Haladás: őrült mérkőzésen győzelem a Dorog ellen

A 4-3-ra végződő összecsapáson a szombathelyieknél Rácz Barnabás kezdte a gólgyártást, Molnár Rajmund duplázott, a végeredményt pedig Derekas Zoltán állította be a 94. percben.

MERKANTIL BANK LIGA 14. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS - DOROGI FC 4-3 (1-0)

HALADÁS: Verpecz - Simut, Csató, Németh M. (Devecseri, 63.), Bosnjak - Derekas, Rácz, Csilus, Doktorics (Nyíri, 63.) - Csernik (Lencse, 75.), Borvető (Molnár R., 63.).

Vezetőedző: Michal Hipp

DOROG:  Borsos - Kárász, Gyurácz, Keresztes (Kovács O., 46.), Papp  - Albert, Szerencsi (Barna, 46.), Lénárt, Sztojka - Vígh (Paudits, 73.), Magyari (Szedlár, 46.)

Vezetőedző: Marián Sluka

Gólszerző: Rácz (7.), Sztojka (48.), Kovács O. (60.), Molnár R. 2 (74., 81.), Lénárt (89.), Derekas (92.)

A Dorog ellen lépett pályára a Haladás együttese a Merkantil Bank Liga 14. fordulójában, a szombathelyiek mindenképp feledtetni szerették volna az elmúlt heti, Szentlőrinc elleni vereséget.

Jól is kezdte a mérkőzést Michal Hipp legénysége, kezdeményezőbben, aktívabban futballozott ellenfelénél, s már a 7. percben előnybe került a szombathelyi nevelésű Rácz Barnabás találatával (1-0). A gól után is az történt a pályán, amit a házigazda szeretett volna, a dorogiak főként kontrákkal operáltak, Borsos kapusnak pedig több alkalommal is közbe kellett avatkoznia, hogy megmentse csapatát az újabb bekapott góltól. A nagy rohamok ellenére végül nem sikerült növelnie az előnyt a zöld-fehéreknek, így aztán 1-0-ról várhatták a folytatást a felek.

A szünetben hármat is cserélt Marian Sluka, a vendégek mestere - aki korábban a szombathelyieket is erősítette -, Szedlár, Barna, valamint Kovács is pályára lépett. A frissítésnek kisvártatva meg is lett az eredménye: a 48. percben Sztojka használta ki, hogy nem támadták meg lövőhelyzetben, majd a 60. minutumban a csereként beállt Kovács Olivér is betalált, szűk negyedóra elteltével fordítottak a vendégek (1-2). A folytatásban főként sárga lapokat, valamint újabb változtatásokat jegyezhettünk fel, a 74. percben azonban érkezett a vasi egyenlítés: Rácz ezúttal előkészített, Molnár Rajmund pedig egalizált, 2-2 volt az állás. A Haladás ifjú támadójának tíz perc sem kellett, hogy újra eredményes legyen. a 81. percben remekül lőtte ki a kapu bal alsó sarkát (3-2). Ezt követően már a vendégeknek kellett futniuk az eredmény után, szorította őket az idő, nem hagyták annyiban a dolgot: a 89. minutumban Lénárt iratkozott fel a gólszerzők közé és módosította 3-3-ra az eredmény. Következhetett a hosszabbítás, s amikor már talán mindenki elkönyvelte, hogy pontosztozkodással ér véget a találkozó, a 94. percben jött Derekas Zoltán és fejjel három pontot érő találatot szerzett. A Haladás 4-3-as győzelmet aratott és jó formában várhatja a jövő heti, békéscsabai, viharsarki túrát.