvonásban, ez pedig azt jelentette, hogy 0-0-ról folytathatták a csapatok.

Ami az első negyvenöt percben nem sikerült a feleknek, az már rögtön a második elején igen. A 49. percben Sain Anna révén ugyan előnybe került a Diósgyőr, ám mindössze egy minutummal később jött a tizenhét esztendős Novák Luca, aki Németh Adél átadását váltotta gólra, 1-1 állt az eredményjelző táblán. A folytatásban aztán felváltva forogtak veszélyben a kapuk, mindkét együttes a maga javára fordíthatta volt a találkozót, amely azonban végül 1-1-es végeredménnyel és pontosztozkodással zárult.

Markó Edina együttese jövő héten, november 22-én 16 órától elhalasztott találkozót pótol, a Soroksár látogat a Haladás Sportkomplexumba.