Futsal: Magabiztos Haladás-győzelem a Nyírgyulaj ellen

A szombathelyieknél Vas Ádám, valamint Dróth Zoltán is duplázni tudott, rajtuk kívül Hajmási Milán volt még eredményes.

FÉRFI FUTSAL NB I  ALAPSZAKASZ, 17. FORDULÓ

Haladás VSE–Nyírgyulaj KSE 52 (41)

Haladás VSE: Gyimesi – Hajmási, Dávid, Vas, Dróth.  Csere: Homlok (kapus), Kovács M., Darrieer, Nagy K., Simic, Sipos, Papp, Gerencsér, Vidák

Vezetőedző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Nyírgyulaj: Dobó – Harmati, Vlasovych, Csoma, Lapa.     Csere: Opre (kapus), Szabó, Vass O., Orosz, Nagy, Hajdu, Domokos.

Vezetőedző: Lovas Norbert

Gólszerezők: Vas Á. 2 (8., 15.), Hajmási 9, Dróth 2 (18., 33.), ill. Orosz 6., Vlasovych 29.

Az Aramis elleni siker után már a Nyírgyulaj elleni hazai bajnoki találkozó lebegett a Haladás VSE futsalcsapatának szemei előtt. A zöld-fehérek a két csapat előző találkozóján fontos pontokat hullajtottak el a 2-2-es döntetlennel, így most nem is lehetett más a cél, mint a három pont itthon tartása.

Ennek szellemében kezdte a találkozót a Juanra-legénység, rögtön a találkozó elején beszorultak a vendégek és kénytelenek voltak a védekezésre összpontosítani. Azonban ahogy ilyenkor lenni szokott, a sok kimaradt helyzet megbosszulta magát, a hatodik percben a Nyírgyulaj szerezte meg a vezetést Orosz Dániel találatának köszönhetően. A hazaiakat nem zavarta meg a bekapott gól, három perccel később már náluk volt az előny: előbb Vas Ádám szerezte meg az egyenlítő gólt, majd Hajmási Milán juttatta vezetéshez a vasiakat. A folytatásban is a zöld-fehérek akarata érvényesült, a nyírségieket érezhetően megfogta a gyors fordítás. Ami Darrieernek még nem sikerült, az a 15. percben Vas Ádámnak már igen, a hazaiak 44-ese másodszor talált be a találkozón és 3-1-re módosította az állást. Ezzel még nem volt vége az első félidő történéseinek, ugyanis Dróth Zoltán is beköszönt, a házigazda 4-1-es előnnyel mehetett pihenőre.

A fordulás után egy agilisabb, harapósabb Nyírgyulaj volt a pályán, akik nem adták fel annak lehetőségét, hogy visszajöjjenek a mérkőzésbe. Ennek ellenére a Haladás jutott el kapufáig Simic révén és állt közelebb az újabb gól megszerzéséhez. Az első játékrész forgatókönyvéhez hasonlóan ezúttal is egy ilyen periódusban érkezett a vendégek találata, Vlasovych gólja jelentett némi reménysugarat Lovas Norbert együttese számára. A 33. percben azonban ismét a HVSE örülhetett, Dróth szerezte meg csapata ötödik, saját maga második találatát. Ez végleg megpecsételte a Nyírgyulaj sorsát, a Haladás magabiztosan, 5-2 arányban megnyerte a találkozót és készülhet a vélhetően az alapszakasz első helyéről döntő Berettyóújfalu elleni rangadóra.