Haladás: pontvesztés a hajrában a Budaörs ellen

Nem sikerült a Haladás NB II-es labdarúgó-csapatának idegenből elhoznia a három pontot: a szombathelyi zöld-fehérek az utolsó percekben kapott góllal 1-1-re végeztek a Budaörs ellen.

Budaörs – Haladás  1–1 (0–0) Tatabánya, 300 néző.
Haladás: Verpecz – Schimmer (Rácz 41.), Jagodics, Devecseri, Németh M. – Tóth D., Holdamf, Kiss B. (Szekér 78.), Bosnjak – Jancsó (Farkas 46.), Tóth-Gábor. Vezetőedző: Mátyus János.

Nem indult rosszul az összecsapás, mindkét kapusnak volt dolga az első negyedórában. A Hali birtokolta többet a labdát, és a 30. percben Tóth-Gábor Kristóf előtt óriási ziccer adódott, ám a hazaiak kapusa védett. A szombathelyiek fiatal csatára még egyszer helyzetbe került a játékrész hajrájában, de ezúttal is rosszul célzott. Az első félidő végén Schimmer megsérült, helyére Rácz érkezett. A szünetre gólnélküli döntetlennel vonultak a csapatok.

Az 54. percben újra csak a Haladás 9-ese vált főszereplővé: labdaszerzés után 22 méterről tüzelt, Kovács nagy bravúrral tolta szögletre a labdát. A Haladás irányította a játékot, a hazaiak alig-alig jutottak el a vasiak kapujáig. A 59. percben Németh Milán tört be a hazaiak 16-osán belülre, éles szögből lőtt, Kovács csak beleütni tudott a labdába, amelyet Tóth-Gábor Kristók 6 méterről fejelt a kapuba.

Nem sokkal később Stieber szabadrúgása után védett nagyot Verpecz. Tóth-Gábor Kristóf újabb gólt lőhetett volna, ám ezúttal 15 méterről fölé bombázott. A félidő derekától a budaörsiek vették át az irányítást, ekkor Verpecz mentett kétszer is hatalmasat. A Haladás kontrái is veszélyesek voltak, a 70. percben Rácz, majd a szögletet követően Jagodics is betalálhatott volna, előbbi lábbal, utóbbi fejjel. Izgalmas volt ekkor a meccs, a kinyíló zöld-fekete védelem ellen sorra vezette az ellenakciókat a Hali.

Az utolsó 10 percre beszorult a szombathelyi gárda, ekkor már jobbára csak a védekezésre koncentráltak Devecseriék. Zsóri és Bakos is közel állt a gólszerzéshez, de a hazai támadók rosszul céloztak. A 86. percben kijött a szorításból a Haladás, ekkor Farkas lőtt nem sokkal fölé egy szabadrúgás után.

A 90. percben jött a hidegzuhany: egy kapu előtti kavarodást Molnár Tibor használt ki, és közelről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát (1–1).
Maradt az 1–1, a Hali közel állt a győzelemhez, a helyzetek alapján elhozhatták volna a három pontot a mieink Tatabányáról.