Futsal: fordulatos mérkőzésen Haladás-diadal Újpesten

A szombathelyiek brazil légiósuk, Luiggi Longo utolsó előtti percben találatával győztek 3-2 arányban és hozták el a három pontot a fővárosból.

FÉRFI FUTSAL NB I. FELSŐ-HÁZI RÁJÁTSZÁS 7. FORDULÓ

ÚJPEST FC-220VOLT - HALADÁS VSE 2-3 (2-2)

Újpest: Vámosi - Lucas, Szeghy, Suscsák, Harnisch, Tyukász, Sánta, Horváth, Ricardo, Kovács, Panyi, Östör, Béres

Edző: Németh Péter

Haladás: Gyimesi, Luiggi Longo, Vatamaniuc-Bartha, Gerencsér, Vas, Alasztics, Szalmás, Knizs, Hajmási, Sipos, Dávid, Papp, Fehér

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

Gólszerzők: Lucas 4., Ricardo 11., ill. Vas 3., Luiggi Longo 2 (16., 39.)

Idegenbeli mérkőzés várt a Haladás futsalcsapatára a felsőházi rájátszásban, a vasiak az Újpest otthonába látogattak. Juanra Calvo együttese már biztosította első helyét a rájátszásban, ezzel pedig az is eldőlt, hogy hazai pályán kezdheti majd meg az aranyéremért folyó párharcot.

Ennek ellenére nagy elánnal vetették bele magukat a fehérmezesek az összecsapásba, a fölény pedig góllá is érett, méghozzá a 3. percben Vas Ádám révén (0-1). A bekapott találat után igyekezett rendezni a sorokat a hazai gárda, ez pedig úgy tűnt, hogy sikerült is, hiszen villámgyorsan érkezett az egyenlítés, Lucas továbbított a kapuba egy kipattanó labdát (1-1). Lüktetett a mérkőzés, két támadó szellemű csapat feszült egymásnak, igazán komoly ziccert azonban nem lehetett feljegyezni. Egészen a játékrész derekáig, amikor az Újpest először a felsőlécet találta el, majd Ricardo révén a vezetést is megszerezte a 11. minutumban (2-1). Németh Péter együttese aztán könnyen növelhette is volna előnyét, Knizs Olivér azonban máshogy gondolta, és hatalmasat tisztázott a gólvonalról. A 14. percben Juanra Calvo mester időt kért, majd két minutummal később a lilák begyűjtötték hatodik faultjukat is, a kisbüntetőt Luiggi Longo értékesítette (2-2). A játékrész utolsó perceiben mindkét együttes sokat tett, hogy ismét lépéselőnybe kerüljön, a jó kapusteljesítményeknek köszönhetően azonban maradt a 2-2-es állás.

A pihenő után Suscsák Máté maradt egy az egyben Gyimesi Mátéval, ám elhibázta a ziccert, rögtön egy nagy helyzettel indult a játékrész. A felek továbbra is gyűrték egymást, keresték a fogást a másikon, ám inkább kevesebb, mint több sikerrel. A HVSE először Sipos Gergő révén tudott veszélyeztetni a második felvonásban, majd Hajmási is igencsak közel járt ahhoz, hogy betaláljon. Felgyorsultak az események, helyzet itt, helyzet ott, Suscsák, majd Knizs Olivér is nagy lehetőséget szalasztott el. A rendkívül pörgős időszak után az iram ugyan nem esett vissza, a helyzetek száma viszont igen, ebben a szakaszban inkább mezőnyben folyt a játék. A 35. percben ismét Hajmási került helyzetbe, majd átvették a főszerepet a szabálytalanságok, reklamálások, ezzel együtt pedig a lapok is. Az Újpest vezetőedzője, Németh Péter, valamint Papp Zsombor is a kiállítás sorsára jutott, három és fél perccel a lefújás előtt tehát ideiglenesen emberhátrányba került a HVSE. Nem voltak könnyű helyzetben a szombathelyiek, nagyot kellett védekezniük, de Gyimesi Máténak, két hatalmas mentésnek, no, meg a csapatmunkának köszönhetően sikerült átvészelniük ezt az időszakot. A 39. perc közepén már teljes létszámban lehettek a pályán a vendégek, az Újpest viszont vészkapusra váltott, ami azonban korántsem úgy sült el, ahogy szerették volna: Luiggi Longo szerzett labdát, majd tört kapura, megállítani már nem tudták, a brazil kiválóság az üres kapuba gurított, kialakítva ezzel a 2-3-as végeredményt.

A rájátszás következő körében a Berettyóújfalu gárdáját fogadja a Juanra-legénység, méghozzá április 30-án 18 órakor.