Futsal: újabb parádés siker, a döntő második mérkőzését is behúzta a Haladás

A találkozón már az első félidőben kialakult a 2-3-as végeredmény, a szombathelyiek egy lépésre kerültek a címvédéstől.

FÉRFI FUTSAL NB I. BAJNOKI DÖNTŐ 2. MÉRKŐZÉS

MVFC BERETTYÓÚJFALU - HALADÁS VSE 2-3 (2-3)

BERETTYÓÚJFALU: Sándor Máté - Nagy Imre, Rábl János, Kártik Zsombor, Takács Zoltán, László Márk, Tóth Attila, Rézműves Tibor, Szabó Péter, Gál István, Szatmári Ákos, Nagy Dániel, Rafinha, Matheus

Edző: Trencsényi János

HALADÁS VSE: Alasztics Marcell - Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Dávid Richárd, Vas Ádám, Gyimesi Máté, Homlok Levente, Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Luiggi Longo, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Gerencsér Antal, Henrique Diniz

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

Gólszerzők: Nagy Imre 13., Szabó Péter 14., ill. Dróth Zoltán 7., Sipos Gergő 10., Vas Ádám 16.

Második mérkőzéséhez érkezett a Férfi Futsal NB I. aranycsatája, a Haladás a hazai 3-1-es siker után ezúttal Berettyóújfaluban tehetett meg egy újabb lépést a címvédés, ezáltal pedig a duplázás felé.

A szombathelyiek nagy elánnal kezdték az összecsapást, rögtön nekiestek ellenfelüknek, majd az első percek vendég fölényét követően kiegyenlítettebbé vált a játék. Ekkor azonban jött Dróth Zoltán, aki a már-már védjegyének számító lefordulásával és bombájával megszerezte a vezetést a HVSE-nek, majd kis híján a szívbajt hozta a zöld-fehér szimpatizánsoknak, mikor a lábához kapott a gól után. A szombathelyi találat után még jobban megélénkült a mérkőzés, egy pillanatra sem volt megállás, ezúttal is remek tempót diktált a két csapat. A 10. percben aztán Sipos Gergő küzdött nagyot a labdáért, harcosságát pedig siker koronázta, ugyanis pontos lövésével már 2-0-ra vezetett a vasi gárda a játékrész derekán. A kétgólos hátrány tudatában aztán öt a négy elleni szerkezetre állt át a hajdúsági együttes, Nagy Imre révén pedig szépíteni is tudott a 13. minutumban. Sőt, mi több alig fél perccel később Szabó Péter 2-2-re módosította az állást, kezdődhetett minden elölről. Juanra Calvo magához hívta övéit, Dróth Zoltán és Luiggi Longo is gólt szerezhetett volna, ez végül Vas Ádámnak sikerült: a 16. percben a szintén válogatott Dávid Richárd sarokrúgását bombázta a hálóba, szenzációs góllal vezetett 3-2-re a címvédő. A találat után Trencsényi János kérte ki idejét, egy Matheus-lövésen kívül azonban már nem tudott veszélyeztetni a Berettyó, a Haladás vonulhatott előnnyel a szünetre.

A fordulás után jobban pörögtek a vendégek, Henrique Diniz helyzetei nyitották a játékrészt. A másik oldalon a labda helyett Kártik Zsombor esett be a kapuba, aki közvetlen közelről fejelhetett Nagy Imre átadását követően. Lüktetett a mérkőzés, Dróth Zoltán lövésénél kis híján a gólvonalról kellett felszabadítania a hazaiaknak, akik a 27. percben ismét vészkapus játékra váltottak. Ebben a szakaszban nagy nyomás nehezedett Alasztics Marcell kapujára, hősiesen védekezett a Juanra-legénység. A szombathelyiek eközben a faultokra is kellett, hogy figyeljenek, a félidő 12. percben már négynél jártak. Rövid idő leforgása alatt aztán még kettőt begyűjtöttek a zöldmezesek, kisbüntetőhöz jutott a Berettyó. Tóth Attila és Alasztics Marcell csatáját utóbbi nyerte, maradt a 3-2-es vasi vezetés. Az elszalasztott egyenlítési lehetőség még jobban felpaprikázta a hazaiakat, akik mindent egy lapra feltéve támadtak. Szűk három perccel a találkozó vége előtt Trencsényi János időt kért, majd Dávid Richárd kapufáját és Dróth Zoltán lövését jegyezhettük fel. Az MVFC a végjátékban ismét az öt a négy elleni felállással támadott, nagyot kellett védekeznie a vendég alakulatnak. 16 másodperc volt hátra, amikor egy újabb szabálytalanság következtében ismét tíz méterről próbálkozhatott a Berettyó, Rafinha állt a labda mögé, majd lőtt a jobb kapufa mellé. A hátralévő időben már nem változott az eredmény, a Haladás nagy csatában 3-2-es győzelmet aratott, így lehetősége nyílt arra, hogy akár már a következő mérkőzésen lezárja a párharcot és bajnoki címet ünnepelhessen.

A harmadik találkozóra június 3-án, pénteken 16:15 perckor kerül sor a Haladás Sportcsarnokban.