Futsal: legyőzte a Nyírgyulajt első hazai mérkőzésén a Haladás

Vas Ádám duplázott, a mérkőzés másnapján születésnapját ünneplő Dróth Zoltán pedig egy alkalommal köszönt be.

FÉRFI FUTSAL NB I, 3. FORDULÓ

HALADÁS VSE - NYÍRGYULAJ FUTSAL 3-0 (1-0)

Haladás VSE: Gyimesi - Luiggi Longo, Sipos, Dávid, Vas    Cserék: Alasztics - Homlok, Kovács, Szalmás, Nagy, Dróth, Vatamaniuc-Bartha, Gerencsér, Henrique Diniz

Vezetőedző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Nyírgyulaj Futsal: Opre - Szöcs, Vlasovych, Orosz, Da Silva   Cserék: Petró - Dobó, Szabó, Krajnyák, Borbíró, Tóth, Domokos, Tamás

Vezetőedző: Lovas Norbert

Gólszerzők: Dróth Zoltán 17., Vas Ádám 2 (22., 37.)

Szűk egy hónappal a bajnokság kezdetét követően a szombathelyi közönség előtt is bemutatkozott a Haladás VSE futsalcsapata. Juanra mester tanítványai a Nyírgyulaj együttesét látták vendégül, és mindenképpen javítani szerettek volna a heroikus küzdelemben elszenvedett 6-5-ös veszprémi vereséget követően. A találkozót megelőzően Bokor Zsolt elnök, valamint Pálmay Tamás szakágvezető köszöntötte az élvonalbeli futsaltól elköszönö Horváth Pétert és Vidák Balázst, valamint az MLSZ által az év edzőjének megválasztott Juan Ramon Calvo Rodriguezt, illetve az év felfedezettje elismerést elnyerő Nagy Kevint.

Ellentmondást nem tűrően kezdett a hazai alakulat, már a mérkőzés elején tudatosította ellenfelében, hogy csak a három pont elfogadható. Záporoztak a lövések a pirosmezesek kapujára, a vendégek pillanatokra tudták csak megtartani a labdát. Agilisan, határozottan játszottak a szombathelyiek, mindenkiben óriási volt a motiváció. A villámgyors támadások mellett hátul is nagyon stabilak voltak a vasiak, amikor szükség volt rá, Gyimesi Máté rendre jól avatkozott játékba. A 10. percben Juanra magához hívta övéit, az azt követő szögletvariációból Dróth lőtt kapufát. A Nyírgyulajt nem egy alkalommal a léc mentette meg a bekapott góltól, óriási fölényben játszott a bajnoki címvédő. Minden hazai támadásban benne volt a gólveszély, egy centerezést követően Kovács Máté lába előtt centikkel suhant el a labda. A 17. percben aztán megtört a jég: Luiggi Longo labdája még kijött a kapufáról, abból viszont Dróth tette át a bal lábára a játékszert, és lőtte ki védhetetlenül a jobb felső sarkot. A vendégek egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a sebességben, játéktudásban föléjük kerekedő Haladással, amiben bízhattak, az a szombathelyiek öt összegyűjtött szabálytalansága volt. Egy visszarántás után meg is lett a hatodik, a kisbüntetőt azonban Gyimesi védte, mint ahogyan a kipattanót is. A vezetés ellenére sem lassított a Haladás, egyértelműen szerették volna még a szünet előtt megszerezni a megnyugtató második gólt, ez azonban nem sikerült, így a szünetben 1-0 állt az eredményjelzőn.

A folytatásban szinte semmit sem változott a játék képe, a vasiak ott folytatták, ahol  tizenöt perccel azelőtt abbahagyták. Lendületes, gyors támadások, villámgyors átmenetek, igazi közönségszórakoztató játékkal rukkoltak elő Dróth Zoltánék. Ez a 22. percben újabb gólban mutatkozott meg, Vas Ádám duplázta meg a zöld-fehér előnyt. A remekül játszó Kovács Máté előtt adódott a következő nagy lehetőség, majd a nyírségiek nem kis kockázatot vállalva átálltak öt a négy elleni játékra. Egy labdaszerzés után aztán Dróth Zoltán megszerezhette volna talán a szezon, de a mérkőzés gólját biztosan: rabonás mozdulattal tette kapura a labdát, a parádés megoldásból azonban nem született gól. Folyamatos nyomás alatt volt a vendégek kapuja, a lehetőséget kapó fiatalok is óriási kedvvel játszottak, élvezték a találkozó minden percét, és nagyon akartak bizonyítani. A 37. percben aztán Dróth Zoltán a gólja mellé kiosztott egy asszisztot is: okosan gurította vissza Vas Ádámnak a labdát, aki kilőtte a bal alsó sarkot és 3-0-ára módosította az eredményt. A végére is maradt még egy Dróth-kapufa, az eredmény viszont már nem változott. A Haladás nagyon magabiztosan, imponáló játékkal nyerte meg első hazai környezetben megvívott mérkőzését.

A Juanra-legénység legközelebb szeptember 27-én, pénteken lép pályára, a zöld-fehérek az Újpest együttesét fogadják 18 óra 30 perces kezdettel.