Haladás: Háromból három!

Izgalmas, sok helyzetet hozó mérkőzésen nyert a Szombathelyi Haladás az MTK ellen. Végeredmény: Haladás-MTK 3-2!

Nem változtatott ezúttal sem a megszokott kezdőcsapatán Michal Hipp, akinek vezetésével megnyerte az utolsó két bajnokiját a Hali.

Az első percben Kovács elé került a labda, de 18 méterről csúnyán mellé lőtt. A 4. percben egy kontra végén ismét Kovács került helyzetbe, de éles szögből fölé lőtt. Az 5. percben Simut két csel  után centerezett a jobb oldalról, de beadása lesen találta Cserniket. A 7. percben Bognár pazar passzával Németh Krisztián lépett ki a védők közül, már kicselezte Verpeczet is, ám gyenge gurítását kirúgta szögletre Németh Milán. Hatalmas mentés volt! Jó iramú meccset láthatott a publikum, az első perctől egymásnak estek a felek. Az első negyed óra kifejezetten lüktető iramot hozott.

A 17. percben megszerezte a vezetést a Hali! Simut végzett el szabadrúgást 20 méterről, a labda kipattant Somodiról, Németh Milán érkezett jó ütemben, és két méterről a hálóba lőtt (1-0)! A 22. percben formás passzolgatás után Bognár István lőtt 17 méterről a jobb kapufa mellé. Az ellenakciónál Rácz lépett ki a védők közül, de rosszul passzolt középre, így oda lett a nagy lehetőség.

Az iram nem csökkent, mindkét gárda elsősorban a támadásra koncentrált. Derekas a 26. percben gólt fejelt, de a partjelző szerint már elhagyta a labda az alapvonalat a beadásnál, így a találatot érvénytelenítette Görög játékvezető. A 29. percben Bosnjak lőtt balról, ballal 15 méterről, Somodi bravúrral ütötte ki a bal felsőbe tartó labdát. A 31. percben Németh Krisztián tüzelt 20 méterről, Verpecz szögletre tolta a labdát. A korner után Futács fejelt, a Hali kapusa újra bravúrral védett. A 34. percben Derekas került nagy helyzetbe, 12 méterről lőtt, Somodiban azonban elakadt a labda – ez is ziccer volt!

A 40. percben Rácz ugratta ki Borvetőt, a csatár 12 méterről lőtt, de a labda a védőjéről szögletre pattant. A 43. percben Rácz bolondította meg a védőjét, remekül adott középre balról, érkezett Csernik, aki hat méterről a kapu bal oldalába fejelt (2-0)!

Kifejezetten jó első félidőt produkáltak a csapatok, a Haladás nagyon harcosan és olykor ötletesen futballozott.

A fordulást követően maradt a nagy tempó: Németh Krisztián tesztelte a 47. percben Verpeczet, de a jobb alsóra tartó lövését szögletre ütötte a kapusunk. A 48. percben már 3-0-ra vezetett a Haladás! Doktorics ugratta ki Ráczot, a Hali 78-sa 14 méterről, jobbról kilőtte a bal alsó sarkot!

Az 52. percben szépített az MTK: egy baloldali beadás után Futács maradt teljesen egyedül, ballal a kapu jobb oldalába helyezett (3-1). Az 55. percben Bognár lőtt mellé egy szabadrúgás után 25 méterről.

Izgalmas volt továbbra is a játék, a szépítés után rátett még egy lapáttal a fővárosi együttes. Az 56. percben Németh Milán vesztett labdát a 16-os vonalánál, Futács lecsapott rá, majd 13 méterről a bal alsó sarokba tüzelt – Verpecz csak beleérni tudott a labdába (3-2). A meccsnek ebben a periódusában az MTK játszott jobban, szinte minden akciójuk gólveszélyes volt, a vasiak nem igazán tudták megtartani a labdát.

A 62. percben Csernik veszélyeztetett, 16 méterről vette célba a jobb alsó sarkot, de Somodi védett. A 67. percben Bognár a bal alsót célozta meg, de Verpecz ezúttal is a helyén volt. Nem sokaókal később Kata tüzelt alig mellé. A játékrész feléhez érve egyértelműen a fővárosiak irányították a játékot, a Hali kontrázni próbált, kevés sikerrel. A kék-fehérek mentek az egyenlítésért, lényegesen többet birtokolták a labdát Medgyesék.

Az utolsó negyed órához érkezve kicsit kijött a szorításból a szombathelyi együttes. A 78. percben Németh Krisztián egalizálhatta volna az eredményt, de lövése után a labda szögletre pattant. Sportszerű volt a meccs, az első sárgát a 79. percben osztotta ki a bíró. Egy labdavesztés után ismét Bognár került helyzetbe, de Csató blokkolni tudott. A 83. percben Futács ütközött Verpeczcel, a Haladás kapusát ápolni kellett. A 84. percben Lencse a jobb alsó sarokba lőtt, de lesről, így maradt a 3-2.

A végére is maradtak izgalmak, a Hali próbálta húzni az időt, és ha tehette, kontrázott.

Az eredmény azonban már nem változott, a Haladás sorozatban harmadik meccsét is megnyerte.

SZOMBATHELYI HALADÁS–MTK BUDAPEST  3-2      (2-0)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 1268 néző. Vezette: Görög Márió (Szécsényi István, Bertalan Dávid).
HALADÁS: Verpecz – Simut, Csató, Németh M., Bosnjak – Csilus, Derekas – Csernik (Molnár R. 87.), Rácz (Lencse 81.), Doktorics (Hursán 81.) – Borvető (Taipi 65.). Vezetőedző: Michal Hipp.
MTK: Somodi – Horváth A. (Lehoczky 46.), Szépe, Nagy Zs., Medgyes (Zsóri 80.) – Kata (Nagy B. 80.), Poór (Varju 24.) – Bognár – Kovács Mátyás (Biben 75.), Futács, Németh K. Szakmai igazgató: Bognár György.