Haladás: kétgólos vereség a Kecskemét ellen

A szombathelyiek 3-1-re alulmaradtak kiskunsági ellenfelükkel szemben.

SZOMBATHELYI HALADÁS - KECSKEMÉTI TE 1-3 (0-2)

Szombathely. Haladás Sportkomplexum, 1591 néző. Vezeti: Görög Márió (Bede Tamás, Bertalan Dávid).
HALADÁS: Verpecz - Kállai, Csató, Németh M., Bosnjak - Csilus, Holdampf, Kiss B. (Lencse, 56.), Doktorics (Tóth Máté, 56.) - Tóth Milán (Monori, 86.), Hováth R(Simut, 75.)

Vezetőedző: Németh Szabolcs

KECSKEMÉT: Varga B. - Tóth D. (Buna, 63.) , Szabó A., Rjasko, Szalai G,, Hadaró - Katona, Vágó, Szuhadovszki (Szabó L., 80.) - Lukács (Paudits, 80.), Tóth B.

Vezetőedző: Szabó István

Gólszerzők: Lukács (26.), Tóth B. (29.), Tóth Milán (59.), Szalai G. (69.)

A Siófok elleni idegenbeli győzelem után ezúttal hazai környezetben lépett pályára a Szombathelyi Haladás labdarúgócsapata, méghozzá a feljutásért küzdő Kecskemét ellen. A találkozó előtt a klub nevében Séllei Árpád köszöntötte Holdampf Gergőt, aki 100. bajnoki mérkőzését játszotta zöld-fehér színekben, a Haladás-Viktória FC csapatát, amely ezüstérmet szerzett a Simple Női Magyar Kupában, valamint a Haladás VSE futsalcsapatát is, amely pedig története során harmadik alkalommal nyerte meg a Magyar Kupát a DEAC legyőzésével. A vendégeknél többen is volt csapatuk ellen léptek pályára, Tóth Barna, valamint Tóth Dávid is a kezdőcsapatban kapott helyet.

Mindkét együttes nagy elánnal vetette bele magát a mérkőzésbe, nagy küzdelem folyt a pályán, az első helyzetre - amely Tóth Milán nevéhez fűződött - mégis 18 percet kellett várni. Innentől kezdve aztán felpörögtek az események, előbb a korábbi szombathelyi, Tóth Barna fejelt nem sokkal kapu fölé, majd ismét ő volt a főszereplő: egyedül vezethette Verpeczre a labdát, a hazaiak hálóőre azonban bravúrral védeni tudott. A 26. percben viszont már ő sem tudott segíteni: a szintén korábbi Haladás-játékos, Tóth Dávid átadását Lukács lőtte laposan a kapu közepébe, megszerezve ezzel a vezetést a Kecskemétnek (0-1). Alig telt el három perc, ismét középkezdéshez készülődhettek a zöld-fehérek, miután Tóth Barna lőtt a bal sarokba, már 0-2 állt az eredményjelzőn. A kétgólos hátrány ellenére ment előre a Haladás, Csilus révén akár szépíthettek is volna, a házigazda középpályásának fejese azonban a kapus kezében kötött ki. A játékrész utolsó percére is maradt még egy nagy lehetőség, a hórihorgas Tóth Barna fejesénél kellett hatalmasat védenie Verpecznek.

A pihenőt követően Szuhodovszki, valamint Bosnjak lehetőségét jegyezhettük fel, majd Lencse László és Tóth Máté érkezett a Haladásba. Az 59. percben aztán Holdampf adott mintaszerű labdát a beinduló Tóth Milánnak, a fiatal csatár pedig a kapus szeme közé bombázott, egy gólra zárkózott Németh Szabolcs együttese. Lendületet kapott a Haladás, nem sokkal a szépítés után Lencse okos lekészítését lőtte nem sokkal a kapu mellé Tóth Máté, de Tóth Milán előtt is adódott helyzet az egyenlítéshez. Ami az egyik oldalon nem ment be, a másikon igen, a 69. percben egy szöglet után Szalai fejelt a kapuba, ismét két gólra növelte előnyét a kiskunsági gárda. Az eredmény dacára nem adta fel a szombathelyi alakulat, ám ebben a periódusban már inkább a lapoké, szabálytalanságoké volt a főszerep. Az eredmény már nem változott, a Haladás 3-1-es vereséget szenvedett, a Kecskemét pedig hatalmas lépést tett az élvonalbeli tagság felé.

A Haladásra a 38. fordulóban Tisza-parti túra vár, a Szolnok otthonába látogat ez együttes.