Futsal: ha nehezen is, de a Kistarcsát is legyőzte a Haladás

A siker könnyen lehet, hogy vezéráldozattal járt, ugyanis Nagy Kevin térdsérülést szenvedett az első félidő hajrájában.

FÉRFI FUTSAL NB I., 6. FORDULÓ

HALADÁS VSE – KISTARCSA FUTSAL 5-3 (1-2)

Haladás VSE: Homlok Levente – Hajmási Milán, Sipos Gergő, Leandro Rezala, Vas Ádám, Alasztics Marcell, Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Nagy Kevin, Dróth Zoltán, Dávid Richárd, Vatamaniuc-Bartha, Gerencsér, Henrique Diniz

Edző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Kistarcsa Futsal: Bohony Bálint, Besnyő Dániel, Dolhai Gergő, Kövesdi Zsombor, Méhes Pál, Horváth Bence, Ribai Richárd, Kavalecz Márk, Gellérfi Sándor, Dolhai Simon, Mezőfalvi Loránd, Bita László, Varhoczki László, Barabás Ádám

Játékos-edző: Bita László

Gólszerzők: Hajmási Milán (16’), Vas Ádám (25’), Bita László (37’, öngól), Henrique Diniz (37’), Dróth Zoltán (39’), ill. Gellérfi Sándor (16’), Kövesdi Zsombor (19’), Besnyő Dániel (32’)

Hétfőn este az újonc Kistarcsa látogatott a Haladás Sportkomplexumba, hogy megmérkőzzön a bajnoki címvédővel. A szombathelyiek három mérkőzés óta nem találtak legyőzőre, a vendégek pedig első pontjukat, pontjaikat szerették volna megszerezni.

A vasiak rögtön igyekeztek tudatosítani ellenfelükben, hogy nem lesz sétagalopp számukra a találkozó és kapujuk elé szegezték a kistarcsaiakat. A gólszerzéshez Vas Ádám járt a legközelebb, a hazaiak 44-esének lövései azonban ha csak centikkel is, de elkerülték a kaput. Egy-egy apró momentuma a vendégeknek is volt, ezeket a szituációkat azonban hatástalanítani tudta a védelem, valamint a kapuban Homlok Levente, akit ahogy teltek a percek, egyre több feladat elé állítottak a sötétmezesek. Masszív, stabil védelemmel találta magát szemben a Haladás, melyet finoman fogalmazva sem volt könnyű feltörni. Bátran tüzelt a Juanra-legénység, a gól azonban csak nem akart megszületni. Egészen a 15. percig, amikor Vas Ádám sistergős kapufája után Hajmási Milán csapott le a labdára és szerezte meg a vezetést a zöld-fehéreknek. Még ugyanebben a percben jött a hidegzuhany, ugyanis Gellérfi góljával egalizált a Kistarcsa és visszajött a mérkőzésbe. Juanra mester időt kért, a HVSE újabb kapufáig jutott, ráadásul az ág is húzta a hazaiakat: Nagy Kevin egy kitámasztást követően kapott a térdéhez, Leandro Rezala pedig a bokáját fájlalta. Ha ez még nem lett volna elég, egy indítást úgy vett át Kövesdi, hogy azzal rögtön becsapta Homlokot, majd az üresen maradt kapuba gurított, ezzel 1-2-re a Kistarcsa mehetett előnnyel a szünetre.

Az öltözőben aztán igyekezett rendezni sorait a Haladás, magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak Vas Ádámék, sorra dolgozták ki a helyzeteket, Henrique lövésénél a gólvonalról kellett menteni a vendégek játékosának. A 24. percben Barabás Ádám piros lapja okán emberhátrányba kerültek a vendégek, amit szinte azonnal ki is használt a házigazda: Vas Ádám remekül eltalált lövésével 2-2-re módosította az állást. Amikor már úgy tűnt, hogy bedarálja ellenfelét a bajnoki címvédő és idő kérdése, hogy mikor szerzi meg a harmadik találatot, egy villámgyors kontrát követően Besnyő köszönt be, amivel ismét a Pest megyeiek kerültek lépéselőnybe. A folytatásban mindent egy lapra feltéve rohamozott a fehérmezes Haladás, a túlzott kitámadás azonban majdnem megbosszulta magát, az újonc ugyanis ordító ziccert rontott. A 35. percben öt a négy elleni játékra váltott a HVSE, nem sokkal később pedig Bita öngóljának köszönhetően egyenlített is a házigazda, körömrágós végjátékra volt kilátás.Kevesebb, mint egy perccel később aztán szombathelyi szempontból helyreállt a világ rendje: Henrique lőtte ki laposan a bal alsót, az eredményjelzőn pedig 4-3 állt. A vendégek mentek előre, a 39. percben viszont Dróth Zoltán találata végleg lezárta a mérkőzést. A vasiak 5-3 arányban nyertek egy roppant nehéz, küzdelmes mérkőzésen. Dávid Richárdék legközelebb Kecskeméten lépnek pályára, méghozzá október 8-án, pénteken 19 órakor.