GYIRMÓT FC GYŐR–SZOMBATHELYI HALADÁS  1–2  (1-0)

Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion. 954 néző. Vezeti: Molnár Attila (Punyi Gyula, Márkus Péter)
GYIRMÓT FC GYŐR: Rusák – Szegi, Polgár, Hajdú, Nahirnij – Vass Á. (Berki 73.)– Herjeczki (Soltész 60.), Kovács M., Nagy P. (Kovács D. 73.), Medgyes Z. – Pethő B (Simon A. 60.). Vezetőedző: Csertői Aurél.
SZOMBATHELYI HALADÁS: Verpecz – Simut, Csató, Németh M., Bosjnak – Csilus, Derekas, Rácz B. (Hursán 84.), Doktorics – Csernik, Borvető (Taipi 64.). Vezetőedző: Michael Hipp.

Nem változtatott kezdőcsapatán ezúttal sem Michal Hipp. A szombathelyieket szépszámú vendégszurkoló kísérte el a találkozóra, a drukkerek remek hangulatot garantáltak a meccs elején. A zöldek kezdtek aktívabban, mégis az elsp nagy védést Verpercnek kellett bemutatnia Pethő fejesét követően a 9. percben egy baloldali szögletet követően. A 14. percben Herjeczki tört be a 16-oson belülre, de látványosan feldobta magát, amiért sárgát kapott Molnár játékvezetőtől. Az első negyed óra végén már átvette a játék irányítását a házigazda, amely elsősorban a jobb szélen vetette támadásait. A 20. percben Medgyes, az egykori Hali-csatár vette célba a vasi kapuját, de Verpecz ezúttal is a helyén volt. A 23. percben Szegi 24 méterről végzett el szabadrúgást, a labda centiméterekkel kerülte el a jobb felső sarkot. A mérkőzés ezen periódusa egyértelműen a hazaiaké volt, a mieink nem igazán tudták megtartani a labdát. A 26. percben megszerezte a vezetést a Gyirmót: Nahirnij baloldali beadására Pethő érkezett középen, és senkitől sem zavartatva fejelte a labdát a kapu bal oldalába (1-0).

A gól után visszaállt a hazai együttes, a Haladás vette át az irányítást. A 31. percben Simut tört be a 16-oson belülre, centerezett, Csernik a lövés helyett cselezni akart, így oda lett a lehetőség. Nem sokkal később Simut tüzelt 19 méterről, a labda a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. A zöld-fehérek sokkal bátrabban fociztak ekkor már, feljebb tolták a védekezésüket, így több labdát is szereztek már az ellenfél térfelén. A 45. percben Medgyes lőtt éles szögből, Verpecz védett.

A szünetben Lencse érkezett Bosnjak helyére. A fordulást követően hatalmas hazai helyzet marad ki: Nahirnij baloldali beadása után Nagy Patrik 14 méterről lőtt kapásból, a labda elsuhant a jobb felső sarok mellett. Az 55. percben Csernik húzott el a jobb oldalon, centerezett, Szegi pedig 8 méterről a saját kapujába fejelt… (1-1). Annyira nem volt benne a játékban az egyenlítés, a gyirmóti bekk egészen furcsa mozdulattal egalizált…

Az 59. percben Herjeczki tört be a 16-oson belülre a jobb szélen, 7 méterről tüzelt, de a labda fölé szállt. A 63. percben a két gyirmóti csere kis híján összehozott egy gólt. Soltész baloldali lapos beadására Simon András érkezett, takarásból, 11 méterről lőtt, Verpecz szögletre tolta a labdát.

A második félidő iramban elmaradt az elsőtől, sok volt a hiba mindkét oldalon, ritmusváltást alig lehetett látni. A Hali-drukkerek a 71. percben aztán ünnepelhettek: Rácz játszotta meg Lencsét, aki Taipi elé passzolt: az észak-macedón támadó egy ragyogó csel után ballal a jobb felős sarokba bombázott 14 méterről (1-2).
A hazaiak a hajrában több kockázatot vállaltak, de a Haladás védelme jól állta a sarat.

A Lencséék igyekeztek megtartani elől a labdát, több-kevesebb sikerrel. Mindenesetre a zöld-fehérek szervezetten futballoztak, a játék jobbára a sárga-kékek tárfelén zajlott. A 85. percben ismét az egykori Hali-csatár veszélyeztetett: Simon ezúttal 6 méterről fejelt mellé. Az utolsó percekben rohamozott a Gyirmót, A 90. percben Derekas jobboldali beadására Csernik érkezett, de a középpályás 8 méterről a kapu mellé lőtt - hatalmas helyzet maradt ki! A 92. percben Lencsét ütötte el Rusák a 16-oson belül, a büntetőt Hursán kihagyta! Nagyon flegma mozdulattal a kapus kezébe gurította a labdát.

Maradt az 1-2, a Haladás megérdemelten hozta el a három pontot az esélyesebb Gyirmót otthonából.

(Fotó: Nagy Jácint/archív)