2024.04.26., péntek  •  Ervin napja
Haladás: Búcsú a kupától

A Kisvárda jutott a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé: az NB/I-es együttes 0-1-re győzött a Szombathelyi Haladás ellen.

MOL MAGYAR KUPA, LEGJOBB 8 KÖZÉ JUTÁSÉRT

SZOMBATHELYI HALADÁS - KISVÁRDA MASTER GOOD 0-1 (0-1)

Szerdán délután Magyar Kupa mérkőzést rendeztek a Rohonci úton. Mátyus János ezúttal a Rózsa – Schimmer, Mocsi, Devecseri, Németh Milán – Csilus, Holdampf – Kállai, Kiss B., Bosnjak – Jancsó tizenegynek szavazott bizalmat, a vendégeknél meglepő módon, ezúttal három magyar játékos is helyet kapott a kezdőben. A kapuban Dombó Dávid állt, a hálóőr éveken át a Haladást erősítette korábban.

A mérkőzés elején a keletiek domináltak, de a játékrész feléig jószerivel nem lehetett érdemleges eseményt feljegyezni. A 20. percben ígéretes pozícióból végezhetett el szabadrúgást a Haladás, de Kiss Bence 18 méterről fölé lőtt. A 24. percben aztán megszerezte a vezetést a Kisvárda: Navratil forgatta be a védőjét, majd 12 méterről, jobbról a hosszú alsóba tüzelt (0-1). A folytatásban egész egyszerűen semmi értékelhető esemény nem történt: rengeteg hiba, labdavesztés, mezőnyjáték – némi várdai fölénnyel. Megváltásként jött a szünetet jelző sípszó - egy biztos: nem ezzel a félidővel lehet majd népszerűsíteni a labdarúgást.

A fordulás után beállt Dragóner és Debreceni, valamelyest többet volt ekkor a Haladásnál a labda, de húsz percig egyik kapu sem forgott veszélyben – inkább egymást rugdosták a játékosok. Devecserit le is kellett cserélni, a bekket Tóth Milán váltotta. A hajrára Schuszter és Németh Márió is beszállt. A 76. percben Dragóner hatalmas ziccerbe került, de 12 méterről a kapusba lőtte a labdát – ez volt a Hali első, és mint kiderült, utolsó helyzete a mérkőzésen. Maradt a 0-1, így a Haladás számára véget ért a kupakaland.