Futsal: háromgólos vereséget szenvedett a Haladás Berettyóújfaluban

A szombathelyiek 6-3-ra maradtak alul hajdúsági ellenfelük otthonában az élvonalbeli futsalbajnokság negyedik játéknapján.

FÉRFI FUTSAL NB I 4. FORDULÓ

MVFC BERETTYÓÚJFALU - HALADÁS VSE 6-3 (5-2)

Berettyóújfalu: Mezei Dávid - Nagy Imre, Rábl János, Nagy Dániel, Takács Zoltán, Sándor Máté, Korcsmáros Bence, Duró Dominik, Iszák Dominik, Szabó Péter, Gál István, Erdei Szabolcs, Rafael Da Silva, Matheus Ferreira

Edző: Trencsényi János

Haladás VSE: Alasztics Marcell - Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Henrique Diniz, Dávid Richárd, Homlok Levente, Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Luiggi Longo, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Fehér Dániel, Rutai Balázs

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

Gólszerzők: Matheus Ferreira 2 (3', 4'), Nagy Imre 2 (6', 10'), Rábl János (14'), Rafael Da Silva (39'), ill. Dávid Richárd (2'), Luiggi Longo (14'), Hajmási Milán (22')

Győzelemmel a háta mögött várhatta a Berettyóújfalu elleni rangadót a Haladás VSE futsalcsapata, amely az előző játéknapon 8-1-re múlta felül a Magyar Futsal Akadémia együttesét hazai környezetben. A vasiak így összességében egy vereséggel, egy döntetlennel, valamint egy győzelemmel álltak három fordulót követően, míg a hajdúságiak két győzelmet és egy vereséget könyvelhettek el a szezon eddigi szakaszában.

A fehérmezes szombathelyiek kezdték kezdeményezőbben az összecsapást, már az elején megpróbáltak nyomást helyezni ellenfelük kapujára, ez pedig egy szép Dróth Zoltán-Dávid Richárd összjáték után gólban is megmutatkozott, utóbbi elegáns mozdulattal vette be Mezei kapuját a 2. percben (0-1). Lendületben maradt a HVSE, egymás után dolgozta ki a helyzeteket, az előnyt azonban nem sikerült megdupláznia, sőt, mi több a hazaiak Matheus révén előbb egalizáltak, majd a 4. percben már ők vezettek, szintén légiósuk találatával, 2-1 állt ekkor az eredményjelzőn. A két gyors gól érezhetően megfogta a vendégeket, a Berettyó pedig megérezte a vérszagot és Nagy Imre góljával már 3-1-es előnyre tett szert a 6. minutumban. A Haladás mesterének reagálnia kellett, időt is kért, de újabb Nagy Imre-találat következett a játékrész derekán, majd Rábl is bevette a zöld-fehérek kapuját, 5-1-re vezetett már a tavalyi ezüstérmes. A vendég reményeket Luiggi Longo hozta vissza egy távoli lövéssel, 5-2-re zárkóztatta csapatát, és bár a játékrész hátralévő percei egyértelműen a szombathelyieké voltak, közelebb már nem sikerült jönniük a szünetig, 5-2-ről várták a csapatok a folytatást.

A fordulás után aztán ott folytatta a Juanra-legénység, ahol az előző félidőt abbahagyta, hamar jött is a gól, ezúttal Hajmási Milán iratkozott fel a gólszerzők közé (5-3). Ezt követően Dróth Zoltán egy kapufával jelezte, hogy egy pillanatra sem adja fel a címvédő, rohamozott a Haladás, a Berettyóújfalu pedig öt a négy elleni játékra váltott. Hajmási Milánnak saját kapuja előtt kellett hatalmasat mentenie, majd Takács hibázott ziccert, a 30. percben, de a vasiaknak is megvoltak a lehetőségei a határozott letámadásokból. Négy és fél minutummal a vége előtt aztán a zöld-fehérek is öt a négy elleni játékra váltottak, mindkét kapu előtt adódtak még lehetőségek, ezekből viszont már csak a Berettyó tudott egyet kihasználni, így 6-3-as hazai győzelemmel ért véget az összecsapás.

A bajnokság a válogatott VB-selejtezői után folytatódik majd, a szombathelyiek a Nyíregyháza gárdáját fogadják szeptember 26-án 18 óra 30 perckor.